נגני התזמורת הקאמרית הישראלית אינם מרוצים מהמנצח יואב תלמי

הנגנים, המקבלים רק כ-75% ממשכורתם זה כמה חודשים, מותחים ביקורת על תפקודו

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

התזמורת הקאמרית הישראלית (שמה בהיווסדה היה "האנסמבל הקאמרי") ידעה זעזועים בכל עשרות שנותיה, הן ניהוליים והם מוזיקליים, וגם מצבה עתה רחוק ממי מנוחות. נודע כי נגני התזמורת, לאחר הצבעה פנימית חשאית שתוצאותיה היו חד-משמעיות, פנו לפני כשבוע אל הוועד המנהל של התזמורת במין גילוי דעת שבו הביעו אי-שביעות רצון מהמנהל האמנותי יואב תלמי.. נגנים שבחרו להישאר בעילום שם אמרו לח"מ כי להרגשתם, המנהל האמנותי הקודם, רוברטו פטרנוסטרו, הצליח להפיק מהתזמורת הישגי נגינה גבוהים יותר.

את דעתם זו של הנגנים יש להבין, מסבירים יודעי דבר, בהקשר רחב: לנוכח הקשיים הכספיים שעימם מתמודדות כיום תזמורות קאמריות בישראל, לרבות התזמורת הקאמרית הישראלית, הציפיות מהמנהל האמנותי אינן מצטמצמות לניצוח ולהובלה מוזיקלית גרידא; מצפים ממנו לתת תשובות אמנותיות שיהיו מותאמות למצב הכספי הקונקרטי, בראש וראשונה מבחינת תוכניות הקונצרטים. נגני התזמורת הקאמרית הישראלית חשים כי מינויו של תלמי לא חולל שינוי מתבקש משמעותי; התאוששות כספית מקווה לא התממשה, המחשה לכך היא העובדה שהם מקבלים רק כ-75% ממשכורתם, בחודשים האחרונים.

יואב תלמי, יליד 1943, מנצח ומלחין, הוא מאישי המוזיקה הבולטים בישראל ובקריירה שלו רשומות כהונות נחשבות כמנהל אמנותי של תזמורות בצפון אמריקה ובאירופה. דוברת התזמורת מסרה כי אין הוא מתכוון להגיב בנושא. תגובת הוועד המנהל של התזמורת: "התזמורת הקאמרית הישראלית נמצאת בתקופה לא קלה, כשאר מוסדות התרבות בארץ, ולחצים כספיים גורמים לעתים חילוקי דעות שונים. אנו פועלים כדי להשיב את הדברים על מכונם".

יואב תלמיצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ