קונצרט מחאה מול עיריית ראש העין

המורים של מרכז המוזיקה בעיר מוחים על תנאי העסקתם וחוששים מפני קיצוצים בתחום

נעם בן זאב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעם בן זאב

מחר בשעה 18:00, בזמן שישיבת המליאה של עיריית ראש העין תתכנס כדי לאשר את תקציבה, יקיימו המורים של מרכז המוזיקה בעיר קונצרט מחאה - אל מול בית העירייה.

זה חודשים המורים מנסים להיפגש עם נציגי העירייה ובראשם יו"ר העמותה שמפעילה את מרכז המוזיקה, שהוא ראש העירייה עצמו - משה סיני עד הבחירות האחרונות ועתה שלום בן משה - כדי להיות שותפים בהחלטה על תקציב המוזיקה של העיר ובתוכו גם על תנאי העסקתם. לשווא. נציגי ראש העיר למשא ומתן נקטו השהיה וסחבת, לדברי איש ארגון העובדים "מען", דני בן שמחון, המייצג את המורים. לכן הכריזו המורים על סכסוך עבודה.

עיריית ראש העיןצילום: אבישי טייכר

ועדת הכספים אישרה את התקציב בשבוע שעבר ועתה המליאה מתכנסת לאשרו - זאת בלי לשמוע את השגות העובדים, למרות המכתבים מטעמם שנשלחו לעירייה ומתווה שכר מפורט שהכינו. לפיכך יפתחו עובדי המרכז למוזיקה בשביתה בתחילת מארס.

נועם מלכה, מורה וחבר ועד העובדים, קורא לראש העיר להיפגש עם העובדים כדי לדון בעתידה של המוזיקה בראש העין ובתנאי השכר של המורים, כולם מוזיקאים בעלי השכלה רחבה בפרקטיקה ובהוראה, שכיום מועסקים בחוזים אישיים ולדבריו מפוטרים אחרי 11 חודשים ומתחילים בחוזה חדש מדי שנה בשנה.

ראש העירייה הקודם הכריז על ראש העין כ"עיר מוזיקלית" והשקיע רבות בבניין חדש למרכז המוזיקה ובשעות הוראה למאות תלמידי בתי ספר בעיר, ועתה יש שמועות על קיצוצים בפרויקטים אלה והתנערות מבקשת המורים.

רפאל חתוכה, יועץ התקשורת של העירייה, אמר בתגובה: "העירייה שכרה יועץ חיצוני שמנהל אתם משא ומתן, וגם אם לא יופיע בספר התקציב סעיף מיוחד (בנושא המוזיקה) יש לנו מקורות תקציב רבים ובכל מה שקשור אליהם התקציב של העירייה לא סגור. ראש העין תישאר עיר מוזיקלית, וחס וחלילה אין לנו שום כוונה לפגוע בכך אלא רק להעצים את התחום. הקונצרט נחמד וניהנה ממנו אבל המחאה שלהם מוקדמת מדי: הם לא צריכים לדאוג".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ