אושרו אירועי תרבות באתרים פתוחים — עד אלף איש

בין האתרים: לייב פארק ראשון לציון, איצטדיון בלומפילד, אמפי רעננה ואמפי אשדוד, פארק נחל חדרה. אישור המופעים באולמות סגורים נדחה לשבוע הבא

נירית אנדרמן
נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אביב גפן בהופעה בלייב פארק ראשון לציון, מאי 2019
אביב גפן בהופעה בלייב פארק ראשון לציון, מאי 2019צילום: תומר אפלבאום
נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

משרד התרבות והספורט אישר הבוקר לקיים מופעי ואירועי תרבות בלייב פארק ראשון לציון, באיצטדיון בלומפילד, באמפי רעננה, באמפי אשדוד, בפארק נחל חדרה, ועוד. בסך הכל אישר המשרד את הפעלתם של 16 אתרים פתוחים מעין אלה למופעי תרבות, תחת מגבלות הבריאות ובתנאי שיהיו בהם עד 1,000 נוכחים ומשתתפים. על פי ההיתר שניתן לפני שלושה שבועות לקיים מופעי תרבות באוויר הפתוח, למופעים של יותר מ–500 איש נדרש אישור של משרדי התרבות והבריאות, ולמופעים של עד 500 איש — אישור משרד התרבות בלבד.

מוסדות התרבות עדיין ממתינים לאישור הממשלה למתווה שיאפשר לקיים מופעים גם באולמות. בדיון שהתקיים בנושא שלשום (שני) בוועדת הקורונה של הכנסת, הבהיר משרד התרבות כי עד כה אושרו כבר כ–200 מתחמים פתוחים למופעי תרבות, מתוכם 12 מתחמים המיועדים ל–500 עד 1000 איש. לגבי חידוש המופעים באולמות — המליצה הוועדה כי יותר לקיימם לפי 60% מהתפוסה באולם, ולפי 100–250 איש לכל פתח כניסה לאולם. המספר המדויק של הצופים אמור להיקבע בקבינט הקורונה.

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, הבטיח בדיון בוועדה כי הצעת החלטה בעניין תובא לקבינט הקורונה, שאמור היה להתכנס בימים שני או שלישי. בסופו של דבר הקבינט לא התכנס ובמקום זאת אישר במשאל טלפוני להאריך בשבוע נוסף את מגבלות ההתקהלות שחלו עד כה. אם המתווה למופעים באולמות לא יאושר גם בישיבת הקבינט הקרובה, לא ניתן יהיה לפתוח את אולמות התרבות ב–1 בספטמבר.

יו"ר הוועדה, יפעת שאשא־ביטון (כולנו בליכוד) ציינה כי "פעלנו כל העת לאפשר את חידוש הפעילות גם באולמות סגורים. סוכם שאכן ייפתחו ב–1 בספטמבר והבטחנו שנוודא שהמתווה שיופעל באותו תאריך, אכן יהיה מציאותי. צריך לחשוב על אולמות גדולים במיוחד, בעלי מספר פתחים, כמו בנייני האומה". יו"ר הוועדה קראה למשרד התרבות למצוא פתרון לפיצוי על אובדן הכנסות גם לאולמות תרבות ברשויות המקומיות, שאינם נתמכים ע"י המדינה.

ציפי פינס, מנכ"לית והמנהלת האמנותית של תיאטרון בית ליסין, אמרה בדיון: "אורך לנו כחודש לחזור לעבודה, אנו חייבים ודאות שאכן תהיה חזרה לעבודה בשבוע הבא". נעם סמל, מנכ"ל "הבימה", דרש פיצוי עקב אובדן ההכנסה בתקופה שעברה, והדגיש כי "אף מנוי לא ביטל — הקהל נאמן לנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ