מוריסי פוטר מחברת התקליטים שלו: "הם רוצים ללמד אותנו איך להתנהג"

הזמר הבריטי, שנוהג לחלוק את דעותיו השנויות במחלוקת על הפוליטיקה בממלכה, ייחס את הפיטורים לרצונה של BMG לגוון את אמניה, ולדבריו — אף לשלוט בהם. "איני רוצה להיות חלק מחברה שמכתיבה למוזיקאים איך להתנהג, אבל לא דורשת מהם כישרון", כתב באתר הבית שלו

ניצן פינקו
ניצן פינקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מוריסי בהופעה בישראל ב-2016
מוריסי בהופעה בישראל ב-2016צילום: מוטי מילרוד
ניצן פינקו
ניצן פינקו

מוריסי הודיע באתר הרשמי שלו שחברת התקליטים שלו, BMG, החליטה לפטרו. הזמר הבריטי נמנע מלציין את סיבת הפיטורים הרשמית, אך תלה אותה ביוזמה החדשה של חברת התקליטים, שהצהירה זה מכבר שהיא "מעוניינת לגוון את רשימת האמנים שלה". כן כתב שם ש"חרף העובדה ששלושת אלבומיי עם BMG היו הטובים ביותר בקריירה שלי, ואעמוד מאחוריהם עד המוות, עדיין חשוב לי לעשות מוזיקה שמייצגת אותי, בדרכי. לא הייתי רוצה להיות חלק מחברת תקליטים שמכתיבה באופן כה מובהק כיצד האמנים שלה אמורים להתנהג — אך לא דורשת מהם כישרון".

במקום אחר באתר טען מוריסי המנהל החדש של חברת BMG פשוט "לא רוצה אלבום חדש של מוריסי. עוד התייחס להצלחת האלבומים במצעדים בטענה ש"תלוי אחרי איזה מצעד עוקבים" — ניסוח קונספירטיבי, לפיו יש לכאורה כאלה שמעוניינים להסתיר את הצלחתו של המוזיקאי הבריטי הוותיק.

נודע בהתבטאויותיו השנויות במחלוקתצילום: Owen Sweeney / Invision / AP

לפוסט צירף מוריסי איור שמציג אותו כגיבור־על שנשרף על המוקד, וציטט שורה מתוך Bigmouth Strikes Again, שירה של להקת האם הסמית'ס בו הוא שר "עכשיו אני יודע איך ז'אן ד'ארק חשה". "החדשות האלו מתאימות באופן מושלם לזוועה של 2020", סיכם.

מוריסי בן ה-61, שנודע בדעותיו האוהדות כלפי ישראל (והיה צפוי להופיע כאן השנה בפעם הרביעית, אך ביטל בגלל הקורונה), עולה בשנים האחרונות לכותרות בזכות התבטאויות שנויות במחלוקת נגד גורמים שונים בבריטנה. הוא קידם באופן אקטיבי את מפלגת הימין הקיצוני For Britain, ותקף פרסונלית אנשי ציבור שונים. בין היתר אמר על הפוליטיקאית השחורה דיאן אבוט, מהפוליטיקאיות הבולטות בבריטניה ובוגרת אוניברסיטת קיימברידג', ש"אפילו טסקו (רשת סופרים בריטית) לא יעסיקו אותה". בנוסף, בהיותו טבעוני אדוק, הוא כינה את האומה הסינית "זן נחות" עקב היחס שלה לבעלי חיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ