בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לוח קונצרטים שבועי, 4.7 - 11.7

תגובות

"יבגני אונייגין". את האופרה של צ'ייקובסקי, לפי הפואמה של פושקין, מעלים הזמרים והתזמורת של בית האופרה "בולשוי" ממוסקווה, בגרסה המיוחדת המרתקת של הבמאי דמיטרי צ'רניאקוב. הערב ב-20:00, וכמו כן ביום ששי ב-13:00 ובמוצאי שבת ב-21:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

"אותלו". פה מדובר באירוע של הפילהרמונית הישראלית: ביצוע במתכונת קונצרטית לאופרה "אותלו" של ורדי, עם זמרים מחו"ל, בניצוח זובין מהטה. ביום שלישי ב-20:00 בהיכל התרבות בתל אביב.

Damir Yusupov

הסימפונית של לוצרן. על התזמורת האורחת משווייץ מנצח מתיאס באמרט, והסולן הוא החלילן ג'יימס גאלוויי, בקונצ'רטו מאת שטמיץ ובאנדנטה עם תזמורת מאת מוצרט. עוד בתוכנית, הסימפוניה הרביעית של ברהמס. מחר ב-20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

הסימפונית ירושלים. מנצח: דניאל כהן. התוכנית: סימפוניית "ההפתעה" של היידן והסימפוניה מס' 4 של מאהלר. הערב ב-20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

הסימפונית ראשון לציון. מנצח ארקדי לייטוש. סולנים: צמד הקלרינטנים התאומים דניאל ואלכסנדר גורפינקל. תבוצע מוסיקה אמריקאית (גרשווין, ברנשטיין ועוד), וגם הסימפוניה מס' 5 של צ'ייקובסקי. מחר בהיכל התרבות של ראשל"צ.

הקאמרית הקיבוצית נתניה. מנצח: ירון גוטפריד – על קונצ'רטו לשני כינורות מפרי עטו, על הפנטסיה הכוראלית של בטהובן ועל הסימפוניה מס' 2 ("שיר תהילה") של מנדלסון. משתתפים לצד התזמורת והכנרים הסולנים גם הפסנתרנית דוראל גולן, הזמרות קרן הדר ואלינור זון ומקהלת האיחוד. מחר בהיכל התרבות של נתניה.

חליל ומיתרים. בשחרית זו יופיעו נגן החליל נועם בוכמן, הוויולן רומן שפיצר והנבלנית יוליה רובינסקי. היצירות: מאת באך, ברליוז, דביסי ועוד. בשבת ב-11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

דניאל שריף

צ'לנים וזמרת בצוותא. משתתפי קונצרט השחרית הפעם הם שמונה מבכירי צ'לנינו והזמרת קלייר מגנג'י, בצירופים שונים. הם יבצעו מיצירות באך, ויוואלדי, פיאצולה, וילה-לובוס ("באכיאנאס ברזילייראס" מס' 5). בשבת, ,11:11 במועדון צוותא בתל אביב.

"אורפיאו ואאורידיצ'ה". ביצוע בימתי למחצה ליצירת המופת של מונטוורדי, עם זמרים צעירים מקרב מצטייני האקדמיה בתל אביב ונגניה. מנצח: אי אן שו. במאית: תמר רחום. הערב ומחר, בשניהם ב-19:30, באולם האקדמיה באוניברסיטת תל אביב.

צ'לו ופסנתר. קריסטינה רייקו-קופר ושלומי שם טוב יבצעו מיצירות דביסי, שומאן, שופן ועוד. הערב בגלריה של מוזיאון תל אביב.

כינוס ארגון המורים לפסנתר. נושאים שיידונו: המוסיקה לפסנתר של יחזקאל בראון (מרצה ומנגנת בתו, רותם לוז), חרדת במה (הפסיכולוג החצוצרן דן ורון), הוראת פסנתר לילדים בעלי צרכים מיוחדים (דבורה רוטשטיין), הממד האופראי ביצירות הכליות של מוצרט (אורי רום), הירמון שירים (ציפי פליישר). היום, מ-10:30 (ועד 17:00 בערך) באולם המרכז למוסיקה על שם בלומנטל 
בתל אביב.

ארבע חליליות. האמנים הם דרורה ברוק, עדית שמר, אלון שב ועדי פז והתוכנית היא בעיקרה שרשרת עיבודים - מהרנסאנס ועד נורית הירש ויוני רכטר. ביום ראשון באולם הקטן (החדש) של הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

מקהלת "נעמה". האנסמבל הווקאלי הנשי, בניצוח פנינה ענבר, יגיש תוכנית מגוונת, במקום לא-שגרתי והוא יקבי בנימינה. ביום שלישי ב-20:00.

מירי שמיר

"צליל מעודכן". פסטיבל זה למוסיקה עכשווית יחל ביום שני (ויימשך עד 11 ביולי), בכל יום יהיו אירועים אחדים, עד שעה מאוחרת. ביום שני מ-19:00: מפגש עם מלחינים ובהם חיה צ'רנובין, ועוד; ביום שלישי ב-18:30 הקרנת אופרה מאת סלבטורה שארינו, אחר כך קונצרט של להקת מקישנים משווייץ ואחר כך אנסמבל "ניקל". במרכז למוסיקה על שם בלומנטל בת"א.

"אתנחתא". אורחי הסדרה הפעם הם אשף האקורדיון אמיל אייבינדר ואנסמבל כלי קטן, ובידם מוסיקה מהבלקן, מצרפת, אירלנד, ארגנטינה ועוד. ביום שני ב-17:00 באולם הנרי קראון בירושלים. כניסה חופשית (זה המופע האחרון של סדרת אתנחתא" בעונה זו, יש לקוות שיהיו עונות נוספות).

"החלום של ואגנר". מדובר בסרט תעודה מ-2012 שיוקרן בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בבירה. הסרט עוקב אחר חמש שנות ההכנה להעלאת מחזור "טבעת הניבלונגים" של ואגנר ב"מטרופולין אופרה" בניו יורק. בשבת ב-11:30 בקולנוע "לב סמדר" בירושלים.

סדנת האופרה הבינלאומית. אירועיה הראשונים של הסדנה הם כיתות אמן פומביות, מהן בהדרכת מנהלת הסדנה ג’ואן דורנמן ומהן בהדרכת מומחי אופרה אחרים. הערב ומחר ב-19:30 , ביום ששי ב-13:30, וכמו כן ביום ראשון, ביום שני וביום שלישי, בכל אלה ב-19:30. במוצאי שבת ב-21:00 תהיה מעין תחרות בין זמרים אחדים מקרב המשתלמים, הקהל הוא שיבחר את המנצח או המנצחת בה. הכל באולם הקונסרבטוריון (“שטריקר”) בתל אביב.



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו