פלסידו דומינגו, שהואשם על ידי 20 נשים בהטרדה מינית, שוב חוזר בו מהתנצלותו

בראיון חדש, שהוגדר "מסע לטיהור שמו", מיאן זמר האופרה להתייחס לטענות ההטרדה המינית והכחיש כי ניצל לרעה את עמדתו. לפני כחצי שנה הצהיר כי הוא "מתנצל על הפגיעה שגרמתי, ומקבל אחריות מלאה למעשיי"

ניצן פינקו
ניצן פינקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פלסידו דומינגו. "מעולם לא לקחתי תפקיד שירה מזמרת"
פלסידו דומינגו. "מעולם לא לקחתי תפקיד שירה מזמרת"צילום: Riccardo De Luca/אי־פי
ניצן פינקו
ניצן פינקו

לפני כחצי שנה פרסם זמר האופרה פלסידו דומינגו התנצלות בפני 20 הנשים שהתלוננו כי הטריד אותן מינית, והצהיר כי הוא לוקח אחריות מלאה למעשיו, אולם מראיון חדש עמו עולה כי הוא חוזר בו מדבריו.

בראיון שפורסם שלשום (ראשון) בסוכנות הידיעות איי־פי ותואר כחלק מקמפיין לטיהור שמו, סירב זמר הטנור שהחלים לאחרונה מקורונה לענות על השאלה הישירה אם אי פעם הטריד נשים. עם זאת, הוא בחר להכחיש נחרצות את הטענות הנוספות שהועלו נגדו בקיץ שעבר, לפיהן ניצל לרעה את כוחו בזמן שעבד בתפקידי ניהול באופרה בלוס אנג'לס ובאופרה הלאומית בוושינגטון, וסירב ללהק מוזיקאיות כשסירבו להצעותיו המיניות. "מעולם לא הבטחתי תפקיד שירה לזמרת, ומעולם לא לקחתי תפקיד שירה מזמרת. אנשים שהגיע להם לשיר — שרו", אמר לאיי־פי. כשנשאל אם כמנהל השתמש לרעה בכוח, ענה "מעולם, מעולם, מעולם".

בשתי חקירות פנימיות שונות, מטעם האופרה של לוס אנג'לס והגילדה האמריקאית לזמרי אופרה (AGMA), נמצא כי ההאשמות בהטרדה מינית כלפי דומינגו נכונות. כשנשאל דומינגו על ממצאי החקירה קטעו שניים ממנהליו את הראיון.

ההאשמות נגד דומינגו הועלו בקיץ שעבר, וכללו עדויות של 20 נשים, בהן זמרות ורקדנית. הזמרת אנג'לה טרנר ווילסון סיפרה לגארדיאן שערב אחד, לפני הופעה, דומינגו שלח ידיו אל החזה שלה מתחת לחלוק שלבשה. "זה לא היה עדין. הוא תפס אותי חזק", סיפרה, והוסיפה "איזה אישה אי פעם תרצה שהוא יאחוז לה בחזה ככה? זה כאב. ואז הייתי צריכה לעלות על הבמה ולהתנהג כאילו אני מאוהבת בו". ווילסון סיפרה שהיא החליטה לדווח על המקרה לאחר שקראה את הצהרתו של דומינגו ש"הכללים השתנו", והם היו "שונים בעבר".

בפברואר האחרון פרסם דומינגו טור בו הצהיר כי הוא "מתנצל בכנות על הפגיעה שגרמתי, ומקבל אחריות מלאה למעשיי". בהמשך, אחרי שבוטלו כמה מהופעותיו בארץ מולדתו ספרד, חזר בו מההתנצלות, והתעקש בהצהרה חדשה כי "מעולם לא התנהגתי בצורה אגרסיבית כלפי אף אחד". מאז פרסום ההאשמות בוטלו הופעות שונות של דומינגו ברחבי העולם, בעוד שאחרות - בהן הופעה בישראל שצפויה באוקטובר - נותרו בעינן. בסתיו הקרוב יופיע דומינגו ברחבי אירופה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ