הצעת פשרה בנוגע להמשך כהונתו של אריה יאס בראש קול המוזיקה

בדיון שהתקיים הבוקר בבית הדין המחוזי לעבודה בת"א הציע השופט לובוצקי לרשות השידור כי יאס יישאר בכהונה למשך חלק מהשנה שעוד נותרה לו

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

שופט בית הדין המחוזי לעבודה בתל אביב ד"ר יצחק לובוצקי קיים הבוקר דיון בבקשתו של מנהל קול המוזיקה אריה יאס לפסוק כי יש להחזירו לתפקידו, כך שישלים את הקדנציה בת שלוש השנים שנקבעה לו במכרז, בינואר 2011. הוועד המנהל של רשות השידור החליט, בסוף נובמבר, כי יאס מוצא עתה לגמלאות, מאחר שבאוגוסט השנה הגיע לגיל 67.

השופט לובוצקי אמר שהסוגיה "מעניינת מאוד", כי זו "שאלה עקרונית הנובעת מחוק שוויון הזדמנויות בעבודה וזיקתו לגילו של העובד". הוא הציע לצדדים (נציגי רשות השידור, ולמולם אריה יאס) להתפשר ולהסכים כי יאס יישאר בכהונה למשך חלק מהשנה שעוד נותרה לו, לפי המכרז. עוד קבע השופט כי על יאס לעבור עתה שימוע אצל בעל התפקיד המתאים ברשות, כי הדיון כולו יושלם עד סוף חודש זה, וכי בינתיים על הרשות לשלם את שכרו כרגיל. עוד ציין השופט כי אינו רוצה להיכנס למה שכינה "הקטטות הפנימיות ברשות השידור" (הקשורות כנראה במובהק לכל הפרשה, ח"ח), אלא להתמקד בצד החוקתי. "יש לכם טיעונים מצוינים; יש לכם סיכוי להשגת פשרה מצוינת", אמר השופט לאריה יאס ולבא כוחו עו"ד יעקב לירז, "למה לכם להוריד אותנו להתגוששויות הפנימיות".

עוד שאל השופט בנימה רטורית את בא כוח הרשות, עו"ד יאיר דוד: "מה היה קורה אילו זו היה אשה בהריון? הייתם מפטרים אותה? אולי במקרה הנדון יש משום אפליה מטעמי גיל". על הצעתו של השופט לצדדים ללכת לפשרה של חצי חצי הגיב עו"ד דוד ב"לא כל דבר זה משפט שלמה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ