חיים טאוב, הכנר שמנצחים פחדו ממנו, חוגג 90 בקונצרט מיוחד

"אתם רואים אותו? כל המנצחים בעולם פוחדים ממנו", אמר פעם המנצח אנטל דוראטי על חיים טאוב, הנגן הראשון של הפילהרמונית. במלאות לו 90 יתקיים הערב בנוכחותו קונצרט חינמי בהשתתפות אמנים בינלאומיים מבכירי תלמידיו

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

קונצרט בלתי נשכח שבו הופגנה נגינה מבריקה ועמוקה גם יחד של אמנים ישראלים התקיים לפני עשר שנים, כאשר חיים טאוב הגיע לגבורות. הערב ב–20:00, במלאות לו 90, יתקיים לכבודו קונצרט אטרקטיבי אף יותר. התחזית נשענת על שלושה אדנים: תוכן, מבצעים, אפקט כעין מיסטי.

תוכן: החמישייה לכלי נשיפה ופסנתר של מוצרט, שקלילותה צופנת מסר אנושי נוקב; רביעיית הפסנתר אופוס 60 של ברהמס (נערצת על טאוב במיוחד), הטריו של צ'ייקובסקי, וגם תוספת מיוחדת שאינה נשמעת תדיר על במותינו והיא השישייה כובשת הלב של ארנסט פון־דוחנני (כלי מיתר, כלי נשיפה ופסנתר). מלחין הונגרי זה, סבו של מיודעו המנצח הגרמני כריסטוף פון־דוחנני, היה מורם של ברטוק ושולטי בין השאר, התפרסם גם כפסנתרן וכמנצח (וגם ניהל רומן עם אשתו של ברוניסלב הוברמן, ולבסוף נשא אותה). פון־דוחנני נתפש לרוב כממשיך מובהק של ברהמס, אבל המוזיקה השמרנית שלו (למשל שישייה זו, שחוברה ב–1934) מערבת גם יסודות מאוחרים יותר והפרק האחרון השובב בה מקרין הדהודים ג'ורג' גרשוויניים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ