חזנות, לא מה שחשבתם

ימי המוזיקה היהודית באוניברסיטת חיפה, השבוע: אנסמבל זמרי בית הכנסת מברלין מציג את נפלאות המלחין לואיס לבנדובסקי, הרצאה על האיש שהלחין פסקול לסרט הראשון של אום כלתום, שירי פרפראזה ביידיש ועוד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פסטיבל "ימי המוזיקה היהודית", מטעם החוג למוזיקה באוניברסיטת חיפה בהנהלת יובל שקד, מציע היכרות עם אוצרות יהודיים מוזנחים: אשד של יצירות ליטורגיות עם חזנים, מקהלות ועוגב, ואחריהן קליידוסקופ של דיווחי מחקרים, מפי עושיהם. זו השנה השנייה לפסטיבל שאת חטיבת הקונצרטים בו, כמו אשתקד, ערך יובל רבין.

מלבד תרומתו כעורך התוכנית ישתתף רבין (הוא גם מלחין, מוזיקולוג, נגן עוגב, צ'מבלו וקלוויקורד) בקונצרטים עצמם, בנגינת עוגב, הן לצד מקהלות והן כסולן. הוא יליד חיפה, 1973, נשוי + 4, מתגורר ועובד זה שנים בשווייץ ובמקביל השלים עבודת דוקטור באוניברסיטה העברית על יצירותיו של קפ"ע באך (בהדרכת דליה כהן ונפתלי וגנר). רבין, חוזר בתשובה (כיפה סרוגה), נהנה להזכיר כי בקהילה שהוא חבר בה בבאזל ושמה "איינהייטס גמיינדע" ("הקהילה המאוחדת", או בניסוחו - "קהילת כל יהודיה"), חברים דתיים מכל הזרמים ועם זאת שיעור כל הדתיים בה יחדיו אינו עולה על כ–20%.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ