המשטרה בבריטניה פתחה בחקירה נגד הראפר ויילי בעקבות ציוצים אנטישמיים

הראפר כינה בטוויטר יהודים "נחשים" ו"פחדנים" ואף השווה אותם לארגון הקו קלוקס קלאן. לאחר שחשבונו נחסם לכמה שעות, מנהלו התפטר

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ויילי
ויילי. דורג בשיאו במקום הראשון במצעד הסינגלים הבריטיצילום: Ian West/אי־פי
איה חיות
איה חיות

המשטרה בבריטניה פתחה בחקירה נגד הראפר ויילי לאחר שפירסם בחשבון הטוויטר שלו ציוצים אנטישמיים. בעקבות הציוצים נחסם חשבונו של המוזיקאי באופן זמני ומנהלו התפטר.

ויילי, בן 41, נולד בלונדון. בתחילת שנות ה–90 היה מוכר סמים, אך לאחר שקיבל איומים על חייו נעשה מפיק גריים — סגנון פופולרי מאוד באנגליה המשלב היפ־הופ עם מוזיקה אלקטרונית. ב–2012 הוציא את הלהיט Heatwave יחד עם Ms D, שדורג במקום הראשון במצעד הסינגלים הבריטי. ב–2018 אף צורף למסדר האימפריה הבריטית בזכותו "יצירתו החלוצית". אלבומו האחרון, Boasty Gang, יצא בחודש שעבר.

"הקהילה היהודית, ישראל היא לא המדינה שלכם. אני מצטער", צייץ הראפר בסוף השבוע. "המגן דוד שייך לנו... יש אנשים שהרגישו יותר מדי נוח על אדמות שלא שייכות להם". בציוציו כינה ויילי יהודים בשמות גנאי כמו "נחשים" ו"פחדנים" ואף השווה יהודים לארגון הקו קלוקס קלאן: "יש שתי קבוצות של אנשים שאיש לא רוצה להתעסק איתן — ה־KKK והיהודים. לאחר 20 שנה בתעשייה אתה מתחיל להבין למה". עוד הוסיף: "אם אתה עובד בחברה בבעלות שני גברים יהודים ואתה מתעסק עם הקהילה היהודית, כמובן שיפטרו אותך".

בעקבות ציוצים אלה ואחרים נחסם חשבונו של ויילי בטוויטר במשך שעות ספורות. כמה מן הציוצים נמחקו כאשר חזר החשבון לפעולה. בשבת בבוקר צייץ "חזרתי לפעולה" לכחצי מיליון עוקביו.

המנהל של המוזיקאי, ג'ון וולף, כתב בטוויטר בשבת: "בעקבות הציוצים האנטישמיים של ויילי, החלטתי לנתק את כל הקשרים אתו. אין מקום בחברה לאנטישמיות". בהצהרה נוספת מסר וולף: "אני לא תומך בדברים של ויילי בשום צורה. אני יהודי גאה ואני בהלם ועצוב ממה שהוא בחר לומר. דיבורי שנאה אינם מקובלים עלי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ