כינור סטרדיבריוס נגנב במילווקי

ערכו של הכינור, שנגנב מידי הכנר פרנק אלמונד, הנגן הראשון בסימפונית של מילווקי, נאמד ב-3.5 מיליון דולר

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

ביום שני השבוע, במילווקי שבארצות הברית, יצא הכנר פרנק אלמונד – הנגן הראשון בסימפונית של מילווקי - אל מגרש החניה הצמוד ל"קולג' הלותראני של ויסקונסין" שבו התקיים הקונצרט. שודד הפתיע את אותו, ירה בו באקדח הלם, הפילו אל הקרקע ומיהר להסתלק עם התיבה ובה הכינור הנדיר במכונית מיניוואן שחיכתה בסמוך ונהג בה שותפו לפשע.

ערכו של הכינור שנשדד, מתוצרת סטרדיבריוס, נאמד ב-3.5 מיליון דולר וכינויו הוא "ליפינסקי" - על שם הכנר הפולני קארול ליפינסקי, אחד מבעליו הקודמים. לפני כן היה הכינור הזה בין השאר בבעלותו של הכנר המלחין ג'וזפה טרטיני. הכנר האמריקאי אלמונד החזיק בכינור בהשאלה לזמן בלתי מוגבל, מידי נדבן שבחר להישאר אלמוני.

בונה הכינורות הישראלי אמנון ויינשטיין אומר כי כינור כזה אינו יכול להימכר במכירה פומבית או אפילו לעבור שיפוץ. אם השודד ידע מה הוא שודד, המעשה היה מוזמן, והמזמין הוא מן הסתם אספן שמעוניין להחזיק את הכלי בביתו ואולי לנגן בו במסתרים. אפשרות שנייה: שוד לשם כופר. לדברי ויינשטיין, סביר שחברות הביטוח שביטחו את הסטרדיבריוס שמדובר בו יהיו מוכנות לשלם לשודדים סכום גבוה כדי לפדות את הכלי מידם ולחסוך לעצמן את תשלום הערך המלא.

כינור סטרדיבריוסצילום: AP

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ