"אל תיקחו את החופש שלנו": אריאנה גרנדה, מיילי סיירוס וליידי גאגא נגד איסורי ההפלות

למעלה מ–140 אמנים, נשים וגברים, חתמו על מכתב המוחה נגד חוקים נגד הפלות בארה"ב. "איש אינו חופשי ללא השליטה המלאה על גופו", נכתב שם

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיילי סיירוס (מימין) ואריאנה גרנדה. חופש יצירתי שקול לחופש על גופינו
מיילי סיירוס (מימין) ואריאנה גרנדה. חופש יצירתי שקול לחופש על גופינוצילום: AP
איה חיות
איה חיות

למעלה מ–140 מוזיקאיות ומוזיקאים, בהם אריאנה גרנדה, מיילי סיירוס, ליידי גאגא ובילי אייליש, חתמו על מכתב פתוח המוחה על החוקים נגד הפלות בארצות הברית. המכתב הוא חלק מקמפיין של Planned Parenthood, ארגון ללא מטרות רווח המתעסק בבריאות מינית בארצות הברית וברחבי העולם.

"להחליט על הגבלות ואיסורים בדרך להפלה חוקית ובטוחה זה לקיחה של החופש שלנו", נכתב במכתב שפורסם בסוף השבוע האחרון במגזין בילבורד. "חופש הוא הבסיס למוזיקה. דרך מוזיקה יש לנו את הכוח ליצור, הכוח להיות מי שאנחנו כאינדיבדואלים, הכוח לדבר ולחיות את האמת שלנו. גישה לרפואה מינית ראויה קשורה גם היא בחופש הזה, כי אף אחד לא חופשי אלא אם יש לו שליטה מלאה על גופו".

הפגנה של מתנגדים לאיסור על הפלות מול בית המשפט העליון של ארה"ב בוושינגטון, בחודש ינוארצילום: AFP

"אני גאה לעמוד עם Planned Parenthood הנלחמים למען גישה הוגנת ושוויונית לזכויות הרבייה", אמרה בילי אייליש בהצהרה לתקשורת. "אנחנו לא יכולים לחיות בחופשיות ולנוע באופן מלא בעולם כאשר זכותנו הבסיסית לגשת לטיפול הרבייה שאנו זקוקים לו נמצאת תחת מתקפה. לכל אדם מגיע הזכות לשלוט בגופו, בחייו ובעתידו".

עוד בין החתומים על המכתב ניתן למצוא את ניקי מינאז', אלאניס מוריסט, קייטי פרי וסיה. לצד המוזיקאיות החתומות על המכתב גם להקות ואמנים כמו "פו פייטרס", ג'ון לג'נד וטרוי סיון.

לאורך 2019 כשלושים מדינות בארה"ב הוסיפו איסורים שונים על החוק המאפשר לנשים לבצע הפלה. במאי האחרון אישרה מושלת אלבמה הצעת חוק האוסר הפלות, וכלל סעיף המאפשר לגזור עד 99 שנות מאסר על רופאים שיבצעו הפלות, גם במקרים של אונס וגילוי עריות. על פי החוק כיום בג'ורג'יה, לא ניתן לבצע הפלה אחרי שישה שבועות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ