בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לוח קונצרטים שבועי, 26.6 - 2.7

גרסה מרתקת לאופרה "יבגני אונייגין", הרביעייה הירושלמית מנגנת את החמישייה של ברהמס, התזמורת הסימפונית של לוצרן בביקור ראשון בארץ, התזמורת הקאמרית הקיבוצית נפרדת מהמנצח ירון גוטפריד ועוד

תגובות

"יבגני אונייגין". את האופרה של צ'ייקובסקי, לפי הפואמה של פושקין, מעלים הזמרים והתזמורת של בית האופרה "בולשוי" ממוסקווה בגרסתו המיוחדת והמרתקת של הבמאי דמיטרי צ'רניאקוב. ביום רביעי, חמישי, שני ושלישי, בכל אלה ב-20:00, וכמו כן ביום שישי ב-13:00 ובמוצאי שבת ב-21:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

תזמורת קאמרטה. על קונצרט מענג זה מנצח אבנר בירון, ומשתתפים המקהלה (המקצועית) ע"ש ברתיני (בהדרכת רונן בורשבסקי) והזמרים הסולנים דניאלה לוגסי, נעמה גולדמן, איתן דרורי ונח בריגר. התוכנית: סרנדת "קרן הדואר" הנלבבת של מוצרט והמיסה בדו־מג'ור של בטהובן. ביום חמישי ב-20:30 וגם ביום שישי ב-13:00 במוזיאון תל אביב, ביום רביעי ב-20:30 בכרמיאל.

התזמורת הסימפונית של לוצרן. מסקרן: על התזמורת משווייץ, בביקור ראשון בישראל (הנהלת תזמורת קאמרטה היא השוקדת על ארגונו), מנצח מתיאס באמרט. סולן: החלילן ג'יימס גאלווי, בקונצ'רטו מאת שטמיץ ובאנדנטה עם תזמורת מאת מוצרט. עוד בתוכנית: הסימפוניה הרביעית של ברהמס. ביום שלישי ב-20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

דודו בכר

הרביעייה הירושלמית. ציפיות גבוהות: אל הרביעייה בעלת המוניטין הבינלאומיים מצטרפת נגנית הקלרינט שרון קם לביצוע החמישייה של ברהמס. הקשתנים לבדם יבצעו שתי רביעיות, האחת מאת בטהובן (אופוס 18 מס' 1) והאחרת מאת ינאצ'ק. במוצאי שבת ב-21:00 במוזיאון תל אביב.

רביעיית "ארקדיה". מסקרן: רביעיית כלי הקשת האורחת מרומניה תבצע רביעיות מאת היידן (אופוס 20 מס' 5) ומאת שוברט ("המוות והעלמה"). ביום רביעי ב-20:30 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב, בשבת ב-10:30 בעין השופט.

רביעיית "כרמל". חברי ההרכב מבצעים את הרביעייה הסוערת אופוס 132 של בטהובן ומשוחחים על הדהודיה בספרות ובקולנוע. ביום שישי ב-11:30 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב. מומלץ.

"הספר מסביליה". על הפקה בימתית לאופרה של רוסיני מנצח דורון סלומון, הבמאית היא שירית לי וייס. משתתפים זמרים מחו"ל והסופרן הישראלית קלייר מגנג'י ותזמורת סיפונייטה. במוצאי שבת ב-21:00 וביום שני במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע.

רסיטל לפסנתר. דניאל גורטלר מופיע בתוכנית מרתקת, ובה הפנטסיה ק' 475 מאת מוצרט, סונטת "אור הירח" של בטהובן, "קטעי פנטסיה" של שומאן ועוד. ביום חמישי ב-20:30 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

סדנת האופרה הבינלאומית. הסדנה הקיצית חוזרת כרגיל, בניהולה של ג'ואן דורנמן, בהשתתפות עשרות משתלמים מהארץ ומחו"ל, ומדריכים מעולים. אירועיה הראשונים הם כיתות אמן פתוחות לציבור. ראשונה בהם תהיה ביום שני ב-19:30 (המדריך הפעם הוא קרלוס קונדה), באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

איתן טל

ראשון בצהריים. הפסנתרנים עופרה יצחקי ואייל באט, עם מקהלת מורן בניצוח נעמי פארן, מגישים תוכנית ישראלית ובה יצירות מאת בן־חיים, לברי, בראון, דלאל, מילך־שריף ועוד. ביום שישי ב-12:00 בהיכל התרבות של ראשון לציון.

הקאמרית הקיבוצית. זה האירוע האחרון של התזמורת בניצוח ירון גוטפריד בעמדת המנהל המוסיקלי, בתום 11 שנות פעילות מבורכת שבהן כיהן בתפקיד. התוכנית כוללת קונצ'רטו לשני כינורות מפרי עטו, את הפנטסיה הכוראלית של בטהובן ואת הסימפוניה מס' 2 ("שיר תהילה") של מנדלסון. משתתפים לצד התזמורת הפסנתרנית דוראל גולן, הזמרות קרן הדר ואלינור זון ומקהלת האיחוד. ביום חמישי בהיכל התרבות של נהריה, במוצאי שבת ב-21:00 בגבעת ברנר, ביום שני במרכז לאמנויות הבמה באשדוד, ביום שלישי בעין החורש.

הסימפונית ירושלים. מנצח: דמיטרי יבלונסקי. סולן: הפסנתרן פראד בדאלבייילי (אזרבייג'אן) בקונצ'רטו של גרשווין. עוד בתוכנית: יצירות מאת סמטנה ומאת קאראיייב. ביום רביעי בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה.

שחרית בהילטון. מטעם עמותת ארתור רובינשטיין: הפסנתרנית יול אום סון, שבלטה בתחרות רובינשטיין וגם בתחרות צ'ייקובסקי האחרונה במוסקווה, בין השאר, תנגן מיצירות שוברט, אלקאן, באך ועוד. בתוכנית גם יצירות מאת פיאצולה, אריות של הנדל ושירים ישראליים, אלה בביצוע אמנים נוספים (ישראלים). ביום שישי ב-10:30 באולם של מלון הילטון בתל אביב.

קלרינט וכלי קשת בצוותא. בשחרית זו יופיעו הפעם נגנית הקלרינט נועה פיגר ורביעיית כלי קשת (כנר ראשון: גיא פיגר) ויבצעו את חמישיית הקלרינט של מוצרט, את הרביעייה אופוס 18 מס' 4 של בטהובן ועוד. בשבת ,11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

תזמורת סימפונט. המנצח והכנר הסולן הוא נתאי צרי, במחרוזת יצירות נוצצות לכינור ותזמורת, מוויוואלדי עד קרייזלר והובאי. ביום רביעי ב-20:30 בהיכל התרבות של כפר סבא.

מקהלות. מדובר בשלוש מקהלות והן "מעיין" ו"בת קול" בניצוח ענת מורג, והמקהלה הקאמרית כפר סבא, בניצוח אהרן חרל"פ. התוכנית: מויוואלדי עד ברנשטיין (מזמורי ציצ'סטר) ועד חרל"פ ומשה רסיוק. במוצאי שבת ב-21:00 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

משפחת באך. יצירות מאת יוהן סבסטיאן ובניו ינגנו יוכבד שוורץ בצ'מבלו ורביעיית קשתנים. ביום חמישי ב-20:30 באוניברסיטה הפתוחה ברעננה.

בארוק ואלקטרוניקה. הכנרת יעל ברולסקי תבצע חמש פנטסיות לכינור סולו מאת גיאורג פיליפ טלמן, שני נגנים בכלים אלקטרוניים יגיבו עליהן באלתורים. במוצאי שבת ב-21:00 באולפן "התיבה" ביפו.

אנסמבל בארוקדה. חברי ההרכב, בכלים היסטוריים, עם זמרות, מגישים תוכנית בארוקית מגוונת. ביום חמישי ב-19:30 באולם בית הספר ע"ש בוכמן־מהטה באוניברסיטת תל אביב.

"לילה לבן". קונצרט מרתוני של להיטי אופרה מפי זמרות וזמרים רבים, עם הנחיה (מיכאל אייזנשטדט) ובליווי פסנתר (דוד זבה) יימשך מחצות עד שלוש לפנות בוקר. ביום חמישי במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

לילדים. השחקנית ניצה שאול, עם זמרים ורקדנים, מגישה תוכנית שערכה על ילדותו של סשה ארגוב. ביום שלישי, ב-17:00 וב-18:30, באכסדרת המשכן לאמנויות הבמה בת”א.



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו