הזמרת מירה זכאי והפסנתרן יונתן זק 
בין הזוכים בפרס שרת התרבות למבצעים

זכאי תזכה ב-65 אלף שקל על פעילותה רבת השנים. עוד זוכים: הוויולן איתמר רינגל וההרכב הקאמרי "שלישיית ירושלים"

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

מקבלי פרס שרת התרבות למבצעי מוזיקה השנה הם הזמרת הוותיקה מירה זכאי (65 אלף שקל, על פעילות רבת שנים), הפסנתרן הוותיק יונתן זק ( 10 אלפים שקל, כפרס מיוחד), שלישיית ירושלים (30 אלף שקל להרכב קאמרי מצטיין - חברי ההרכב הם הכנר רועי שילוח, הפסנתרן ירון רוזנטל והצ'לן אריאל טושינסקי), ולוויולן איתמר רינגל (30 אלף שקל, על ביצוע מצטיין של יצירה ישראלית). הפרס מוענק מדי שנתיים, בראש צוותי השופטים בארבע הקטגוריות ישבו הפעם מיכל זמורה, מנחם ויזנברג, מיכל טל וחיים פרלוק.

מבחר מנימוקי השופטים: בקשר למירה זכאי צוינו בין השאר "איכות קולה הנדיר, אישיותה הקורנת, רוחב אופקיה התרבותיים, האינטליגנציה המוזיקלית שלה ואנושיותה השופעת"; על יונתן זק נכתב כי "בהופעותיו מזה עשרות שנים על במות הקונצרטים בארץ הוא מציג למאזיניו את חוכמת המוזיקה ויודע להעניק להם חוויות רבות השראה.

מירה זכאיצילום: דניאל צ'צ'יק

על שלישיית ירושלים נכתב: "נגינה השומרת על ספונטניות ורעננות, להרכב צליל מגובש, נשימה מוזיקלית משותפת ובולטת הקשבה הדדית בין חברי ההרכב".

על איתמר רינגל כתבו השופטים כי ביצועו לקונצ'רטו מאת ינעם ליף "שירת ללא רבב את מלאכת המחשבת הקומפוזיטורית, תוך כדי התעמקות והבנה מלאה של הטקסט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ