הקומפוזיטור האלקטרוני שלי

איך המחשב מקשיב לנגנים ומשפיע עליהם

כיצד נוצרים יחסי גומלין בין מחשב לנגן תוך כדי נגינה? בקונצרט ביפו יושמעו יצירות חדשניות המשלבות בין מכשירים טכנולוגיים למוזיקאים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

איך אלקטרוניקה מתקשרת עם נגנים חיים, איך המחשב מקשיב לנגנים ומשפיע עליהם, ובכלל מה הקשר העכשווי בין המוזיקה לטכנולוגיה ואיך הקהל משתתף בכל זאת - לכל אלה ניתן יהיה להתוודע בקונצרט באולפן התיבה ביפו ביום חמישי (29 במאי) ב–20:30: להקשיב, וגם לעשות מוזיקה עם הנגנים.

מארגן הקונצרט והרוח החיה בו הוא נורי יעקבי: מלחין, נגן ויולה, חוקר מוח, וראש המסלול למוזיקה וטכנולוגיה במחלקה למוזיקה באוניברסיטת בר־אילן. המסלול, הוא מסביר, הוא תוכנית לימודים בת שנתיים - כחלק מלימודים לתואר באוניברסיטה או כתוכנית נפרדת של לימודי תעודה; והמלחינים שיצירותיהם יושמעו בקונצרט הם מורים בתוכנית או תלמידים שלה. ההגדרה ״תלמידים״ רחבה מאוד בהקשר זה, כי בין המשתלמים במסלול מלחינים מקצועיים; למשל, המלחינה אביה קופלמן, שפועלת בלב הנוף המוזיקלי העכשווי בישראל: בין היתר נוגנה יצירה שלה על ידי רביעיית ״קרונוס״ המהוללת והוזמנה ממנה יצירה לתחרות רובינשטיין. ״אנרכיה בבית הכנסת״ הוא שם היצירה שלה בערב זה, לכינור, אלקטרוניקה חיה ושישה רמקולים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ