איאן אנדרסון: ימיי כזמר ספורים, אני סובל ממחלת ריאות חשוכת מרפא

אנדרסון, סולן להקת "ג'תרו טאל", סיפר את הדברים בראיון לדן ראדר בערוץ AXS TV. "ביליתי 50 שנה מחיי על הבמה לצד מכונות עשן. אני מאמין שזה חלק מאוד משמעותי מהבעיה שיש לי"

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איאן אנדרסון בהופעה בישראל ב-2016
איאן אנדרסון בהופעה בישראל ב-2016צילום: מוטי מילרוד
איה חיות
איה חיות

איאן אנדרסון, סולן להקת "ג'תרו טאל" אמר בראיון עמו בשבוע שעבר שהוא סובל ממחלת ריאות חשוכת מרפא. בראיון, עם דן ראדר בתוכנית The Big Interview בערוץ AXS TV, הוסיף אנדרסון "ימיי ספורים". בהודעה לתקשורת אחר כך הבהיר שהתכוון להגיד "ימיי כזמר ספורים".

"אני עומד להגיד לך משהו שמעולם לא סיפרתי בפומבי לאף אחד", אמר אנדרסון בתוכנית. "אני סובל ממחלת ריאה חשוכת מרפא, COPD. אובחנתי כבר לפני כמה שנים... אני חווה קשיים. יש תקופות שבהן יש לי זיהום שנהפך לברונכיטיס ואז עוברים עלי שבועיים־שלושה שבהם קשה לצאת להופיע. לשמחתי, עברו עד כה 18 חודשים ללא כל החמרה ואני מטופל בתרופות. אם אני שומר על עצמי בסביבה נטולת זיהום מבחינת איכות האוויר, אני בסדר". לדבריו, זה עדיין לא משפיע על חיי היום־יום שלו ("אני עדיין יכול לרוץ לאוטובוס"). עוד הדגיש כי "בכוונתי להילחם בזה עד הסוף. אני רוצה להמשיך להשתמש בכל הכוח שיש לי בריאות ככל שאפשר".

אנדרסון, בן 72, סבור שהמחלה קשורה גם לשנים הרבות על הבמה. "ביליתי 50 שנה מחיי על הבמה לצד אותם דברים עלובים שמכונים מכונות עשן... אני באמת מאמין שזה חלק מאוד משמעותי מהבעיה שיש לי".

בעקבות הראיון פירסם אנדרסון הודעה לעיתונות בסוף השבוע. "תודה לכולם על הדאגה שלכם, אבל אין צורך לדאוג בשל העובדה שאובחנתי עם COPD ועם אסתמה. היו לי 14 חודשים ללא דלקות וללא ברונכיטיס אז השנה שעברה היתה השנה הראשונה שלי מאז שנות העשרים לחיי שלא חליתי בה בכלל. המצב שלי הוא בשלב מאוד מוקדם

ואני מתכנן לשמור עליו ככה. כשדיברתי עם דן ראדר, התכוונתי באמת שהימים שלי כזמר ספורים, ולא ימיי לחיות! אחרי הכל, אני בן 73 באוגוסט הקרוב. אבל אני אמור להיות בסדר בשנים הבאות אם הקורונה לא תתפוס אותי".

אנדרסון נולד בשנת 1947 באדינבורו. את להקת "ג'תרו טאל", המנגנת פרוג־רוק ופולק, הקים ב–1967. הוא התפרסם בשל הופעותיו כשהוא מנגן בחליל כשהוא עומד על רגל אחת. במשך השנים הוציא כמה אלבומי סולו. הלהקה שהתפרקה והתאחדה ממשיכה להופיע. היא הופיעה גם בישראל כמה פעמים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ