אדם פרץ לבמה וגרם להפסקת כנס על ואגנר בירושלים

האיש שר את "התקוה" והשמיע זעקות כמו "קאפו יהודונים". המשטרה פינתה אותו מהמקום ואיפשרה לחדש את הכנס, שבו דנים במלחין הגרמני מבלי להשמיע מוזיקה שלו

נעם בן זאב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נעם בן זאב

כנס "תיק ואגנר" הנערך היום (שלישי) בתיאטרון ירושלים הופסק באלימות על ידי אדם שפרץ לבמה, החל לשיר את ההימנון "התקוה" ולצעוק על הקהל. הכנס, שבו לא מושמעת מוזיקה של ואגנר, דן בהיבטים שונים של המוזיקה מאת המלחין הגרמני. הוא חודש כעבור זמן מה לאחר התערבות המשטרה.

התקרית החלה בעת השמעת דברי הפתיחה של הוגה האירוע, המנצח פרדריק שאזלן. האיש הצעיר, שהציג עצמו בשם רן כרמי, בעל חנות מוזיקה, פרץ לבמה והשתלט על האירוע, בזעקות "דכאו אושוויץ", "קאפו יהודונים" וניבולי פה אחרים מעל הבמה, תוך איומים בתביעות על מי שניסה להורידו מהבמה והתעמתות אלימה אתם.

מנכ"ל התזמורת הסימפונית ירושלים, יאיר שטרן, שניסה לדבר על לבו של האיש, ספג צרחות בפניו על שהוא "מחלל את שם אביו, שנרצח על מנת שאני אוכל לדבר כאן". הקהל ששרק וזעם וקרא לאיש לתת אפשרות להבעת דעה חופשית נאלץ להתפזר, בעוד קברניטי האירוע ממתינים למשטרה. לבסוף, שני שוטרים פינו את המפריע מהאולם והתרו בו כי ייעצר אם יתקרב למקום. הכנס התחדש כעבור כחצי שנה באין מפריע.

הכנס מתקיים לציון שנת ה-200 להולדתו של ואגנר. בנוסף לו, אמור היה להתקיים מחר (רביעי) קונצרט של התזמורת הסימפונית ירושלים שסובב כולו סביב ואגנר, בניצוחו של שאזלן. בקונצרט לא תיכננו להשמיע את יצירות המלחין אלא את המוזיקה שעליה הוא צמח ואת זו שעליה הוא הטביע את חותמו. ואולם, עקב נזקי הסופה לא התאפשר לנגני התזמורת לקיים את החזרות לקונצרט והוחלט לדחות אותו למועד אחר. יודגש כי ההחלטה התקבלה עוד לפני התקרית שהיתה בכנס היום.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ