"אוהב להיות בבית" נהפך לאחד המושמעים ברדיו בחודש האחרון

השיר של אריק איינשטיין מ־1986, שקיבל משמעות אקטואלית בגלל הקורונה, הושמע בחודש שעבר 77 פעמים בתחנות הרדיו

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריק איינשטיין
אריק איינשטייןצילום: מנחם סקס
איה חיות
איה חיות

עם התה והלימון והספרים הישנים — בחודש האחרון הושמע השיר "אוהב להיות בבית" של אריק אינשטיין ברדיו פי 3 מאשר החודשים שלפניו. השיר, שקיבל משמעות אקטואלית בגלל התפשטות הקורונה, הושמע במשך חודש מארס 77 פעמים, לעומת 25 פעמים בחודש פברואר ו־27 פעמים בינואר.

מהנתונים שחברת מדיה פורסט העבירה ל"הארץ" עולה כי התחנה שהשמיעה את השיר הכי הרבה פעמים בחודש האחרון היא כאן גימל. "אוהב להיות בבית" הוא שיר הנושא של אלבומו של איינשטיין שיצא ב־1986.

שיר נוסף שהשמעותיו גברו בחודש האחרון הוא "ועכשיו כבר טוב" של ג'וזי כץ שיצא ב־2006. הוא הושמע במארס 93 פעמים לעומת 43 פעמים בחודש הקודם. לפי נתוני אקו"ם, שני השירים גם פילסו את מקומם למאה השירים הכי מושמעים ברדיו בחודש שעבר.

גם בעולם שירים מהעבר חזרו להיות מושמעים ברדיו בגלל המצב. It's the end of the world as we know it של להקת אר־אי־אם משנת 1987 הגיע למקום ה־23 בטבלת ההשמעות של אייטיונס בארצות הברית.

בעקבות זאת הועלה בעמוד הטוויטר של הלהקה, שהתפרקה ב־2011, סרטון של הסולן מייקל סטייפ שבו הוא שר קטע קצר מהשיר והזכיר לצופים את ארבעת החוקים החשובים ביותר למצב, "להשאר בבית, לשטוף ידיים, להתנהג כאילו אתה חולה ולשמור מרחק ולשים לב מהיכן מקבלים מידע".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ