ספירס תישאר בשליטת אביה. עורך דינה: "היא חיה בפחד ומסרבת להופיע"

בית המשפט דחה את בקשת הזמרת להסיר את האפוטרופסות החוקית של אביה, השולט בהחלטותיה המקצועיות זה 12 שנה. לפי עורך דינה, השניים אינם בקשר תקין וספירס לא תשוב להופיע כל עוד היא תחת חסותו

ניצן פינקו
ניצן פינקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בריטני ספירס. בעתיד תוכל לערער בשנית על השליטה בחייה
בריטני ספירס. בעתיד תוכל לערער בשנית על השליטה בחייהצילום: Chris Pizzello/אי־פי
ניצן פינקו
ניצן פינקו

בריטני ספירס "מפחדת מאביה" ו"לא תשוב להופיע" כל עוד היא נתונה תחת חסותו — כך אמר אתמול (שלישי) עורך דינה סמואל אינגהאם בבית המשפט בלוס אנג'לס. את דבריו, שפורסמו ב־BBC, מסר בתגובה להחלטת בית המשפט לדחות את בקשת הזמרת להסיר מעליה את האפוטרופסות החוקית של אביה, ג'יימי ספירס, השולט בנכסיה ובהחלטותיה המקצועיות והפיננסיות ב–12 השנים האחרונות.

עם זאת, נכתב כי השופטת הצהירה כי תשקול ערעורים עתידיים בנושא. בנוסף, לבקשת הזמרת, נוספה חברה פיננסית שתשמש כמנהלת נוספת של החשבונות, לצד ג'יימי.

ספירס לצד אביה, ג'יימי. עורכת דינו טוענת שהוציא את בתו מחובותצילום: /אי־פי

האופוטרופסות של ספירס האב על בתו החלה בשנת 2008 בצו בית משפט, בעקבות ההתמוטטות הנפשית המתוקשרת שחוותה באותה שנה.

עוד במהלך הדיון ביום שלישי טען עורך הדין של ספירס המייצג גם את אמה, לין, כי לזמרת ולאביה אין "מערכת יחסים מתפקדת ובת קיימא", וכי השניים לא שוחחו "לאורך תקופה ארוכה". עורכת הדין של האב, ויויאן לי תורין, נימקה את הדברים בכך שעורך דינה של ספירס ייעץ לה להימנע מכך. עוד טענה תורין כי האב תמיד פעל לטובת בתו, הדגישה את תרומתו לכיסוי חובות בהם שקעה, וציינה כי הביא את שווי נכסיה של ספירס לכ–60 מיליון דולר.

לאורך המשפט התקיים ברשתות החברתיות ומחוץ לדלתות בית המשפט קמפיין המעריצים FreeBritney#, שנוסד עוד ב–2009. מדובר בתנועה שקוראת לשחרר את הזמרת משליטתו של אביה, ומאמינה שהוא מחזיק בה כאסירה כנגד רצונה. חברי התנועה מאמינים שבפוסטים השונים של ספירס ברשתות החברתיות קיים קוד נסתר, ובו היא קוראת לעזרה.

כדי להרגיע את המצב, הוציאה ספירס וידיאו בתחילת נובמבר בו הבטיחה למעריצים שהיא בסדר, ואמרה שהיא "הכי מאושרת אי פעם".

הסרטון שספירס העלתה אתמול. הסרטון האחרון?

קריסתה הנפשית של כוכבת הפופ האמריקאית החלה בשנת 2007, לאחר גירושיה מקווין פדרליין. אז גם איבדה את החזקה על שני ילדיה, למרות שהיא מבקרת אותם בתכיפות. ההתמוטטות הנפשית שחוותה קרתה בעין הציבורית: העולם כולו עקב אחריה כשגילחה את ראשה, פיטרה את הצוות שלה, אושפזה בכפיה ונכנסה למוסדות גמילה שונים מסמים ואלכוהול. מאז ספירס שיקמה את הקריירה שלה: היא אמנם לא הופיעה מאז 2018, אך הוציאה אלבומים וכיכבה כשופטת ב"אקס פקטור".

לפי הלוס אנג'לס טיימס, ההחלטה על האפוטרופסות בצו בית משפט חריגה ביחס לגילה הצעיר והתפקוד הגבוה של ספירס, ומדובר במצב שהיה אמור להיות זמני בלבד. אפוטרופסות ניתנת בדרך כלל עקב מחלות נפשיות שמונעות קבלת החלטות שקולות, ובהן דמנציה. כמו כן, במשך 12 השנים האחרונות אביה של ספירס קיבל החלטות שונות על חייה שאינן בהכרח פיננסיות. בין השאר, באפשרותו להגביל את המבקרים שלה או לקבל מידע רפואי חסוי מרופאיה.

בעוד אביה של ספירס התייחס לא אחת בתקשורת לתנועת FreeBritney# כאל "מאמינים בתיאוריות קונספירציה", הדיאלוג שיוצרים המעריצים עם הכוכבת הפך לטעון מתמיד. מתוך חשש לשלומה, הציעו לה המעריצים בתגובות באינסטגרם ללבוש צבעים מסוימים אם היא מרגישה לא בטוחה. כשעשתה זאת, פירשו זאת כסימן לבקשה לעזרה. ספירס והנהלתה לא הגיבו בנושא.

בראיון בלוס אנג'לס טיימס באוגוסט, אמרו החברים בתנועת FreeBritney# שהם למדו ביסודיות את מעט המסמכים המשפטיים שזמינים לציבור, והם מאמינים שמדובר בהפרת זכויות אדם. חלקם, שהשתתפו בהפגנה מחוץ לדיון בשלישי (בו ספירס עצמה לא נכחה), אמרו שמדובר בנצחון גדול עבור ספירס, ושהם תומכים בהחלטתה לא להמשיך בעבודתה כל עוד אביה שולט בעתידה.

לסרטון שהעלתה אתמול לאינסטגרם שלה, בו היא נראית מחייכת למצלמה, צרפה ספירס את הכיתוב "אני שמחה לבשר שזהו הסרטון האחרון" - מה שעורר את חשש המעריצים, וגרר תגובות שטענו כי הוא מתייחס לתקוותה לסיים את תקופת האופוטרופסות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ