רוג'ר ווטרס השאיל את מטוסו בכדי לאחד אם עם ילדיה שנחטפו לסוריה

סולן להקת ה"פינק פלויד" השאיל את מטוסו הפרטי, בכדי לחלץ שני ילדים שנחטפו לסוריה על ידי אביהם פעיל המדינה האיסלאמית. המשפחה הגיעה בשלום ללונדון, שם הילדים יקבלו טיפול

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוג'ר ווטרס בהופעה בברזיל, אשתקד
רוג'ר ווטרס בהופעה בברזיל, אשתקדצילום: Silvia Izquierdo/אי־פי
איה חיות
איה חיות

רוג'ר ווטרס, סולן להקת "פינק פלויד" ופעיל BDS נלהב, השאיל את מטוסו הפרטי על מנת לאחד אם עם ילדיה שנחטפו לסוריה.

פלישיה פרקינס פרירה לא ראתה את שני ילדיה יותר מארבע שנים. איוב ומחמוד, כיום בני 11 ושבע, נחטפו ב–2014 לסוריה על ידי אביהם לוחם המדינה האיסלאמית (דעאש). כאשר שמע ווטרס על מצוקתם של הילדים, החליט להעניק את מטוסו הפרטי בכדי להטיס את האם לגבול שבין עיראק לסוריה על מנת שתוכל להתאחד עמם. פרקינס פרירה לא עזבה מעולם את טרינדד שבאיים הקריביים קודם לכן.

פלישיה פרקינס פרירה (מימין) עם שני ילדיה ומתנדבת עוזבים את העיר קמישלי בסוריה, ביום שניצילום: AFP

הילדים, ככל הנראה, מצאו את עצמם לבד לאחר שאביהם נהרג במלחמה בעיר א־רקה בסוריה. לפי דיווחים, השניים ננטשו בצד הרחוב על ידי אישתו של אביהם לאחר מותו. איוב ומחמוד שהו במחנה בו עבד קליב סטפורד סמית', חבר של ווטרס ועורך דין לזכויות אדם. "רוג'ר הסכים לשלם על הכל", סיפר החבר. "הוא הטיס את האם כל הדרך מטרינידד. אנחנו מתכוונים לוודא כי לילדים האלו יהיו חיים פרודוקטיביים והגונים".

האם, שפגשה את ילדיה בעיר קמישלי באזור הכורדי בצפון סוריה, הודתה לווטרס ולכל מי שלקח חלק במצבע האיחוד ואמרה שהיא "אסירת תודה עד מאוד". עוד הוסיפה כי תשמח לפגוש את מי שלקח חלק במבצע החילוץ ולהביע את תודתה. "זו הפעם הראשונה שאני ישנה טוב מזה ארבע שנים", אמרה, "לפעמים לא הייתי אוכלת במשך ימים, מתוך מחשבה שאם הילדים לא אוכלים למה שאני אוכל?". לאחר עצירה בשוויץ, המשיכה שלשום המשפחה ללונדון, שם הילדים יקבלו טיפול.

לפי ה"גרדיאן" יותר מ–1,200 ילדים כמו איוב ומחמוד, תקועים בסוריה, לאחר התבוסה של המדינה האיסלאמית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ