אירועי הוקרה למלחין נועם שריף בגרמניה, במלאות לו 80

בעיר בוכום שבגרמניה יתקיימו פאנלים וקונצרטים לכבודו של שריף ובהשתתפותו. לרגל האירוע נזכר המוזיקאי חתן פרס ישראל בפגישתו הראשונה עם יקה אמיתי

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

נועם שריף, חתן פרס ישראל, מלחין ומנצח, צבר תל-אביבי, בן עולים מרוסיה, התערה בתרבות הגרמנית מנעוריו. קשר רב משמעות לתרבות הזאת, הוא מדגיש, שריר וקיים בעצם אצל אלפי ישראלים, עד היום: "יותר מ-80% של המוזיקה הקלאסית שהקהל כאן מאזין לה נולדה במוחם של קומפוזיטורים גרמנים ואוסטרים. מבאך עד מאהלר".

אבל במקרה של שריף הקשר חזק במיוחד. בסוף שנות ה-50 הוא השתלם בקורס מנצחים בזלצבורג בהדרכת איגור מרקביץ', אחר כך למד שלוש שנים בברלין, במסגרת פרויקט חילופי סטודנטים עם גרמניה - מורו שם היה הקומפוזיטור הנחשב בוריס בלאכר (גרמני אסטוני עם שורשים יהודיים מצד אביו, שגדל בסין), ובמשך תקופה מסוימת התגורר התלמיד בביתו של המורה. לאחר שנים, בין 1986 ל-1989, לימד שריף תזמור וניצוח בית הספר הגבוה למוזיקה בקלן. עכשיו, במלאות לו 80, מתממש ביטוי זוהר ומובהק של הקשר שריף-גרמניה: התזמורת הסימפונית של העיר הגרמנית בוכום, עם גורמים ציבוריים נוספים, עורכת שבעה אירועים לכבודו, החל ביום חמישי השבוע ועד יום שלישי בשבוע הבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ