לוח קונצרטים: 30.10 עד 5.11 - מוזיקה קלאסית - הארץ

לוח קונצרטים: 30.10 עד 5.11

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

בלצן עם קאמרטה. אסתרית בלצן תופיע בקונצרט מוסבר עם תזמורת קאמרטה בניצוח אבנר בירון. הנושא: היידן. יבוצעו: קונצ'רטו לפסנתר (עם אסתרית כסולנית), סימפוניית "השעון" ופרקים מתוך סימפוניות אחרות, הכל כאמור מאת היידן. ביום חמישי ב-17:00 בהיכל התרבות של כפר סבא, ביום שישי ב-10:00 במוזיאון ת"א, ביום ראשון ב-20:00 באולם הנרי קראון בירושלים, ביום שלישי ב-20:00 באולם רפפורט בחיפה.

התזמורת הסימפונית ירושלים (1). מנצח: פרדריק שאזלן (מנהלה המוסיקלי של התזמורת). התוכנית: "הליוס" מאת קרל נילסן, "שירי שוליה נודד" מאת מאהלר (סולן: הבריטון האמריקאי ג'ונתן מייקי), והסימפוניה הפנטסטית של ברליוז. זאת ברביעי ב-20:00 באולם הנרי קראון בירושלים; תוכנית שונה במקצת, ובה, מלבד ברליוז, יבוצעו הקונצ'רטו לפסנתר מס' 1 של בטהובן (עם המנצח שאזלן בתפקיד הסולן) והרפסודיה "שלמה", תנוגן ביום חמישי ב-20:00, שם.

הסימפונית ירושלים (2). הפעם מתארחת התזמורת בתל אביב, ובראשה מנצחה פרדריק שאזלן, שיהיה גם הפסנתרן הסולן. מלבד בטהובן, מאהלר ובלוך (כמו לעיל) יבוצע גם "מבוא ורונדו קפריצ'וזו מאת סן־סאנס (סולן: הכנר הרוסי האורח דניאל אוסטריך). זאת במוצ"ש ב-20:30 במוזיאון ת"א. מופע זה הוא הראשון בסדרת "סולנים בסערה" שמארגן מוזיאון ת"א, בעזרת הנדבן מרטין סנדרס, סדרה שהמיוחד בה הוא שבכל קונצרט משתתפים יותר משני סולנים.

קורסנטיה והקאמרית. הפסנתרן אלכסנדר קורסנטיה מופיע כסולן, עם התזמורת הקאמרית הישראלית בניצוחו של יואב תלמי, בשני קונצ'רטי של מוצרט. עוד תנוגן סימפוניית לינץ של מוצרט. ברביעי ובחמישי, ב-20:30, במוזיאון ת"א. הרצאה מקדימה מפי ענת שרון תישמע ב-20:00.

הפסנתרן אלכסנדר קורסנטיה

קורסנטיה ברסיטל. הפעם יבצע קורסנטיה שלוש יצירות מאת בטהובן – שתי סונטות ואת ואריאציות "ארואיקה". זאת במוצ"ש ב-20:30 באולם רפפורט בחיפה.

התזמורת הסימפונית חיפה. מנצח: חזוס אמיגו. סולנית: החלילנית אסתי רופא. התוכנית: קונצ'רטו מאת רודריגו, הסימפוניה מס' 1 של שוסטקוביץ' ועוד. במוצ"ש באולם קריגר בחיפה, ביום ראשון וביום שני באודיטוריום חיפה.

"דידו ואניאס". את האופרה הקצרה המקסימה של הנרי פרסל ישירו זמרים ישראלים צעירים, עם תזמורת הבארוק. מנצח: דוד שמר. ברביעי ב-20:30 באולם קריגר בחיפה, בחמישי ב-20:00 באולם הקונסרבטוריון (רחוב שטריקר) בת"א. במוצאי שבת ב-20:00 באולם ימק"א בירושלים ("אירועי פנטסיה קולית" שם, ראו גם במסגרת)

רביעיית "אשר" ( Escher). רביעיית כלי הקשת האורחת מארצות הברית (נוסדה ב-2005) תבצע רביעיות מאת דבוז'ק, מאת סמטנה ומאת פרנק ברידג'. הרצאה מקדימה מפי ענת שרון - ב-19:50. הקונצרט עצמו יחל ב-20:30. ביום שלישי במוזיאון ת"א.

רביעיית כרמל. חברי הרביעייה ישוחחו על רביעיית "הנבל" של בטהובן ועל הרביעייה של ראוול, ויבצעו את שתיהן. הנושא העיקרי: גוני צליל. ביום רביעי ב-20:30 במוזיאון העלייה הראשונה בזיכרון יעקב.

"סיפור הפרברים". מטעם האופרה הישראלית: זמרים שכיכבו על במות ברודוויי מעלים את המחזמר של לנארד ברנשטיין בבימוי הוותיק של ג'רום רובינס, עם התזמורת הסימפונית ראשון לציון. ביום חמישי ב-20:00, ביום שישי פעמיים, ב-13:00 וגם ב-21:00, בשבת פעמיים, ב-16:00 וגם ב-20:30, וגם בימים שני ושלישי, ב-20:00, במשכן לאמנויות הבמה בת"א. כותרות התרגום שיוקרן הן מאת אהוד מנור.

"סיפור הפרברים". הלהיט של לנארד ברנשטיין חוזר לתל אביבצילום: האופרה הישראלית

לין הארל. האמן הוותיק, מצמרת אמני הצ'לו של המאה ה-20 ינגן יצירות קאמריות עם הפסנתרן סלים עבוד־אשקר ועם הכנר גיורא שמידט, בצירופים שונים. בתוכנית: סוויטה לצ'לו סולו של באך, סונטה לצ'לו ופסנתר של בטהובן, טריו של ברהמס. בחמישי ב-20:00 באולם המרכז למוסיקה ("משכנות שאננים") בירושלים; עוד מזומנות עם הארל כיתות אמן לנגנים צעירים, זאת כבר ברביעי בבוקר (10:00) וגם אחרי הצהריים (16:00), שם.

זרקור על צ'ייקובסקי. הפסנתרן ופדגוג הפסנתר אסף זוהר ישוחח וגם ינגן, וגם הטריו של צ'ייקובסקי יבוצע (בידי הכנרת ורה ויידמן, הפסנתרן עמנואל קרסובסקי והצ'לן יונתן גוטליבוביץ'). ביום חמישי ב-19:30 באולם האקדמיה למוסיקה באוניברסיטת ת"א.

תזמורת סימפונט. מנצח: גיל שוחט. סולניות: הזמרות קרן הדר והילה בג'יו, הכנרת ז'אנה גנדלמן. יישמעו קטעים מתוך אופרות והקונצ'רטו לכינור של ברהמס. ביום שישי ב-21:30 בהיכל התרבות של קרית מוצקין.

קלרינט פלוס (1). האמנים הם אורית אורבך, עם הצ'לנית אינה יוסט בן־ששון (לשעבר נגנית ראשונה בתזמורת הסימפונית י"ם) והפסנתרן אלן שטרנפילד. היצירות הן מאת גלינקה, שומאן וברהמס (הטריו אופוס 114 שלו). ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

קלרינט פלוס (2). כאן הנגנים הם יבגני יהודין, חבר הפילהרמונית, עם הכנרת פולינה קוז'הבניקובה, עמיתתו לתזמורת, ועם הפסנתרן יוני פרחי. הם יבצעו את "שלישיית קגלשטט" של מוצרט, את "סיפורי אגדה" מאת שומאן, ועוד. בשבת ב-11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

אורחים מצ'כיה: שלישייה (פסנתר, כינור וצ'לו) תבצע יצירות של מלחינים שרובם צ'כים, אשר נכתבו כאשר הם התגוררו בניכר. ביום ראשון ב-19:00 במרכז למוסיקה ע"ש בלומנטל בת"א.

רסיטל לפסנתר. אוריאל צחור יבצע יצירות מאת שופן ומאת שומאן. ביום שני במרכז למוסיקה ע"ש בלומנטל בת"א.

פסנתר ומיתרים בצוותא. הפסנתרן שלומי שם טוב, עם קשתנים ובראשם הכנר אליהו שולמן, יבצעו את החמישייה של שומאן ואת הרביעייה אופוס 25 של ברהמס. בשבת בבוקר, 11:11, במועדון צוותא בת"א.

"אמנות הפוגה". מיכאל צלקה, פסנתרן ישראלי שבסיסו באירופה, ישוחח על היצירה הנצחית של באך – עם הדגמת קטעים ממנה בפסנתר (צלקה מרבה לנגן בכלי מקלדת היסטוריים, אבל "אמנות הפוגה", לדבריו, מצטלצלת במיטבה בפסנתר מודרני). בחמישי ב-20:30 במרכז בלומנטל בת"א.

טיול ומוסיקה. שלישייה בהרכב לא־שגרתי, שחבריה הם הכנרת נירה ירון, הפסנתרן מיכה בייליס ונגן ההרמוניקה יורם כהן, תגיש זר עיבודים ליצירות קלאסיות. בשבת ב-12:30 במנזר בית ג'מאל ליד בית שמש.

----------------------------------------------------------------------------------

מקהלת הילדים היהודית-ערבית בחזרות בבניין ימק"א

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ