הבעלים של מועדון "הבארבי" שובת רעב: "חודשים אמנים אכלו חרא, המתווה לא יעזור"

שאול מזרחי, שפתח הבוקר בשביתה מול בית רה"מ שבירושלים, טוען כי תוכנית החזרה לשגרה של עולם התרבות החודש אינה רווחית ומפלה בין מועדוני הופעות עמידה לאולמות אחרים. "נשבות עד שננצח ונקבל פיצויים", אמר ל"הארץ"

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שאול מזרחי באוהל המחאה שהקים מול משכן ראש הממשלה. "לגווע ברעב או לשבות רעב זה היינו הך"
שאול מזרחי באוהל המחאה שהקים מול משכן ראש הממשלה. "לגווע ברעב או לשבות רעב זה היינו הך"צילום: אורית פניני
איה חיות
איה חיות

שאול מזרחי, הבעלים של מועדון "הבארבי" בתל אביב, החל היום (ראשון) לשבות רעב מול בית ראש הממשלה בירושלים, במחאה על כך שלא קיבל לטענתו פיצויים על חודשי הקורונה בהם נאלץ לסגור את המועדון, כמו גם על מתווה החזרה לשגרה של עולם התרבות ב–14 ביוני, שפרסמו בשבוע שעבר משרדי הבריאות והתרבות.

"המתווה שהוצג לעולם התרבות לא רלוונטי אלינו", אמר היום ל"הארץ" ממאהל המחאה שהקים מול משכן הכנסת ב–6:30 בבוקר. "צריך מתווה שהוא כלכלי והוא לא רק למראית עין — הגענו לשיא אם אני צריך לשבות רעב כדי שיאפשרו לי לפתוח את העסק".

על כוונתו לשבות הצהיר אתמול (שבת) בפוסט שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו, בו טען כי המתווה לא מאפשר לו לפתוח את המועדון בצורה רווחית — בין היתר בשל העובדה ש"הבארבי" לא מתנהל כמועדון ישיבה כפי שמתיר המתווה.

מזרחי הבוקר. "אין לנו איך להרוויח מהמתווה"צילום: אורית פניני

"זה מקסים שמתכננים מופע עם כסאות מסומנים אבל המתווה כרגע אומר 500 כסאות בהיכל תרבות", הוסיף היום ל"הארץ". "אצלנו אפשר להכניס רק 350 ועם הריחוק זה יהפוך ל–200 כסאות בלבד. אם אגיע ל–200, אחרי חודשים בהם האמנים אכלו חרא ולא הרוויחו כסף, זה לא יעזור לנו. אין לנו איך להרוויח מזה. מופע זה דבר שכולל צוות, נגנים, תאורנים, טכנאים, מנהלי הצגה וציודים. אנחנו ממשיכים לשבות עד שננצח, עד שנקבל את המתווה ואת הפיצויים, ועד שנדע מתי פותחים את העסק"".

טענה נוספת שהעלה מזרחי היא בגין אפליה בינם לבין אולמות האירועים, שלפי המתווה הצפוי יותרו בהם ריקודים. "הדרישות שלנו לא מופרכות ולא ביקשנו משהו שלא נתנו לאף אחד, אולמות האירועים מקבלים הרבה יותר הטבות מאיתנו. אנחנו רוצים שיישוו את התנאים ולא יפלו ולכן אנחנו עובדים גם במישור המשפטי. משרד הכלכלה כבר קיבל מהצד שלנו מתווה מאיילת וסרמן, מנהלת מחלקת עסקים בעיריית תל אביב. איתה בנינו מתווה שיכלול כניסות ויציאות נפרדות וקפסולות מדויקות. אנחנו מוכנים לעשות כל דבר אבל דבר לא יכול לקרות אם אין רצון מהצד השני לעשות זה".

את הפוסט שהעלה אמש לעמוד הפייסבוק שלו, וזכה מאז למאות לייקים ושיתופים, פתח מזרחי בהצהרה "זהו, סופית נשברתי!!!!. שלושה חודשים ללא עבודה, ללא אופק וללא פיצויים (אגורה שחוקה לא ראיתי), מילים והבטחות בלי סוף, כל יום נזרקים סכומי עתק שעצמאיים הולכים לקבל, וכל חודש עדיין משלמים לביטוח לאומי על כל העובדים. נחנקתי! לאף אחד לא אכפת, בטוח לא לאלו היושבים בבטחה בכסאות המשרד שבנו בחסות דבר שנקרא קורונה".

בהמשך דבריו הזכיר מזרחי שביום רביעי בשבוע שעבר הותרה פתיחת המסעדות והברים, וכי אלו היו מלאים. "המוני ישראלים יצאו לבלות, לקרוע את העיר, להשתחרר מהמחנק שנוצר עקב ההתסתגרות בבתים בעל כורחם. פרץ שמחה וחופש אמיתי ללא פחד וללא מורא. כיף היה לראות ולחוש המקבילה בעיני להכרזה על הקמת המדינה. ובתוך כל זה הלב נחמץ תחושת המאכולת שמתסתובבת — למה הם ולא גם אנחנו? ממתי הפכה התכנסות לראות הופעות לפחד קיומי? ממתי נהיינו אויב המדינה? כל עם ישראל בדרכו לעבודה, עם 'מתווה' או בלי מתווה, ורק אנחנו לא קיימים, לא רלוונטים ואפילו לא מעניינים".

עוד הזכיר שבתחילת מאי הבטיח ראש הממשלה שאם לא תהיה החמרה בהתפשטות המחלה, תבוטל הגבלת ההתכנסות וכי הם כבר נערכו בהתאם. בתוך כך, ציין כי כמות הנדבקים החדשה והמחשבה על סגירת בתי הספר מחדש, היא זו שהובילה אותו להחלטה לשבות רעב. "והנה אתמול עמדנו מול פארסה שנייה של מסיבת עיתונאים 'דרמטית' של משרד הבריאות, שביקש לבטל את כל הלימודים בכל מוסדות בית הספר במדינה", כתב. "תודה לאל שיש ממשלה, שרים ואנשים דעתנים שביקשו עוד נתונים לפני קבלת החלטות דרמטית. ללא ספק השתלם להמתין ולגלות שרוב הנדבקים הם מבית ספר אחד בירושלים! חינוך של מדינה שלמה כמעט ירד לאבדון בגלל עצה אומללה של אותם אנשים שסגרו לנו את המדינה והביאו אותנו לקריסה כלכלית (100% הפסדים בשלושה חודשים!). רוצה לחשוב שממשלה קיימת עם שרים שרעבים להוכיח את עצמם זה דבר נפלא אבל כבר אין לי כוחות

את דבריו חתם בהחלטתו, בגין כל אשר ציין, לשבות רעב, והוסיף כי "לגווע ברעב או לשבות רעב זה היינו הך. עולה ולא יורד עד שחוזר למפעל החיים שנקרא 'בארבי'. לא נותרה לי ברירה, שלושה חודשים ללא פיצויים וללא אופק השאירו אותי בעלטה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ