אלמנתו של כריס קורנל תובעת את "סאונדגרדן"

לפי ויקי קורנל, אלמנתו של סולן הלהקה המצליחה שהתאבד ב-2017, חבריה הנותרים מונעים ממנה ומילדיה תמלוגים בגובה אלפי דולרים - זאת על מנת לאלצה להעביר לידם זכויות על שיריו שטרם פורסמו. "לא אושתק ואפול קורבן לביריונות", צייצה בטוויטר על התביעה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ויקי וכריס קורנל. "רוצה ששיריו יצאו באופן מכבד"
ויקי וכריס קורנל. "רוצה ששיריו יצאו באופן מכבד"צילום: Katy Winn / AP
הארץ

ויקי קורנל, אלמנתו של הזמר כריס קורנל שהתאבד ב-2017, תובעת את החברים הנותרים של להקתו "סאונדגרדן".

בתביעתה, שהוגשה אתמול (שני) לבית משפט בפלורידה, טוענת ויקי כי הגיטריסט קים ט'איל, המתופף מאט קמרון והבסיסט בן (בנדיקט) שפרט, וכן מנהל הלהקה הותיק ריט ונרוס, מנסים לאלץ אותה לפרסם שבעה שירים שבעלה המנוח כתב והקליט טרם מותו ומעולם לא ראו אור. לשם כך, היא טוענת, הם "קשרו קשר כדי למנוע תמלוגים בגובה אלפי דולרים", ממנה ומשני ילדיה.

"בתביעתה מבקשת ויקי לממש את זכויותיו של בעלה המנוח על שבע ההקלטות, וכן לקבל את הכספים שמגיעים לה ומוחזקים בידם, ולענות על השאלה שבעלה הפנה בשעתו בשיר לחבריו ללהקה - 'כמה כסף הם יכולים לקבל?' - 'כלום!'".

קורנל (שני מימין) עם חברי סאונדגרדן. אלמנתו רואה בהם אויביםצילום: EP

לדבריה, ב-2017 חברי הלהקה הנותרים פנו אליה בנוגע לשימוש בשיריו הנידונים של כריס באלבום חדש, והיא הביעה הסכמתה - בתנאי שהם יוגשו "בצורה שמכבדת את בעלה המנוח" ושהיא תהיה מעורבת בהפצת האלבום.

תחילה הסכימה הלהקה לתנאים, אך חזרה בה וטענה כי השירים בבעלותם הבלעדית. מאז, טוענת ויקי, הלהקה מסרבת לנהל דיון על השירים, ויתרה מכך - מונעת ממנה כספי תמלוגים שמגיעים לה ולילדיה, לרבות כספים מהאלבום Live From the Artists Den שיצא ב-2019 והוקלט עם כריס ב-2013. בנוסף, הם מאיימים עליה בפרסומים כוזבים בתקשורת.

לפי אתר TMZ שפרסם לראשונה את דבר התביעה, חברי הלהקה ומנהלה דוחים את הדברים, וטוענים כי השירים נוצרו "כמאמץ להקתי", בעוד שחמישה מתוכם אף נכתבו במשותף עם חברי הלהקה.

"לעתים, כשאתה מתאבל על מי שאיבדת באופן פיזי - אתה מבין שכעת תאלץ להתאבל גם על לכתם של אלה שהחשבת לחברים", צייצה אתמול ויקי בטוויטר בהתייחסה לתביעה. "לא אפול קורבן לביריונות ולא אושתק. לא אקבל דבר כה פסול, כה נטול חמלה והגינות. הופתעתי עמוקות מהגילוי שדברים כאלה קורים כל הזמן. זו לא רק אני, או אלמנתו של כוכב רוק אחר או אלמנה של פוליטיקאי. זה דבר שחוות נשים רבות אחרי מות בני זוגן".

קורנל, מי שהוביל לאורך שנים את להקת הגראנג' האמריקנית המצליחה, כמו גם את הלהקות "אודיוסלייב" ו"טמפל אוף דה דוג", התאבד ב-2017 בתלייה בבית מלון בדטרויט שם הופיע. הוא היה בן 52 במותו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ