בעקבות עשרות ציוצי תגובה בוטים: הראפר טאליב קוולי הורחק לצמיתות מטוויטר

הרחקתו של הראפר הגיעה אחרי שהגיב בשיטתיות למשתמשת בת 24, שצייצה כי הוא נשוי ל"שחורה בהירה". בין היתר האשים אותה בנאציזם והזדהות עם עליונות לבנה. "מדובר בהפרה חוזרת ונשנית של חוקי הרשת, שבכוחה להרתיע אנשים מלהביע את דעתם", נכתב מטוויטר

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טאליב קוולי. לעתים הגיב במשך 12 שעות רצופות
טאליב קוולי. לעתים הגיב במשך 12 שעות רצופותצילום: ויקיפדיה
איה חיות
איה חיות

הראפר האמריקאי טאליב קוולי הורחק לצמיתות מטוויטר לאחר ששלח עשרות הודעות לצעירה שצייצה פרטים אודות משפחתו. על פי נציגי טוויטר, שאישרו אתמול את הדברים באתר jezebel, לעתים שלח הראפר בן ה–44 לצעירה, מאיה מודי בת ה–24, הודעות במשך 12 שעות רצוף. בגינן הוא הורחק כבר בחודש שעבר, אחרי ש"הפר שוב ושוב את חוקי הרשת החברתית". עוד נמסר מטוויטר כי "הכללים שלנו נועדו להבטיח שכל האנשים יוכלו להשתתף בשיחה הציבורית בחופשיות ובבטיחות. אלימות, הטרדה וסוגים אחרים של התנהגויות גורמים לכך שאנשים ירתעו מלהביע את דעתם, ובסופו של דבר זה מפחית מערכה של השיחה הציבורית הגלובלית".

השיח בין השניים החל לפני כחודש, כשמודי צייצה רשימה של ראפרים הנשואים לנשים שחורות שעורן בהיר באופן יחסי, ביניהם מנתה גם את קוולי. "אבל זו שיחה ליום אחר", כתבה שם, וקוולי הגיב: "בואי דווקא ננהל את השיחה הזאת היום — האם זה באמת עניינך?"

ציוץ התגובה של קווליצילום: צילום מסך מתוך טוויטר

בהמשך, במשך כשבועיים, הגיב קוולי לכל ציוציה של מודי, המכונה בטוויטר "מאיה אנג'ליק", והאשים אותה בין היתר בהזדהות עם עליונות לבנה ואף עם נאציזם. לקוולי הצטרפו משתמשי טוויטר אחרים, שפרסמו עליה בתגובות פרטים אישיים, בהם תמונות של הוריה ופרטים על המשכורות שלהם. בהמשך, נכתב באתר jezebel, מודי גם קיבלה איומים על חייה.

"זה בהחלט היה מתיש. רק אתמול הייתי צריך לדווח על 12 חשבונות שונים שניסו להשחיר את משפחתי ואותי תוך שימוש בשם ותמונות של אמי החורגת ושל מקום מגורינו", צוטטה מודי באתר. קוולי מצדו הכחיש את הטענות שהועלו בכתבה: "מעולם לא הטרדתי ברשת. עניתי בטוויטר לשקרים שמאיה פרסמה עלי. כשאתה מגיב למישהו שמפרסם שקרים עליך, זו לא הטרדה".

מיה מודי משתפת את ציוצי הנאצה שגררו ציוציו של קוולי

קוולי, יליד ניו יורק, נחשב לאחד הראפרים הפוליטיים והחברתיים הפועלים כיום. לאורך הקריירה הוציא שמונה אלבומי אולפן, האחרון שבהם יצא בשנת 2017, כמו גם אלבומי שיתופי פעולה. בשנת 2014 היה אמור להופיע בישראל בפסטיבל בחדרה אך ביטל את הופעתו. "ככל שהייתי רוצה להופיע בישראל, החלטתי לא לעשות כן כאות סולידריות עם פלסטינים, שלא תהיה להם גישה להופעה שלי", אמר אז הראפר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ