קונצרטים

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

התזמורת הפילהרמונית. מנצח וכנר סולן: ניקולאי זניידר. התוכנית: הקונצ'רטו לכינור מס' 4 של מוצרט, וגם (בין השאר) הפתיחה ל"חליל הקסם" של מוצרט והסימפוניה החמישית של בטהובן. הערב באודיטוריום חיפה, מחר (בפעם זו ב-22:00, "פילהרמונית בג'ינס", בהנחיית ישראל אהרוני) בהנגאר 11 בנמל תל אביב, ביום שישי ב-14:00 ובמוצאי שבת ב-21:00 באולם סמולרש שבשער אוניברסיטת תל אביב.

תזמורת קאמרטה. תוכנית שכולה מוצרט בניצוח אריה ורדי. סולן: הפסנתרן רוברט לוין (ארה"ב). בתחילת האירוע ינגנו לוין וורדי, בפסנתר ארבע ידיים, את האלגרו ק' 357 - יצירה שמוצרט הניח בלתי גמורה ולוין השלימה. בהמשך יופיע לוין עם התזמורת, בקונצ'רטו ק' 456, וסימפוניית "פראג" חותמת את התוכנית. ביום שני במוזיאון תל אביב, ביום שלישי באולם הנרי קראון בירושלים.

"הילד חולם". הצגה חד פעמית לאופרה של גיל שוחט, באופרה הישראלית (לפי המחזה של חנוך לוין), לקראת הצגתה בקרוב בפסטיבל ויסבאדן, גרמניה. מחר ב-20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

הסימפונית חיפה. מנצח: אומברטו בנדטי מיכלאנגל'י, סולן: הצ'לן הלל צורי, בקונצ'רטו של דבוז'ק. עוד בתוכנית, "הציפורים" של רספיגי והסימפוניה הפסטורלית של בטהובן. הערב בבית נגלר בקרית חיים.

"החולה המדומה". מופע מיוחד שבו חוברים השחקן ששון גבאי ושבעה זמרים וזמרות לתזמורת הבארוק בהעלאת גרסה מתמצתת (בלי מחול ובטקסט מקוצר מאוד) ל"באלט קומי" מאת המחזאי מולייר והקומפוזיטור שרפנטיה. מנצח: דוד שמר. הערב ב-20:00 באולם ענב בתל אביב.

אנסמבל בארוקדה. זמרת אורחת מספרד ונגנים נוספים מופיעים כסולנים עם האנסמבל בתוכנית בעלת זיקה ספרדית, ובה בין השאר הפנדנגו של בוקריני ויצירות מאת ויוואלדי, הנדל ואלבינוני. הערב באולם זוננפלד באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע, מחר במוזיאון ת"א.

מוצרט בלבד. קונצרט מוסבר ובו חובר הפסנתרן תומר לב לחברי רביעיית "כרמל" בקונצ'רטו ק' 414 בלה מג'ור (גירסה קאמרית, מאת מוצרט עצמו), וכלי הקשת לבדם מבצעים את הרביעייה המיוחדת במינה ק' 428. הערב ב-20:00 במרכז למוסיקה (ב"משכנות") בירושלים, מחר ב-20:00 במוזיאון טיקוטין בחיפה, ביום שישי ב-11:30 במועדון "צוותא" בתל אביב.

קלאסיקה מוקדמת. הפסנתרן דוד גרילסהיימר מופיע עם אנסמבל "סולני תל אביב" בניצוח ברק טל בקונצ'רטו של מוצרט. האנסמבל (ונגן הקרן אלון ראובן, כסולן) מוסיפים על כך יצירות מאת קפ"ע באך ומאת היידן, בין השאר. ביום ראשון באולם ענב בתל אביב.

"שלישיית ירושלים". מוסיקה קאמרית מפסגת הרפרטואר, באווירה ביתית: חברי השלישייה - הכנר רועי שילוח, הפסנתרן ירון רוזנטל והצ'לן אריאל טושינסקי - יבצעו שלישיות מאת היידן, מאת ברהמס (דו-מינור, מס' 2) ומאת שוברט (אופוס 99). מחר בבית הפסנתרנית רויטל חכמוב ביישוב נטף (סמוך לאבו גוש).

אנסמבל המאה ה-21. בקונצרט זה של מוסיקה מודרנית ותיקה ומוסיקה חדישה חוברים לאנסמבל שני אורחים והם המנצח הנורווגי כריסטיאן אגן והזמרת הפינית אנו קומסי. יבוצעו יצירות מאת ליגטי (קונצ'רטו קאמרי) ומאת וברן (שירים, אופוס 14), וגם מאת נאסן הבריטי ("שירים והמהומים של פו הדב"), וכמו כן מאת סורנסן ומאת לומברדי. במוצאי שבת במוזיאון תל אביב, ביום ראשון ב-20:00 במרכז למוסיקה (ב"משכנות") בירושלים.

צ'לו ופסנתר בצוותא. הנגנים בשחרית הם מיכאל הרן וישראל קסטוריאנו. התוכנית: באך (סונטה לוויולה דה גמבה וצ'מבלו), יאן פריידלין, רפי בן-משה ושוברט (הסונטה "ארפג'יונה"). בשבת בבוקר, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

קלרינט ומיתרים. בשחרית זו תופיע רביעיית "ראשונים" - הכנר הראשון ירון פרנסקי, עם הכנר דותן נטל, הוויולנית עירית לבנה והצ'לן רז כהן (שלושתם נגנים בכירים בתזמורת הסימפונית ראשון לציון), ובקלרינט ינגן עמיתם לתזמורת מיכאל גורפינקל. התוכנית: רביעייה של סמטנה וחמישיית הקלרינט של ברהמס. בשבת ב-11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

כלי נשיפה ופסנתר. אל חברי הפילהרמונית - החלילן ליאור איתן, האבובן ברוס ויינשטין ונגן הבאסון עוזי שלו - חוברת הפסנתרנית מוניקה פאלון. הם ינגנו יצירות מאת ויוואלדי, ברליוז, פולנק ויחזקאל בראון. ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

"סולני תל אביב". האנסמבל, בניצוח ברק טל, עם נגנים מקרב חבריו בתפקידי סולו, יבצע יצירות לכלי קשת מאת באך, ויוואלדי וטלמן. מחר בבית ניר בזכרון יעקב.

מקהלה מגרמניה. מדובר ב"מקהלת המוטטים" ממינכן, שתשיר מיצירות שיץ, באך, ברוקנר וברהמס. ביום ראשון ב-20:00 בכנסיית הגואל בירושלים העתיקה.

תזמורת סימפונט (1). מנצח: דוד זבה. סולן: החזן הבריטון קולין שחט, ומופיעה גם מקהלת הקיבוץ הארצי וגם נגנים סולנים בכינור, בקלרינט ובאקורדיון. התוכנית: "עבודת הקודש" של בלוך, "פתיחה על נושאים יהודיים" מאת פרוקופייב, ועיבודים לניגונים חסידיים. הערב במשכן העירוני למוסיקה ואומנויות ברעננה.

סימפונט (2). הפעם מנצח גיל שוחט, הסולנית היא הפסנתרנית דוראל גולן (בקונצרטו מאת סן-סאנס ובקונצ'רטינו מאת שוחט), ומשתתפים גם הרקדנים עידו תדמור ורוני אפללו והחלילן בוריס סלומוניק. במקצת הקונצרט מדובר ביצירות עם זיקה למחול. ביום שני וביום שלישי במשכן העירוני לאמנויות ברעננה.

תזמורת הרצליה. מנצח: מארק לייקוק (גרמניה), סולנית: הפסנתרנית רויטל חכמוב, בקונצ'רטו מאת קלרה שומאן. עוד בתוכנית, "וריאציות על נושא מאת היידן" מאת ברהמס והסימפוניה מס' 3 (ה"רהיינית") מאת שומאן. במוצאי שבת בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה.

תזמורת אקדמית. מדובר בתזמורת הסטודנטים של בית הספר ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב ובנגנים סולנים מקרב הסטודנטים. מנצח: רונן בורשבסקי, מרצה: אסף זוהר. בתוכנית, הסימפוניה מס' 5 של שוברט, לצד קונצ'רטו לצ'לו (מס' 1) של היידן ו"ציפור האש" של סטרווינסקי. מחר ב-19:30 וביום שישי ב-10:30 באולם קלרמונט, באוניברסיטת ת"א.

בארוק בצהריים. האירוע מכונה בפי עורכיו "קינת הנימפה", על שם היצירה האהובה של מונטוורדי, ובקונצרט יישמעו גם יצירות בארוקיות רבות אחרות. עם האמנים נמנים חמישה זמרים ובהם יעלה אביטל, לצד נגני כלי מיתר וצ'מבלו. ניהול מוסיקלי: יזהר קרשון ואביטל. בשבת ב-12:00 באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

שחרית עם אורית וולף. הפסנתרנית והמוסיקולוגית תשוחח ותנגן מיצירות מוצרט. אורח: הפסנתרן להב שני. מחר ב-11:00 במוזיאון תל אביב.

אופרה ברצינות ובשחוק. בחלקו הראשון של המופע, פניני אופרה בביצוע זמרים מצוות "אופרה סטודיו"; בחלק השני - "אופרה בטירוף", פרודיה משעשעת מאוד על עולם האופרה בכיכובם של הזמר דוד זבה והפסנתרנית אירית רוב. ביום ראשון באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

רסיטל לפסנתר. האמן הצעיר הוא רביב לייבזירר, שזכה לא מכבר בפרס על שם רפי גורלניק בתחרות "האביב". התוכנית המאתגרת כוללת יצירות מאת ברהמס, פרוקופייב (סונטה מס' 3), ליסט (הסונטה בסי מינור) וויזנברג. במוצאי שבת ב-20:00 באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

"קתדרא". ביום ההרצאות המרתוני עם אסתרית בלצן ומשה זורמן יידונו בין השאר האורטוריה "יורם" של פאול בן חיים, לקראת ביצועה בפילהרמונית, אופרות של מוצרט וזמרי הג'ז אלה פיצג'רלד ולואי ארמסטרונג. היום, מ-09:00, באולם ענב בתל אביב.

רקוויאם באשדוד. ואג פפיאן מנצח על מקהלת עמק חפר (בהדרכת שמעון לביטוב), על זמרים סולנים ועל התזמורת הסימפונית אשדוד ברקוויאם של מוצרט. הערב בהיכל התרבות של בת ים, מחר באודיטוריום רמי נעים באשדוד.

סדר פסח נוסח יגור. מדובר בנוסח שחיבר בזמנו המלחין יהודה שרת. לאירוע, שמשחזר בעיקר את חלקו המוסיקלי של הסדר, חוברים מקהלת העפרוני ומקהלת הגליל העליון, עם זמרים סולנים ועם נגנים. הערב במועדון צוותא בתל אביב, מחר בבית גבריאל בצמח, ביום ראשון בהיכל התרבות של קרית שמונה.

קטעי אופרה. כאן תופיע מקהלת טבעון בניצוח יעל וגנר אביטל וזמרים סולנים, ובליווי פסנתר. מחר ב-20:00 בבית נגלר בקרית חיים.

שבת אחר הצהריים. הזמרת מרייה יופה וגם כנרת וויולן בתפקידי סולו יופיעו עם קשתני "תזמורת הפסטיבלים". בשבת ב-18:00 במנזר סיינט ניקולאוס ביפו.

פסטיבל "האביב"

הנהלת פסטיבל כפר בלום חונכת פסטיבל נוסף, קצר, אף הוא בגליל. עורך: הצ'לן צבי פלסר. בקונצרט הפתיחה, מחר, יהיו יצירות מאת ברהמס (בהרכבים שונים), בהשתתפות הכנר חגי שחם, הפסנתרן ארנון ארז, הוויולן יובל גוטליבוביץ' ופלסר עצמו, במרכז קלור בכפר בלום.

ביום שישי ב-11:30 בבוקר: באך בשני צ'לי, עם צבי פלסר והלל צרי. זאת ב"דומוס גליליי" ליד כורזים, מצפון לכינרת.

ביום שישי ב-16:30: חזרה פתוחה לקהל, עם נגן הקלרינט חן הלוי, הצ'לן פלסר והפסנתרן מתן פורת. זאת במלון בכפר גלעדי.

ביום שישי בערב (21:00): מוסיקת טנגו (לרבות פיאצולה), בהשתתפות נגנים רבים. במרכז קלור בכפר בלום.

בשבת בבוקר (11:00): קונצרט עשיר תוכן מיצירות בטהובן, שומאן, דוחנני וגם יצירה לתיאטרון בובות. במרכז קלור.

"הילד חולם". העלאה חד פעמית לאופרה של גיל שוחט, לפי המחזה של חנוך לויןצילום: יוסי צבקר
מוצרט עם תזמורת קאמרטה והפסנתרן רוברט לויןצילום: דניאל בר און

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ