קים קרדשיאן ביקשה להפגין "חמלה" כלפי מצבו הנפשי של קניה וסט

קרדשיאן התייחסה להפרעה הדו־קוטבית ממנה סובל בעלה, שקיים השבוע עצרת בחירות ראשונה. "לפעמים הדברים שהוא אומר לא מתיישבים עם כוונותיו", הסבירה

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קים קרדשיאן וקניה וסט
קים קרדשיאן וקניה וסט, בפברואר האחרוןצילום: Evan Agostini/אי־פי
איה חיות
איה חיות

קים קרדשיאן התייחסה לראשונה להפרעה הדו־קוטבית ממנה סובל בעלה, קניה וסט. זאת לאחר שהראפר פירסם ומחק שורת ציוצים על משפחתו בתום עצרת הבחירות הראשונה שקיים בתחילת השבוע בדרום קרוליינה.

"מי שקרוב לקניה ומכיר את לבו מבין כי לפעמים הדברים שהוא אומר לא מתיישבים עם כוונותיו", כתבה קרדשיאן בסטורי באינסטגרם שלה. היא הוסיפה כי נמנעה בעבר להגיב על מצבו הנפשי של וסט כדי להגן על ילדיה ועל הפרטיות של בן זוגה. כוכבת האופנה והטלוויזיה הסבירה שההחלטה להגיב הפעם נולדה מתוך הרצון לשבור את ה"סטיגמה ואת התפיסות השגויות" כלפי בריאות הנפש.

"רבים מכם יודעים שקניה סובל מהפרעה דו־קוטבית", פתחה את דבריה. "כל מי שסובל ממנה או מכיר מישהו אהוב שסובל ממנה יודע כמה המצב מורכב וכואב". בהמשך כתבה: "מי שמבין במחלות נפש או אפילו בהתנהגות כפייתית, יודע שהמשפחה חסרת כוח מול האדם החולה". לדברי קרדשיאן, לפי החוק האמריקאי היא אינה יכולה לאשפז את וסט בכפייה אלא אם הוא מהווה סכנה לעצמו או למישהו אחר.

קטע מתוך העצרת של קניה וסט בדרום קרוליינה

"אני מבינה שקניה נתון לביקורת כיוון שהוא דמות ציבורית", המשיכה. "הוא אדם מבריק אך מורכב, שמלבד היותו אמן ואיש שחור, שחווה את האובדן הכואב של אמו (דונדה וסט הלכה לעולמה ב–2007; א"ח), הוא נאלץ להתמודד עם לחץ ובידוד בגלל ההפרעה הדו־קוטבית שלו". קרדשיאן ביקשה מהתקשורת ומהציבור להפגין "חמלה ואמפתיה" כלפי וסט, והודתה לכל מי שהביע דאגה לשלומו.

לפני כשבועיים הכריז וסט כי יתמודד על נשיאות ארצות הברית בבחירות בנובמבר הקרוב, אך רבים הטילו ספק ברצינות כוונותיו. ביום שני השבוע קיים עצרת ראשונה בעיר צ'רלסטון, ובה נאם על הפלות, דת וסחר בינלאומי, כמו גם על פרטי החוזה שלו עם "אדידס". וסט אף מתח ביקורת על משחררת העבדים השחורה הארייט טאבמן באומרו כי היא "מעולם לא שיחררה עבדים אלא רק סידרה להם עבודה אצל אנשים לבנים אחרים". הוא לבש באירוע אפוד מגן ועל ראשו גולחו הספרות "2020".

מחר צפוי לצאת אלבומו החדש של וסט, המוקדש לאמו המנוחה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ