בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לוח קונצרטים שבועי: 2.10 עד 9.10

תגובות

"הנסיך איגור". "האופרה החדשה ממוסקווה" בביקור ראשון בישראל, מעלה כאן את האופרה של אלכסנדר בורודין (אירוע פתיחת העונה של האופרה הישראלית). הערב, וגם מחר, במוצאי שבת, ביום ראשון וביום שלישי, בכל הימים האלה ב-20:00, וכמו כן ביום שישי ב-13:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

הפילהרמונית (1). מנצח: להב שני. סולן: הפסנתרן האוסטרי הוותיק רודולף בוכבינדר, בקונצ'רטו "הקיסר" של בטהובן. עוד בתוכנית, הסימפוניה מס' 1 של מאהלר. מחר וביום שני בהיכל התרבות בתל אביב. ביום ראשון בבנייני האומה בירושלים.

הפילהרמונית (2). הפעם יופיע המנצח להב שני גם כפסנתרן סולן, בקונצ'רטו ברה־מינור מאת באך, והסימפוניה מס' 1 של מאהלר תנוגן שוב. ביום שישי ב-14:00 ובמוצאי שבת ב-21:00 בהיכל התרבות בתל אביב, ביום שלישי באודיטוריום חיפה.

פיטר אברטס

הסימפונית ראשון לציון. מנצח: אנדריס פוגה (לטוויה), והסולן הוא הפסנתרן בוריס גילטבורג בקונצ'רטו של גריג ובקונצ'רטו של ראוול (סול מג'ור). עוד בתוכנית, הסוויטה "רומיאו ויוליה" של פרוקופייב. הערב, מחר ובמוצאי שבת (הפעם ב-21:00) בהיכל התרבות של ראשון לציון, ביום שני ב-20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

הסימפונית חיפה. פתיחת העונה: מנצח: שו צ'ונג, מנהלה המוסיקלי החדש של התזמורת. סולנית: הצ'לנית טטיאנה וסילייבה ב"ואריאציות רוקוקו" של צ'ייקובסקי ועוד. עוד בקונצרט, בין השאר, "דון חואן" וסוויטה מתוך אביר הוורד", של שטראוס. ביום ראשון וביום שני באודיטוריום חיפה.

Gurov

הקאמרית הישראלית. אל התזמורת, בניצוח יואב תלמי, חוברת מקהלת האיחוד לביצוע הרקוויאם בדו־מינור של כרוביני. עוד בתוכנית, שני קונצ'רטי - האחד מאת הנדל והאחר מאת אבנר דורמן. הערב ומחר, ב-20:30, במוזיאון תל אביב.

התזמורת הקיבוצית נתניה. פתיחת העונה: מנצח שלו עד־אל, המנהל המוסיקלי החדש. סולן: חלילן אורח מגרמניה ושמו קרל היינץ שיץ. התוכנית: הפתיחה ל"דון ג'ובני" מאת מוצרט, הקונצ'רטו לכינור מאת מנדלסון (בעיבוד לחליל) וסימפוניה מאת וורישק (תחילת המאה ה-19). מחר בהיכל התרבות של נתניה, במוצאי שבת בנהרייה.

נדה צבי

רביעיית Kuss. האירוע הראשון בסדרת המופעים העשירה (מוסיקה, קולנוע, תיאטרון, מחול ועוד), מטעם מכון גתה, מציע תוכנית מושכת במיוחד עם רביעיית כלי הקשת האורחת Kuss מגרמניה, שתבצע רביעיות מאת היידן (אופוס 50 מס' 6), בריטן (מס' 3) ושוברט (ד' 887 הנשגבת). מחר ב-20:30 באולם ימק"א בירושלים, במוצאי שבת באולם רפפורט בחיפה, ביום ראשון באולם הקונסרבטוריון (שטריקר) בתל אביב.

רסיטל לפסנתר (1). דוד גריילסהאמר מגיש תוכנית שראשיתה מוסיקה מוקדמת (קופרן, פרוברגר) ואחריתה מודרנית (הלמוט לכנמן, ועוד). ביום שלישי באולם הקונסרבטוריון בתל אביב.

רסיטל לפסנתר (2). הפעם מדובר בעדי נויהאוז, אמן צעיר בן 17. התוכנית המאתגרת שבחר כוללת יצירות מאת באך ומוצרט, ועד שופן וסקריאבין ועוד. ביום שישי ב-12:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

האופרה הירושלמית. פרויקט ירושלמי חדש, והוא "האופרה הירושלמית", נפתח בהפקה מיוחדת ל"דון ג'ובני" מאת מוצרט, מיוחדת בראש וראשונה בגלל המקום – תחת כיפת השמיים בחצר מוזיאון מגדל דוד. יהיו גם שילובי וידיאו־ארט. מביים הזמר האיטלקי גבריאלה ריביס (Gabriele Ribis) שגם ישיר בתפקיד הראשי. שאר הזמרים והזמרות הם ברובם ישראלים צעירים. ביום ראשון בבירה.

אלעד זגמן

פסנתרים ומיתרים. מעין מיני פסטיבל (ממחר עד מוצאי שבת), קאמרי וגם תזמורתי, שבו יופיעו פסנתרנים זוכי פרסים בתחרויות בינלאומיות, והם בוריס גילטבורג, אלכסנדר מוטוזקין, וסונג ג'ין צ'ו, ונגנים נוספים, ובהם פטרי איבונן, כנר מפינלנד, והצ'לנית מיכל קורמן. בחלק מהתוכנית תשתתף תזמורת קאמרטה בניצוח אבנר בירון. הכל באולם הקונסרבטוריון בתל אביב. הנה פרטים חלקיים:
ביום חמישי: ואריאציות היידן מאת ברהמס (דואו פסנתרים), הסונטה ד' 664 של שוברט, סקרצו מאת שופן, טריו "הצוענים" של היידן.
ביום שישי ב-12:00: סוויטה צרפתית לצ'מבלו מאת באך (בפסנתר), סונטה לכינור ופסנתר מאת ברהמס, סונטה לצ'לו ופסנתר מאת שוסטקוביץ', "הוואלס" מאת ראוול (בביצוע בוריס גילטבורג).
במוצאי שבת ב-21:00: קונצ'רטו מאת מרטינו לפסנתר, כינור צ'לו ומיתרים, הסימפוניה מס' 29 של מוצרט, הקונצ'רטו לכינור, פסנתר ותזמורת מאת מנדלסון.

פסנתר ומיתרים. הפסנתרן רודולף בוכבינדר חובר לקשתנים חברי הפילהרמונית (כנרת ראשונה: אלאונורה לוצקי) לביצוע חמישיית השמך של שוברט. עוד בתוכנית, חמישיית מיתרים מאת דבוז'ק. בשבת ב-17:00 במוזיאון תל אביב.

כלי נשיפה ומיתרים. האמנים הם החלילן רואי אמוץ, הקלרניטן גלעד הראל, הכנר משה אהרונוב, הצ'לן יונתן גוטליבוביץ' והפסנתרן עמית דולברג. היצירות: בעיקר באך, וגם קפ"ע באך. ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

"פרויקט ויימאר". מדובר בתזמורת צעירים מאוחדת: התזמורת של האקדמיה של ליסט, מוויימאר, גרמניה, ותזמורת האקדמיה הירושלמית. מנצח: מיכאל זנדרלינג. סולנים: הכנר יובל הרץ (בקונצ'רטו של מנדלסון) והבריטון גיא פלץ (ב"שירי קרן הפלאים של הנער" מאת מאהלר). עוד בתוכנית, הסימפוניה מס' 6 של שוסטקוביץ'. הערב באולם רפפורט בחיפה, מחר ב-20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

כינור ופסנתר. חגי שחם וארנון ארז יבצעו את סונטת "האביב" של בטהובן, ולצדה מטעמים מתוצרת קרייזלר, פורה, דה־פאיה. בשבת ב-11:30 במשכן לאמנות בעין חרוד.

לילדים. התזמורת הסימפונית ירושלים תחת שרביטו של אמן הכלי ההקשה חן צימבליסטה תגיש מחרוזת יצירות קלאסיות פופולריות. ביום שלישי ב-17:00 בתיאטרון ירושלים.

אופרה על המסך. האופרה "הקפולטים והמונטקים" מאת בליני, על פי הסיפור שעליו התבסס שייקספיר ב"רומיאו ויוליה", תוקרן ביום שני ב-17:00 בסינמטק חיפה. מרצה: יוסי שיפמן.



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות שאולי פספסתם

*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו