פרס אקו"ם על מפעל חיים למלחינה שרה שוהם

פרסים נוספים יוענקו לאראל פז, פרץ אליהו ויונתן כנען

חגי חיטרון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
חגי חיטרון

פרס בסך 35 אלף שקל יוענק למלחינה שרה שוהם, מטעם אקו"ם. חברי וועדת השיפוט היו המלחינים הגר קדימה, מנחם ויזנברג ויוסף ברדנשווילי.

בנימוקיהם הזכירו השופטים בין השאר כי שוהם עוסקת בהלחנה מזה 40 שנה, וכבר נעטרה בפרסים רבים, כתבו כי היא "מעמודי התווך של ההלחנה המקהלתית בישראל, ולמעשה כמעט אין מקהלה בארץ שלא שרה מיצירותיה", וכי יצירותיה המקהלתיות "כתובות בתשומת לב מרבית לנקודות החוזק והחולשה של הקול האנושי ושל הגוף המקהלתי". עוד ציינו כי "שוהם איננה עסוקה בשאלה אם המוזיקה שלה אוונגרדית, היא נאמנה באופן מלא לעולמה המוזיקלי העמוק מצד אחד ולטקסט שאותו היא מלחינה מצד שני".

עוד מעניקה אקו"ם פרס לעידוד פרסום יצירה, בסך 15 אלף שקל, למלחין אראל פז, על סימפוניה קאמרית שחיבר, והשופטים מאפיינים את פז כ"אחד הקולות הבולטים והצלולים בשדה המוסיקה הקונצרטית בארץ", ומציינים כי היצירה שמדובר בה "מתאפיינת בכנות רבה ובאמירה אישית משכנעת, בלתי מתפשרת וקשובה לעצמה". פרס לעידוד יצירה בסך 15 אלף שקל מקבל גם המלחין פרץ אליהו, על יצירה ושמה "עד עדי עד", והשופטים כתבו כי "יצירתו מתאפיינת בשילוב מרתק ומפתיע של מסורת הפיוט העתיקה בקרב יהודי קווקז עם חשיבה מוזיקלית מופשטת שכה מזוהה עם המוזיקה האמנותית המערבית". פרס על יצירה המוגשת בעילום שם, בסך 15 אלף שקל, מוענק ליונתן כנען על יצירתו "נתיבי אור", וכאם כתבו השופטים כי היצירה "נותנת ביטוי לאוזנו הרגישה של המלחין לצליל על צורותיו וצבעיו השונים, וליכולתו להשתמש באפקטים צליליים בצורה מרעננת וחדשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ