איה חיות
איה חיות

זמרת הסופרן אמה שפלן תגיע לישראל להופעה אחת, שתתקיים ב–27 באפריל בהיכל התרבות בתל אביב. הזמרת הצרפתייה, המשלבת בשירתה בין אופרה, מוזיקה קלאסית, פופ ורוק, תארח לצדה את עידן רייכל. מחירי הכרטיסים ינועו בין 195 ל–455 שקלים, בהתאם למקום הישיבה.

שפלן נולדה בפרבר סביני שבצרפת ב–1974. את דרכה המוזיקלית החלה כזמרת קלאסית, ובהמשך התנסתה ברוק כבד. בגיל 18, בעקבות עצת המוזיקאי ז'אן פטריק קפדוויל, חזרה ללמוד שירה קלאסית, וכך למעשה נולד הסגנון הייחודי לה, כשבחרה לא לוותר גם על הז’אנרים האחרים.

אמה שפלן בהופעה

למרות ששפת האם שלה היא צרפתית, רבים משיריה של שפלן הם בלטינית ואיטלקית עתיקה — מה שתואם גם את הסגנון הקלאסי והאופראי. עם סגנונה זה זכתה לפופולריות ברחבי אירופה וגם בישראל. אלבום הבכורה שלה, "Carmine Meo" שיצא ב–1997, נמכר בארץ בלמעלה מ–160 אלף עותקים, ובעקבותיו הגיעה לאורך השנים להופעות רבות במחוזותינו. בין היתר הופיעה לצד של דוד ד'אור, ואת סיבוב ההופעות של אלבומה השלישי, "Macadam Flower" שיצא בנובמבר 2009, היא פתחה כאן.

את ההצלחה של שפלן בארצות הברית רחשה בעיקר בשנת 2000, לאחר שאחד משיריה שולב בפסקול הסרט "Red Planet". כן חתומה שפלן על הלהיט "Spente Le Stelle" שליווה את שידורי מונדיאל 2002.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ