הקסטות ממשיכות לשבור שיאים בבריטניה, לא מעט בזכות הלהקה הזאת

במחצית הראשונה של שנת 2020 נמכרו בבריטניה 65 אלף קסטות. בראש טבלת המכירות מדורגת להקת Five Seconds of Summer האוסטרלית

להקת Five Seconds of Summer
להקת Five Seconds of Summerצילום: 5SOS
איתמר זהר
איתמר זהר
איתמר זהר
איתמר זהר

שנים אחרי שהיה נראה שהן יוצאות מכלל שימוש, הקסטות ממשיכות בקאמבק המפתיע שלהן. על פי נתונים שפורסמו השבוע, 65 אלף קסטות מוקלטות נמכרו בבריטניה במחצית הראשונה של שנת 2020. זוהי עלייה של 103% לעומת אותו פרק זמן בשנת 2019. כל הנתונים מעידים על כך שב-2020 יימכרו בממלכה המאוחדת יותר מ-100 אלף קסטות - דבר שלא היה שם מאז 2003.

להקת הפופ האוסטרלית Five Seconds of Summer מובילה את טבלת המכירות של הקסטות בבריטניה. אלבומה CALM נמכר ב-12 אלף עותקים בתוך שבוע אחד. הפעם הקודמת שבה קסטה נמכרה במספר כזה של עותקים בתוך שבעה ימים היתה בדיוק לפני 18 שנה. זה היה האוסף NOW 52.

במקום השני והשלישי בטבלת המכירות של הקסטות בבריטניה ב-2020 ניצבים עוד שני אלבומים שנמכרו גם הם ב-12 אלף עותקים כל אחד. אלה הם Chromatica של ליידי גאגא ו-Notes on a Conditional Form של להקת The 1975. במקום הרביעי ניצב האלבום Rare של סלינה גומז. במקום החמישי מדורג Future Nostalgia של דואה ליפה.

למרות העלייה במכירות הקסטות, הן עדיין חלק מזערי מכלל מכירות המוזיקה הנשלטות בידי הסטרימינג. אלה שגדלו על הקסטות קונים אותן כחלק מהנוסטלגיה, ולא בשל איכותן. צעירים שקונים אותן רוצים כנראה לחוות את מה שהוריהם חוו.

מאז 2013 מצוין ברחבי העולם "יום חנויות הקסטות", שנוסד בהשראת "יום חנויות התקליטים". מוזיקאים רבים מוציאים מהדורות מיוחדות של קסטות מאלבומיהם, לצד תקליטי ויניל שלהם, גם מתוך מחווה לימים שבהם החלו את דרכם המוזיקלית.

ביוני, זמן קצר אחרי שחנויות התקליטים בבריטניה נפתחו מחדש אחרי תקופה ארוכה של סגר, מיהרו בריטים רבים לקנות תקליטי ויניל ודיסקים, אולי כרצון לחוות את עידן התמימות שלפני הקורונה.

על פי האתר של חברת Official Charts Company, היתה בשבוע של אחרי הסגר עלייה של 27.5% במכירות תקליטי ויניל בבריטניה לעומת השבוע שקדם לסגר והן הסתכמו ב-88,486 עותקים. במכירות הדיסקים היתה עלייה מינורית יותר - 11.09% - והן הסתכמו ב-253,779 עותקים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ