נרקיס תוקפת את סטטיק ובן אל: "בנות חמות כמו עוגיות? תפסיקו להחפיץ אותנו"

בפוסט נוקב התייחסה הזמרת לאונס באילת וקראה "להפסיק לתת יד לתרבות האונס", אותה הדגימה בין היתר בציטוטים משיריהם של סטטיק ובן אל, איתי לוי וסטפן. "המדיה מפוצצת זילות של נשים — אפשר לכתוב על אהבה ותשוקה מבלי להוזיל אותנו", כתבה

ניצן פינקו
ניצן פינקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נרקיס וסטטיק. "זה המסר הלוהט שלכם? ברצינות"
נרקיס וסטטיק. "זה המסר הלוהט שלכם? ברצינות"צילום: צופית בראבי ומגד גוזני
ניצן פינקו
ניצן פינקו

הזמרת נרקיס העלתה היום (רביעי) פוסט חריף באינסטגרם, בו הביעה זעזוע עמוק מפרשת האונס באילת וקראה "להפסיק לתת יד לתרבות האונס", שבאה לטענתה לידי ביטוי בין היתר בשיריהם של סטטיק ובן אל, איתי לוי וסטפן.

הפוסט של נרקיס

"תפסיקו להחפיץ אותנו, 'בנות חמות כמו עוגיות' — אתם רציניים? זה המסר הלוהט שלכם, סטטיק ובן אל?", כתבה וציטטה משירם של סטטיק ובן אל "קוביות", שהוציאו לאחרונה יחד עם אנה זק. תהייה דומה העלתה בדבר המסר בשירם של איתי לוי וסטפן, "רק בנות", ממנו ציטטה את השורה "הזמנתי שף ואנטריקוט, בקבוקים בכמויות, לא יהיו פה חברים, אחי הזמנתי רק בנות".

"אפשר לכתוב על אהבה ותשוקה מבלי להוזיל אותנו", כתבה בהמשך לציטוטים משיריהם, והוסיפה קריאה: "תפסיקו להעלות תכנים על גבול הפורנו שמעבירים מסר דפוק לנערות שהן לא מספיקות איך שהן, כדי להיות חלק מפנטזיה לא אמיתית שבסופה 30 גברים אונסים נערה אחת".

"קוביות" של סטטיק ובן אל
"רק בנות" של איתי לוי וסטפן. השירים שציטטה נרקיס בפוסט

בנוסף, העלתה תמונות מקפיינים פרסומיים של דולצ'ה וגבאנה וקלווין קליין, שזכו לביקורת רבה עקב הרמיזות לאונס קבוצתי.

מאיש יחסי הציבור של סטפן ואיתי לוי נמסר בתגובה לדבריה של נרקיס כי "אנחנו דוחים בשאט נפש את ההשוואה המנותקת מהמציאות שבחרה לעשות ללהיט המצליח של איתי לוי וסטפן, שכל כולו נותן במה אוהדת וחיובית למין הנשי. החברה הישראלית נדהמה כולה אל מול הדיווחים על המעשה האכזרי באילת, אנו מצטרפים לשיח החשוב של הימים האחרונים ומוקיעים כל התנהלות פוגענית ומביישת כזו".

מסטטיק ובן אל טרם התקבלה תגובה לדברים.

עוד הדגישה נרקיס בפוסט שהיא אינה מאשימה את הקורבנות, ואלו לא הנשים עצמן אחראיות למצב הזה, אלא התרבות שמבצעת דה־הומניזציה לנשים, ומאפשרת התייחסות חברתית לנשים כאל חפץ ותו לא. "איך הגענו למציאות כזו שגופה של ילדה מזולזל ומושפל ברמה בלתי תפסת? איך יכול להיות שנערה שיצאה לחגוג עם חברות חוזרת עם שריטה לכל החיים?", הוסיפה נרקיס לתהות בפוסט, וענתה כי "אולי כי התרגלנו לאווירת פריצות מוגזמת וזילות גוף האישה? המדיה מפוצצת זילות של נשים [...] התרבות הפרוצה מעבירה מסר לילד מעבר למסך שאישה היא גוף וזהו [...] חפץ יפה וזהו". היא הוסיפה כי היא "מכוונת אצבע מאשימה לתרבות השיווק המזויפת, ששנים ארוכות דוחפת לנו למודעות שהכל מותר ואפשרי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ