שתי נשים טוענות: ג'סטין ביבר תקף אותי מינית

השתיים צייצו על אירועים שקרו לדבריהן ב–2014 ו–2015. לטענת האחת היא התנשקה עם ביבר אך כש"סירבה להתקדם" תקף אותה. השנייה טענה כי תקף אותה במיטתו לאחר שנישק אותה

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ג'סטין ביבר. טרם הגיב להאשמות
ג'סטין ביבר. טרם הגיב להאשמותצילום: MARIO ANZUONI/רויטרס
איה חיות
איה חיות

שתי נשים מאשימות בטוויטר את הזמר ג'סטין ביבר בתקיפה מינית. בציוץ מאמש (שבת) סיפרה אשה בשם דניאל (שם בדוי) כי ביבר הזמין אותה אל מיטתו שם פגע בה מינית, לאחר אירוע מוזיקה באוסטין, טקסס, בשנת 2014. מספר שעות לאחר מכן, אשה נוספת בשם קאדי שיתפה את סיפורה של דניאל וכתבה: "אני מאמינה לדניאל, גם אני קורבן של תקיפה מינית בידי ג'סטין ביבר".

ציוצה של דניאל נפתח באמירה כי העדויות בעניין אנסל אלגורט הן שהובילו אותה לכתוב את עדותה. עוד סיפרה כי היא חושפת זאת באופן אנונימי כיוון שעדיין אינה מסוגלת להיחשף. "אני וחבריי נהנינו כל הלילה", כתבה. "ואז גבר ניגש אלי ואל חברי ושאל אותנו אם אנחנו רוצים לפגוש את ג'סטין. כמובן שאמרנו שכן. ביבר בילה עם החבורה שלנו במשך זמן קצר".

הציוץ המאשים של דניאל
הציוץ של קאדי

דניאל היתה אז לטענתה בת 21, והיא מתארת איך הם חשדו בתחילה ואיך ביבר הזמין אותם לבלות עמו במלונו. "ג'סטין גרם לי להבטיח לו לא להגיד דבר לאיש, אחרת אסתבך בצרות משפטיות רציניות", כתבה, והוסיפה: "אחר כך הוא ביקש ממני להצטרף אליו למיטה ושאלתי את עצמי, אם זה נורמלי". לטענתה, ביבר תקף אותה מינית אחרי שהתנשקו בהסכמה, ולאחר שהתנגדה "להתקדם יותר מדי". לדבריה, "הרגשתי שהגוף שלי חסר הכרה. אני לא רוצה לפרט מה שקרה אחר כך".

העדות השנייה, של אשה בשם קאדי, תיארה כיצד שומר ראשו של ביבר הזמין אותה לחדר המלון של הכוכב בניו יורק, במאי 2015, לאחר שארבה מחוצה לו כמעריצה צעירה. היא אף מודה שנתנה לשומר הראש את מספר הטלפון שלה מפני שמצאה אותו מושך. קאדי מוסיפה כי בבית המלון נכחו כמה אנשים, כולל כוכב ערוץ דיסני, קייל מסי. תחילה, לדבריה, דיברה עם ביבר בצרפתית אך הוא התקשה לשמוע וביקש ממנה להתקרב אליו. "הוא ישב על הספה ומשך אותי אליו ונפלתי על החזה שלו. ניסיתי לקום אך כשהמבטים שלנו הצטלבו הוא נישק אותי".

תגובות מסתייגות ותומכות במתלוננות

לאחר שהצליחה לקום והלכה לשירותים הוא הלך אחריה לדבריה, נעל אותם שם והחל לגעת בה. "ביקשתי ממנו להפסיק. אמרתי שאני לא יכולה לקיים יחסי מין עם אף אחד לפני הנישואים". לטענת קאדי, ביבר תקף אותה מינית במיטתו, אך היא הצליח לדחוף אותו. היא מספרת שמאז נאלצה לפנות לתמיכה נפשית.

מטעמו של ביבר לא נמסרה תגובה רשמית, אך אחת הבכירות בצוות שעובד עמו, אליסון קיי, כתבה הודעה ישירה למעריצה, שפורסמה ברחבי טוויטר. קיי טענה כי עובדתית הסיפור של דניאל לא יכול להיות נכון. היא פתחה את דבריה באמירה שהם לא מקילים ראש בהאשמות מסוג זה, אך "העובדות יכולות להגיב בשבילנו." קיי סיפרה שלאחר האירוע ב–2014 ביבר שהה ב-Airbnb ולא במלון כפי שמתואר בסיפור של דניאל.

הסיפורים גררו הדים רבים ברשתות החברתיות, רבים טוענים שאין להאמין לקיי שכן יש לה אינטרס ברור להגן על ביבר. מנגד, רבים צידדו בביבר וטענו שאין אמת בדבריהן של שתי הנשים. אחד מהם צייץ למשל שהוא לא מבין איך זה הגיוני בסיפורה של קאדי, שרגע אחד הם בשירותים וברגע השני במיטתו.

ביבר, בן 26, התחיל את דרכו ב–2008 כאליל הנערות הצעירות שאף זכו לכינוי המתכתב עם שמו 'בליבריות'. מאז הוציא חמישה אלבומי אולפן, האחרון שבהם, Changes, יצא השנה. לאורך הקריירה שלו ניהל כמה מערכות יחסים מתוקשרות, הראשונה עם כוכבת הנוער סלינה גומז. כיום הוא נשוי לדוגמנית היילי בולדווין, בתו של השחקן סטיבן בולדווין.

בשנתיים האחרונות חולל ביבר סערה כשהודיע כי הוא מתכוון לפרוש מעולם המוזיקה משום שהוא סובל מדיכאון. אך תוך זמן קצר הפר את הודעת הפרישה ועלה על הבמות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ