לוח קונצרטים: 19.2 עד 25.2

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

"טאלין - תל אביב". פסטיבל חדש, במקום חדש - האנגר במתחם "התחנה" בתל אביב, נערך כשיתוף פעולה ישראלי-אסטוני בראשות המנצח והכנר המלהיב אנדרס מוסטונן (שמכהן גם כבעלה של מאלה טאלבט, שגרירת אסטוניה בישראל). הנה אחדים מאירוע הפסטיבל: יום חמישי ב-20:30: התזמורת הסימפונית ירושלים בניצוח מוסטונן, עם זמרת אסטונית אורחת. בתוכנית, בין השאר, "שירים על מות ילדים" של מאהלר וסימפוניה מאת ארוו פארט. בשבת בבוקר, 11:30: אנסמבל "הורטוס מוזיקוס" מאסטוניה ורקדנים. במוצאי שבת ב-20:30: הכנר אנדרס מוסטונן ונגנים אורחים נוספים. מוזיקה עממית אסטונית. ביום ראשון ב-20:30: זמרים ו"הורטוס מוזיקוס", מאסטוניה, והזמרת הישראלית קלייר מגנג'י. יצירות מהבארוק המוקדם. ביום שני ב-20:30: מוזיקה אתנית מארצות שונות, עם הזמרת אתי בן-זקן ונגנים ישראלים ואסטונים.
פרטים נוספים

הכנר והמנצח האסטוני אנדרס מוסטונן. פסטיבלים בינלאומיים באילת ובתל אביבצילום: רוני איתן

הפסטיבל למוזיקה קאמרית באילת. אירוע שנתי זה, בניהולו של המחנך והמוזיקאי האילתי ליאוניד רוזנברג, שייפתח ביום שלישי ויימשך עד מוצאי שבת, 1.3, מציע קונצרטים עם אמנים מחו"ל ומהארץ, ובהם התזמורת הקאמרית "לרמן" מרוסיה, אנסמבל "רד פריסט" מאנגליה, הכנר האסטוני אנדרס מוסטונן ומוזיקאים אסטונים נוספים, וגם רביעיית כלי הקשת "ברודסקי" מאנגליה. כל האירועים יהיו במלון "דן" באילת. פרטים נוספים

"הרביעייה הירושלמית". ההרכב הבינלאומי יבצע שלוש רביעיות מיתרים מפסגת הרפרטואר: את אופוס 18 מס' 3 מאת בטהובן, את מס' 6 של ברטוק, את הרביעייה של ראוול. ביום חמישי באולם ימק"א בירושלים, ביום ראשון במוזיאון תל אביב. הרצאה מקדימה מפי ענת שרון, ב-19:45.

הרביעייה הירושלמית. יבצעו את פסגת הרפרטוארצילום: Felix Broede

רביעיית "אביב". אף זה הרכב שכדאי מאוד להאזין לו. התוכנית: רביעיות מאת מנדלסון ומאת צ'ייקובסקי וחמישיית הקלרינט של ברהמס (עם קלרניטן אורח מחו"ל ושמו דמיטרי רסול קארייב). במוצאי שבת במוזיאון תל אביב (הרצאה מקדימה, כנ"ל).

"דון פסקואלה". את האופרה החביבה של דוניצטי בגרסתו של הבמאי גרישה אסגארוף, מעלה האופרה הישראלית, עם זמרים מהארץ ומחו"ל ועם התזמורת הסימפונית ראשון לציון. מנצח: דייוויד שטרן. ביום רביעי ב-20:00, וגם ביום שישי (ב-13:00), וכמו כן במוצאי שבת, ביום ראשון וביום שלישי, בכל אלה ב-20:00, במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

התזמורת הסימפונית ירושלים. במסגרת מיזם חדש שכותרתו "טאלין תל אביב", בניהולו ובניצוחו של המנצח והכנר האסטוני אנדרס מוסטונן (ראו גם לעיל), תשתתף כסולנית זמרת מצו-סופרן אסטונית, ב"שירים על מות ילדים" מאת מאהלר. עוד בתוכנית, בין השאר: הסימפוניה מס' 31 מאת מוצרט. ביום רביעי ב-20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

התזמורת הקאמרית הקיבוצית. מנצח: דיויד גריילסהאמר. סולן: הצ'לן הרוסי אלכסנדר חראמושין בקונצ'רטו של שומאן. עוד בתוכנית, בין השאר, הסימפוניה מס' 4 של שוברט. ביום חמישי בנהריה, ביום ראשון בעין החורש, ביום שלישי במוזיאון תל אביב.

"דידו ואניאס". מסקרן: זמרים ונגנים מהאקדמיה בירושלים מעלים גרסה חדשה לאופרה המקסימה של פרסל, מעשה ידי הבמאי דני ארליך. מנצח: דוד שמר. בימים רביעי וחמישי, בשני הימים פעמיים, ב-18:00 ואחר כך ב-20:00, באולם של האקדמיה (קמפוס גבעת רם).

האנסמבל הקולי הישראלי. הפעם מופיע האנסמבל יחד עם התזמורת האנדלוסית אשדוד. מנצחים: שמואל אלבז ויובל בן-עוזר. על הפרק: מוזיקה אנדלוסית, שירי לדינו, שירי מתתיהו שלם, נרדי וזעירא. ביום שלישי באולם עינן במודיעין.

שוברט. רביעיית המיתרים "כרמל" תבצע את רביעיית "המוות והעלמה", עם הסברים, ביום חמישי ב-12:00, בספרייה הלאומית בגבעת רם, ירושלים.

התזמורת הקאמרית הישראלית. מנצח: פיליפ בנדר. סולנית: הכנרת הראשונה של התזמורת, אלינא גורביץ', בקונצ'רטו של בארבר. עוד בתוכנית, בין השאר, הסימפוניה מס' 88 של היידן. בימים רביעי וחמישי במוזיאון תל אביב.

התזמורת הסימפונית ירושלים. מנצח: מיכאל הלמראט (גרמניה) סולן: הצ'לן ההונגרי לסלו פאניו, בקונצ'רטו מאת בנימין יוסופוב. עוד בתוכנית, הסימפוניה מס' 5 מאת צ'ייקובסקי. ביום שלישי ב-20:00 בהיכל האמנויות הבמה בהרצליה.

תזמורת סימפונט. מנצח ופסנתרן ג'וליאן סלמקור (גרמניה) בקונצ'רטו מאת מנדלסון. עוד בתוכנית, הסימפוניה מס' 4 של שומאן. ביום רביעי, ביום חמישי ובמוצאי שבת במשכן לאמנויות הבמה ברעננה.

שבת בעין כרם. מעורר ציפיות: בשחרית יופיעו החלילן נועם בוכמן, הכנרת ז'אנה גנדלמן, הוויולן רומן שפיצר, הצ'לן אולג סטולפנר. היידן, בטהובן ועוד. בשבת ב-11:00 במרכז עדן תמיר.

שתי מקהלות. השתיים הן מקהלת הילדים "בת קול" ומקהלת "מעיין", בניצוח ענת מורג. יושרו: ה"סטאבאט מאטר" של פרגולזי, הסרנדה למקהלת נשים של שוברט ועוד. ביום שלישי ב-17:30 במוזיאון תל אביב.

שלישיית "מונדריאן". חברי השלישייה הם הכנר דניאל בארד, הפסנתרן אוהד בן- ארי והצ'לנית הילה קרני. הם ינגנו את "ואריאציות קקדו" של בטהובן, את הטריו אופוס 100 של שוברט ועוד. ביום חמישי באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב.

שלושה בצוותא. הפסנתרן להב שני, הצ'לן שמחה חלד, הכנר דוד רדז''ינסקי (בנו של המלחין יאן רדז'ינסקי) ינגנו יחד ולחוד. היצירות: מאת יאן רדז'ינסקי (כינור סולו), מנדלסון (הטריו ברה-מינור), צ'ייקובסקי. בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

מצעד אמנים. הנגנים הנ"ל ונגנים נוספים, לרבות אמן המנדולינה תום כהן, וגם זמרים ורקדנים, ישתתפו באירוע מיוחד מטעם "קרן רונן" . התוכנית: ממנדלסון ושוברט עד ברנשטיין וגרשווין. ביום שני במוזיאון תל אביב.

שלושה על ההר. האמנים: סרגיי אוסטרובסקי בכינור, יבגני יהודין בקלרינט, יבגני ברכמן בפסנתר. התוכנית: מוצרט, ברהמס, חצ'טוריאן. ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

שלוש בחיפה. הכנרת הדס פבריקנט, הפסנתרנית עינת פברינט והצ'לנית איריס יורטנר ינגנו היידן, בטהובן ("הרוחות"), שוסטקוביץ'. בשבת ב-11:00 במוזיאון היפני בחיפה.

שבת בהרי מנשה. שני חלקים בתוכניתם של הזמרת יעלה אביטל, החליליתנית דורט פלורנטין, הצ'לן עירא גבעול, והגיטריסט גיל עברון: בארוק, ושירים ישראליים בעלי מעמד של קלאסיקה מקומית. בשבת ב-10:30 בעין השופט.

שבת בעמק. הכנר סרגיי אוסטרובסקי והפסנתרן יבגני ברכמן מגישים זר יצירות אהובות. בשבת ב-11:30 במשכן לאמנות בעין חרוד.

אנסמבל "מיתר". משתתפים: זמרת, כלי קשת ושני פסנתרים, ב"שירי שוליה נודד" של מאהלר, וב"וצללים כיסו את כל המשעולים" מאת ינעם ליף (למלים של ישראל אלירז), ועוד. ביום שלישי בבניין המוזיקה של אוניברסיטת בר-אילן.

בארוק מוקדם. הזמרת מיכל אוקון, עם להקת נגנים מנוסים בכלים היסטוריים. המוזיקה: מאנגליה ומאיטליה של ראשית המאה ה-17. מחר ב-19:30 בהוספיס האוסטרי בירושלים העתיקה, במוצאי שבת במרכז למוזיקה ע"ש בלומנטל בתל אביב.

עלי עוגב. הרסיטל של אלכסנדר גורין, מורה באקדמיה בתל אביב, כולל יצירות מאת באך ומאת מנדלסון. הערב ב-19:30 באולם האקדמיה למוזיקה באוניברסיטת תל אביב.

עלי עוגב. כאן מדובר ברסיטל של גאבור ויראג, אורח מהונגריה. ביום שישי ב-11:00 באודיטוריום הכט בחיפה.

בטהובן של שוחט. גיל שוחט ישוחח וינגן, הערב במרכז הבמה בגני תקווה.

סימפונט ושוחט. הפעם שוחט הוא המנצח והסולן בפסנתר, בקונצ'רטו של שומאן, ובאירוע תופיע גם הזמרת מרינה מקסימיליאן בלומין. ביום ראשון באולם הקימרון בבית שאן.

קטעי ורדי. ארבעה זמרים ישירו, בליווי תזמורת סימפונט בניצוח דוד זבה. ורדי. ביום שני באולם ויקס ברחובות.

צ'לו וגיטרות. שני אירועים בסיום פסטיבל הגיטרה: 1. מיכאל הרן ויהודה שרייר יבצעו את הסונטה "ארפג'ונה" של שוברט ועוד, זאת ביום רביעי ב-19:30 במרכז למוזיקה ע"ש בלומנטל בתל אביב; 2. ביום רביעי ב-21:30 יתקיים רסיטל של גיטריסטית מצ'כיה - באותו מקום.

"זמרי המדריגל". קבוצת הזמרים החיפאית, בהדרכת עזית זדרויביץ, תופיע בכנסייה האנגליקנית ברמלה. התוכנית: באך ועוד. בשבת ב-11:30 בכנסייה האנגליקנית.

מוזיקה יהודית. עם התזמורת הפילהרמונית יופיעו חזנים, בניצוח מרדכי סובול, וישירו משירי הרב קרליבך. ביום רביעי בהיכל התרבות בתל אביב.

תחרות כלי נשיפה. 95 נשפנים צעירים מכל הארץ (עד גיל 24), יתמודדו בחלוקה לשלוש קבוצות גיל. פרס ראשון בקטגוריית הגיל העליונה: 4000 שקל. ביום ראשון, ביום שני וביום שלישי באולמות קונסרבטוריון בכפר סבא. ניהול: אייל עין-הבר.

לילדים. עם הפילהרמונית. מנצח: דורון סלומון. מנחה: ניצה שאול. הכותרת: "שיט על הדנובה". ביום חמישי ב-16:30 בהיכל התרבות בתל אביב.

לילדים. עם תזמורת הבמה ועם מקהלת מורן. מנצח ומנחה: עופר דלאל. הכותרת: "שירי עמים רבים". בשבת ב-11:00 וב-12:30 במוזיאון תל אביב.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ