מתי כספי: איימו על חיי בגלל ביקורת על נתניהו

המוזיקאי מחק מפייסבוק סרטון ובו כינה את ראש הממשלה "דיקטטור" בגלל סגירת הספרייה הלאומית. "האמן קיבל איומים על חייו מיצורים נאלחים", נמסר מטעמו

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מתי כספי
מתי כספי. "אני מציע שהדיקטטור ינהג על פי מה שהחליט"צילום: מוטי מילרוד
איה חיות
איה חיות

מתי כספי העלה אתמול (ראשון) לפייסבוק סרטון נגד ראש הממשלה נתניהו ובו כינה אותו "דיקטטור", אך תוך שעות ספורות הסיר אותו לאחר שקיבל לטענתו איומים על חייו. "לאור איומים שהאמן קיבל על חייו מיצורים נאלחים ששמם נרשם והנושא בטיפול, נאלצנו להסיר את הסרטון", פורסם בעמוד הרשמי של כספי.

עוד נכתב בפוסט: "נאלצנו להסיר את הסרטון של האמן שבו הוא מביע את כאבו על סגירת הספרייה הלאומית וקבורת התרבות במדינה תוך שהוא פונה לראש הממשלה ומבקש שינהג על פי החלטותיו, וישמיד את כל חפצי האמנות, ציורים, פסלים, ספרים, דיסקים וסרטים שברשותו, ושיחדול מלצפות בסרטים ולהאזין למוזיקה, ובכך הוא ייהנה יותר מהחיים שכפה על אזרחיו. מעניין איך נקרא משטר כזה בארץ..."

ל"הארץ" אמר כספי שהוא שוקל להגיש תלונה במשטרה בעקבות האיומים. "אני בהתייעצות עם עורך הדין שלי ורק לאחר שאקבל ממנו אישור, אעשה את זה. החלטתי להוריד את הסרטון כיוון שאני אדם פרטי. אין לי שומרי ראש ולכן עשיתי את המינימום — אבל זה לא אומר שאני שותק".

בסרטון שנמחק אמר כספי כי "אני מציע שהדיקטטור ינהג על פי מה שהחליט. מאחר שסגר את כל הקשור לתרבות והרס את חיי כל העוסקים ביצירת התרבות, שיסיר מהקירות את כל התמונות התלויות שם, שייקח את כל יצירת האמנות המצויות בביתו וישמיד אותן מיד. כך יעשה גם לכל התקליטים, הדיסקים וה־DVD שנמצאים ברשותו וברשות הפרזיט שגר אצלו. שישרוף את כל הספרים שיש לו, ושלעולם לא יצפה יותר בסרטים ולא יאזין למוזיקה אף פעם. כך הוא ייהנה יותר מהחיים שכפה על אזרחיו".

ב–3 באוגוסט שלח מנכ"ל הספרייה הלאומית, אורן וינברג, מכתב לעובדים ובו כתב כי בשל ירידה בהכנסות והפגיעה בתקציב המועבר למוסד ממשרד החינוך, ייצאו כ–300 עובדים לחופשה ללא תשלום במחצית השנייה של חודש אוגוסט. החשש היה כי כל פעילות הספרייה תתבטל — אולמות הקריאה ייסגרו, לא תתאפשר השאלת ספרים, השתלמויות למורים יבוטלו וכך גם אירועי תרבות מקוונים שנערכו בחודשים האחרונים. ואולם בדיעבד התברר משך החל"ת הוא שבועיים בלבד וצוות של כ–30 עובדים יישאר בספרייה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ