ימים ספורים לפני הופעתה בגראמי, מתופף אירוסמית' תבע את הלהקה

ג'ואי קרמר, מתופף הלהקה מאז הקמתה שנעדר משורותיה מזה חצי שנה בעקבות פציעה, תבע את חבריה שמנעו ממנו להופיע עמם בטקס הגראמי, בו יזכו במפעל פרס חיים. "הם לא הציעו לנגן עמי לכל אורך תקופת החלמתי", טען בתביעה. הלהקה: "הוא עדיין אחינו"

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קרמר עם אירוסמית' על הבמה. "עושה את התפקיד כמעט 50 שנה"
קרמר עם אירוסמית' על הבמה. "עושה את התפקיד כמעט 50 שנה"צילום: Charles Sykes/אי־פי
איה חיות
איה חיות

מתופף אירוסמית' ג'ואי קרמר, המנגן עם הלהקה מאז הוקמה בשנות ה–70, תבע את חבריה ימים ספורים לפני הופעתה בטקס הגראמי. לטענתו, אלה מנעו ממנו להופיע באירוע היוקרתי בו יזכו בפרס מפעל חיים, ואף דרשו ממנו לעבור אודישן לתפקיד אותו הוא מבצע כבר כמעט חמישים שנה — כל זאת בטענה שאינו בריא דיו. היום (רביעי) שופט דחה את בקשתו להופיע עם הלהקה.

"אסור לי לנגן עם להקה שנתתי לה 50 שנה מחיי, זה הרסני", כתב בהצהרתו לתקשורת. "זה לא קשור לכסף. מאז שהייתי בן 14 היה לי סט של מקלות תופים ביד ותשוקה ליצור מוזיקה. נמנעת ממני ההזדמנות לזכות להכרה יחד עם שותפיי לתרומה הקולקטיבית שלנו לתעשיית המוזיקה לאורך החיים".

קרמר עם אירוסמית' בישראל, 2017

קרמר, שנעדר מהופעות הלהקה מזה חצי שנה בעקבות פציעה ברגלו, טוען בתביעה כי היה כשיר לשוב לשורות הלהקה כבר בסוף 2019 — אז התבקש לעבור את האודישן.

"חברי הלהקה האחרים ועורכי הדין שלהם ככל הנראה ינסו לזלזל בנגינתי ויטענו כי אינני מסוגל לנגן בתופים כרגע, אך הדבר רחוק מהאמת", הוסיף בתביעה. "העובדה שביקשו ממני לעשות אודישן לתפקיד שלי מוכיחה כי מאמינים שכן יש לי את היכולת לנגן 'ברמה מתאימה' ולנגן טוב יותר ממלא המקום הזמני שלי. עשיתי כל מה שביקשו — קפצתי דרך חישוקים ושלחתי הקלטות".

בתגובה פרסמה אירוסמית' הצהרה בה נכתב כי בריאותו של המתופף היא שמנעה ממנו לנגן ולא שום דבר אחר. "ג'ואי לא הצליח להופיע מבחינה רגשית ופיזית עם הלהקה במשך ששת החודשים האחרונים, וזאת לפי החלטה שלו", נכתב שם. "התגעגענו אליו ועודדנו אותו להצטרף אלינו לנגן פעמים רבות לאורך התקופה אך ככל הנראה הוא לא הרגיש מוכן לעשות זאת. ג'ואי חיכה עד הרגע האחרון לקבל את ההזמנה שלנו אך לצערנו אין לנו עכשיו זמן במהלך שבוע הגראמי לחזרות ההכרחיות". בהצהרה המשיכו סטיבן טיילר, ג'ו פרי, בראד וויטפורד וטום המילטון לכנות את קרמר "אחינו" וקבעו שמעל לכל, "לבריאותו חשיבות עליונה".

קרמר מצדו ציין כי כלל לא הוצע לו להצטרף לחזרות לאורך תקופת החלמתו. הוא הוסיף שעודכן במועדי החזרות לקראת הגראמי, וטס ללוס אנג'לס כדי לקחת בהן חלק — אך שומרים מנעו ממנו להיכנס לחדר החזרות של הלהקה. עוד סיפר כי הוצעה לו האפשרות להצטרף לחבריו לתמונה על השטיח האדום של האירוע — הצעה אותה הוא מעריך, ועדיין חש עלבון גדול נוכח העובדה שעל הבמה עצמה יופיע מתופף אחר במקומו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ