משפחתו של ג'יימס בראון טוענת: הוא נרצח

תחקיר CNN, שכולל ראיונות עם 140 אנשים בהם בני משפחתו, חבריו ורופאו של המוזיקאי האגדי, מערער על נסיבות מותו ב–2006. בין היתר נטען שבתו סרבה לביצוע נתיחה בגופתו, וכי אנס זמרת שעבדה עמו בשנות השמונים

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'יימס בראון. פרטים חדשים על נסיבות מותו, אחרי 12 שנה
ג'יימס בראון. פרטים חדשים על נסיבות מותו, אחרי 12 שנהצילום: AP
איה חיות
איה חיות

13 מקורבים לזמר הסול ג'יימס בראון, שמת ב–25 בדצמבר 2006, טוענים כי בשונה מאשר פורסם בשעתו — המוזיקאי נרצח. סיבת מותו בגיל 76 בבית חולים באטלנטה יוחסה אז לדלקת ריאות, אולם על פי תחקיר ה-CNN ששודר אמש (רביעי) וכלל ראיונות של כ–140 איש מהשנתיים האחרונות, קיימות ראיות רבות להפרכתה ולפתיחה בחקירה פלילית. בתחקיר נטען גם כי אשתו השלישית של בראון, שמתה ב–1996, נרצחה.

"מצבו הידרדר מהר מדי", אמר בראיון ד"ר מרווין קרופורד, שחתם על תעודת המוות שלו כשנפטר. "הוא טופל אצלי ביום מותו, אך לא הייתי יכול לחזות שיקרוס. אני העלתי את השאלה מה השתבש באותו חדר?". לטענת הרופא הוא ביקש לבצע בו ניתוח שלאחר המוות, אך בתו של בראון, יאמה, סרבה. הבת לא הגיבה על הדברים בתחקיר ה–CNN לו שלושה פרקים. בתחקיר משתתפים גם בנו של המוזיקאי האגדי, אלמנתו, מנהלו וכמה מחבריו, ובמסגרתו נחקרו עשרות אלפי מסמכים משפטיים ומשטרתיים, ממצאים פורנזיים ו–1,300 עמודים של פירוט הודעות SMS.

בראון והולנדר בשנות ה-80. אספה לאורך השנים מסמכים על חייו

החקירה התחילה אחרי שז'אק הולנדר, אשת קרקס וזמרת, פנתה לרשת החדשות בטענה שיש לה מידע חדש על מותו של בראון. מאוחר יותר נחשף כי השניים עבדו יחד בשנות ה–80 ולטענתה אנס אותה ב–1988. הולנדר שמרה לאורך השנים עדויות ומסמכים על בראון וסובביו, אך מעולם לא פנתה עמם לגורמים משפטיים.

בשלושת הפרקים עולה גם סיפורה של אדריאן בראון, אשתו השלישית של הזמר שמתה ב–1996 בזמן שהתאוששה מניתוח פלסטי. למרות שרשויות קליפורניה לא מצאו אז עדות לאלימות בגופתה, שוטר בדימוס שהשתתף בתחקיר טוען כי נמצאים בידיו מסמכים בהם הודאה מרופא כי רצח אותה עם מנת יתר של תרופות. על פי הולנדר, אדריאן התלוננה בעבר על אלימות פיזית מצד בעלה. השתיים נפגשו לדבריה, ואדריאן סיפרה לה שאם לא תבטל את ההאשמות שלה היא תמות.

הלוויתו של בראון ב-2006

בראון, שזכה ב־92' בפרס הגראמי עבור מפעל חיים, נחשב בעיני רבים לאבי מוזיקת הסול. בשיריו שילב בלוז, פאנק, ג'ז ורוק. בין להיטיו הרבים ניתן למנות את "Out of Sight" שנחשב בשנות ה–60 לשיר הפאנק הראשון, ו"say it loud i'm black and i'm proud" שהיה אחד משירי המאבק הבולטים של הקהילה האפרו־אמריקאית בארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ