בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לוח קונצרטים: 26.2 עד 4.3

תגובות

הפסטיבל הקאמרי אילת. אירוע שנתי בינלאומי זה נפתח אתמול. כל אירועיו מתקיימים באולמות של מלון "דן". הנה ציון אחדים מהם, בפירוט חלקי:
הערב ב–17:00, יצירות מאת שומאן, בהרכבים שונים, לרבות "מחולות בני ברית דוד" בביצוע הפסנתרן אמיר כץ; עוד בפסטיבל: רביעיית ברודסקי מאנגליה, עם זמרת, תגיש תוכנית ובה היצירה "עצים חומות ערים", שהיא פרויקט בהשתתפות 8 מלחינים, לצד שוברט (רביעיית "רוזמונדה") ופרסל. זאת מחר ב–17:00; מחר ב–20:30: קונצ'רטי מאת היידן ומאת מוצרט, עם התזמורת הקאמרית "לרמן" מרוסיה וסולנים מעולים.
ביום שישי ב–17:00: באך, "הפסנתר המושווה" (ספר ראשון) בביצוע הפסנתרן דניאל בן פיינאר; ביום שישי ב–21:00: ויוואלדי עם אנסמבל "רד פריסט" ועם רקדני אנסמבל בת שבע; בשבת ב–11:00: "רד פריסט" בתוכנית שלמה מיצירות הנדל; במוצאי שבת, 21:00: התזמורת הקאמרית "לרמן". בין השאר יופיע אִתה הפסנתרן אמיר כץ בקונצ'רטו מס' 2 מאת שופן.דברי הנחיה בכל המופעים: יוסי שיפמן; פרטים נוספים: www.eilatfest.com

מיילס אסקס

מוצרט בלבד. מעין מיני־פסטיבל בכיכובם של הפסנתרן נועם גרינברג (אנגליה) וחברי רביעיית המיתרים Ardeo, צרפת, שינגנו בצירופים שונים. הקונצרט הראשון כולל את רביעיית הפסנתר ק' 493. זאת מחר; ביום שHשי בצהריים (14:00) ינוגן הדיוורטימנטו לשלושה כלי קשת ורביעיית הפסנתר ק' 478; במוצ"ש ינוגנו רביעיית "הדיסוננסים" והקונצ'רטו לפסנתר ק' 414 (במתכונת קאמרית). הכל באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בת"א.

הסימפונית ראשל"צ. מנצח: רובן גזריאן (ארמניה־גרמניה). סולנים: הזמר גיא פלץ ב"נבוכדנאצר בלוז" מאת חיים פרמונט (למלים של רוני סומק), והפסנתרן אלישע אבס בקונצ'רטו מס' 3 של בטהובן. ביום שלישי ב–20:00 במשכן לאמנויות הבמה בת"א.

מירי שמיר

"דון פסקואלה". את האופרה החביבה של דוניצטי בגרסתו של הבמאי הגרמני גרישה אסגארוף (2007), מעלה האופרה הישראלית, עם זמרים מהארץ ומחו"ל ועם התזמורת הסימפונית ראשון לציון. הערב ומחר ב–20:00, ביום ששי ב-13:00, במוצאי שבת ב–20:00 במשכן לאמנויות הבמה בת"א.

"לה טראוויאטה". האופרה של ורדי מבוצעת במתכונת קונצרטית: זובין מהטה מנצח על זמרים סולנים מחו"ל ומהארץ, על התזמורת הפילהרמונית הישראלית ועל המקהלה ע"ש ברתיני. במוצ"ש ב–20:30 וביום שלישי ב–19:00 בהיכל התרבות בת"א, ביום שני ב–20:30 באודיטוריום חיפה.

הסימפונית ירושלים. קונצרט שחרית בניצוח פרדריק שאזלן, ובו שתי סימפוניות מאת בטהובן, מס' 1 ומס' 5, יהיה ביום שישי ב–11:30 באולם הנרי קראון בבירה.

הסימפונית ירושלים. מנצח: מיכאל הלמראט (גרמניה) סולן: הצ'לן ההונגרי לסלו פאניו, בקונצ'רטו מאת בנימין יוסופוב. עוד בתוכנית, הסימפוניה מס' 5 מאת צ'ייקובסקי. הערב ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

הקאמרית הקיבוצית. מנצח: דיויד גריילסהאמר. סולן: הצ'לן הרוסי אלכסנדר חראמושין, בקונצ'רטו של שומאן. עוד בתוכנית, בין השאר, הסימפוניה מס' 4 של שוברט. מחר בעין השופט.

הקאמרית הישראלית. מנצח: דורון סלומון. קונצרט זה כולל: סימפוניה מאת קפ"ע באך, הקונצ'רטו לשני כינורות מאת יוהן סבסטיאן באך, הסימפוניה "האיטלקית" של מנדלסון. ביום שני בקיבוץ יפעת, ביום שלישי בבית גבריאל בצמח, חוף הכינרת.

תזמורת קאמרטה. הקונצרט הקלאסי־פופי עם חמי רודנר ועם מאיה בלזיצמן (ראו כאן: פסטיבל "האביב" בכפר בלום). יוגש גם במוצאי שבת ב–20:00 במוזיאון ת"א וביום שלישי ב–20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

האנסמבל הקולי הישראלי. אף זה מופע מעורב: האנסמבל מופיע הפעם יחד עם התזמורת האנדלוסית אשדוד. מנצחים: שמואל אלבז ויובל בן־עוזר. התוכנית: מוזיקה אנדלוסית, שירי לדינו ושירים ישראליים ישנים שזכו למעמד של "קלאסיקה מקומית". מחר במשכן העירוני לאמנויות ברעננה, ביום שלישי ב–19:45 במוזיאון ת"א.

עשר אצבעות. במופע זה, בעריכת המנצח הפסנתרן ירון גוטפריד, משתתף גם אביו, פסנתרן הג'ז דני גוטפריד. הם ינגנו יחדיו סונטה לפסנתר בארבע ידיים מאת פולנק, וגם קטעי ג'ז. עוד בתוכנית, עיבוד של ירון ל"תמונות בתערוכה" מאת מוסורגסקי (פסנתר, קונטרבס ותופים). מחר ב– 21:00 במוזיאון ת"א.

רביעיית ברודסקי. רביעיית כלי הקשת מאנגליה, עם זמרת, תבצע את "עצים, חומות, ערים" (ראו לעיל, הפסטיבל באילת), את רביעיית "רוזמונדה" של שוברט ועוד. הערב באולם ימק"א בירושלים.

"רומנטיקה לאומית". על הזרם החשוב הזה במוזיקה של המאה ה–19 ישוחח הפסנתרן תומר לב. ינגנו: הוא עצמו וחמישה פסנתרנים מתלמידיו־עמיתיו. היצירות: מאת דבוז'ק, שופן, ליסט ועוד. מחר ב–19:30 וביום שישי ב–10:30 באולם האקדמיה למוזיקה באוניברסיטת ת"א.

שישה בצוותא. חמישיית כלי הנשיפה התל אביבית (מטובי הנגנים), עם הפסנתרן רון טרכטמן, מגישים תוכנית מושכת במיוחד ובה החמישייה של בטהובן והשישייה של ז'אן פראנסה - לצד באך, היידן, ליגטי. בשבת, 11:11, במועדון צוותא בת"א.

ארבעה בעין כרם. בשחרית ינגנו, בצירופים שונים, יבגניה פיקובסקי בכינור, דמיטרי רטוש בוויולה, פליקס נמירובסקי בצ'לו ומריאנה סורקין בפסנתר. התוכנית: סונטה לוויולה ופסנתר של שוסטקוביץ', פרקים מתוך "העונות" של צ'ייקובסקי ועוד. בשבת ב–11:00 במרכז עדן־תמיר בירושלים.

סופרן וכלים. האמנים בשחרית זו הם הזמרת רונה ישראל־קולת, עם כנר ועם צ'לנית משוודיה ועם המלחין אייל באט בפסנתר. התוכנית: באך, דביסי, אייל באט, מוזיקה יהודית. בשבת ב-11:00 במרכז למוזיקה ע"ש בלומנטל בת"א.

שחרית בהרי מנשה. האמנים הם שני חברי הפילהרמונית, הכנרת פולינה קוז'הבניקובה והקלרניתן יבגני יהודין, עם הפסנתרן יוני פרחי. במרכז האירוע: שלישיית "קגלשטט" של מוצרט. בשבת ב–10:30 בבית הקשתות בעין השופט.

באך בכינור ובוויולה. ורה ויידמן תבצע סונטה לכינור ושתי סוויטות לצ'לו (בעיבוד לוויולה). ביום שלישי ב–19:30 באולם טארג באקדמיה למוזיקה של אוניברסיטת ת"א.

שלוש בלוינסקי. הדס פבריקנט בכינור, עינת פבריקנט בפסנתר ואיריס יורטנר בצ'לו יבצעו שלישיות מאת בנימין יוסופוב, בטהובן ("הרוחות") ושוסטקוביץ'. ביום ראשון ב–19:30 באולם המכללה בקרית המכללות מצפון לת"א.

שלישייה על ההר. להב שני בפסנתר, דוד רדז'ינסקי בכינור ושמחה חלד בצ'לו יבצעו שלישיות מאת מנדלסון ומאת צ'ייקובסקי. ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

"פיאנו בנטף". הצ'לנית מיכל קורמן, הזמרת יעלה אביטל, הפסנתרנית רויטל חכמוב, יופיעו (בצירופים שונים) ביצירות גונו, שופן, שוסטקוביץ' ועוד. מחר ב–20:30 וביום שישי ב–12:30 באולם של בית חכמוב־שפירא ביישוב נטף (הגעה: דרך אבו גוש).

"בארוקדה" בשבת. שחרית עם הזמרים יעלה אביטל ודורון פלורנטין, הכנר נתאי צרי ונגן המנדולינה יעקב ראובן. המוזיקה: מאת ויוואלדי, הנדל, רוסיני ועוד. בשבת ב–12:00 בכנסייה הגדולה באבו גוש.

בארוק בצהריים. משתתפים: נגני הוויולה דה־גמבה טל ארבל ועמית טיפנברון, עם מרינה מינקין בצ'מבלו. ביום ראשון ב־14:00 באודיטוריום מוזיאון הכט בחיפה.

בארוק מוקדם. הזמרת מיכל אוקון, עם להקת נגנים בכלים היסטוריים, מגישים מוזיקה מאנגליה ומאיטליה של ראשית המאה ה־17. במוצאי שבת בסטודיו הכט בחיפה.

דואו פסנתרנים. אירית רוב ואריאל כהן ינגנו מוצרט, רחמנינוב, סטרווינסקי. בשבת ב–17:00 במרכז למוזיקה על שם בלומנטל בת"א.

מאת גי'אצינטו שלסי. באירוע מטעם "מוזיקה נובה" יישמעו יצירות מאת המלחין האיטלקי בן המאה ה–20, בצירופים שונים. זמרה: נועה פרנקל, עם צ'לו, קונטרבס ופסנתר. מחר באולפן "התיבה" ביפו.

אורית וולף. קונצרט שיחה בעריכת הפסנתרנית אורית וולף ובהגשתה, עם הזמר יניב ד'אור, עם הכנר ונגן העוד יאיר דלאל ועם נגני אנסמבל "נאיה". מחר ב–11:00 במוזיאון ת"א.

מקהלת האיחוד. המקהלה, בניצוח רונן בורשבסקי, תשיר את הרקוויאם של כרוביני, בליווי פסנתר, לצד יצירה מאת יחזקאל בראון ועוד. הערב ב–19:30 בבית גבריאל בצמח (חוף הכינרת).

סופרן ופסנתר. איילת כהן תגיש מבחר אריות מתוך אופרות, עם ניזאר אל־כאטר בפסנתר. ביום שני ב–20:30 במרכז למוזיקה על שם בלומנטל בת"א.

קדימה ולומברדי. שני מלחינים, הגר קדימה ולוקא לומברדי (איטלקי־ישראלי), ישוחחו על עבודתם. ביצוע יצירות משלהם: הזמרת רונה ישראל־קולת ונגנים (כלי נשיפה ופסנתר). הערב ב-19:00 במשכן לאמנויות ע"ש הכט בחפה.

תחרות נשפנים צעירים. הזוכים יופיעו עם תזמורת סימפונט בניצוח אייל עין־הבר, במוצאי שבת בקונסרבטוריון בכפר סבא.

זרקור על מלחין. סרט תעודה על המלחין עדן פרטוש, מעשה ידי דן אורסתיו, יוקרן היום ב–17:00 במרכז למוזיקה על שם בלומנטל בת"א.

לילדים. מפגש עם הכנרת חיה לבני יהיה ביום שלישי ב–17:00 במרכז למוזיקה על שם בלומנטל בת"א.

-------------------------------------------------------------------------

"אביב" בגליל העליון

מדובר בשורת מופעים שנערכים מטעם הפסטיבל הקייצי השנתי הוותיק בכפר בלום ("קול המוזיקה בגליל העליון"), בהנהלת הצ'לן צבי פלסר. הנה אחדים מהם, בפירוט חלקי (קצתם יהיו ב"בית העם" בכפר בלום, קצתם באולם של מלון "פסטורל"):

איציק בן מלכי

מחר ב–21:00: אירוע קלאסי־פופי של תזמורת קאמרטה עם הזמר המלחין חמי רודנר והצ'לנית הזמרת מאיה בלזיצמן. מנצח: נעם צור. התוכנית: "מחרוזת ישראלית" מאת מנחם נבנהויז, וגם שירים מאת רודנר (בכיכובו כזמר עם התזמורת), יצירה חדשה מאת עודד זהבי ושמה "אדיר ונאור" (סולנים: רודנר ובלזיצמן), שהיא הלחנת פיוט ליום הכיפורים ולימי סליחות. תחילתו: "אדיר ונאור, בורא דוק וחלד, מי אל כמוך". בילדותו בירושלים, אומר זהבי, בקעו פיוטים מבתי הכנסת בשכונה, ובעלומיו עסק בעיבוד רומנסות ושירי קודש של יהודי ספרד. היצירה החדשה, למרות שאיננה כוללת ציטוטים של פיוטים ומלודיות פולקלוריסטיות, נכתבה במבט אוהב על המוזיקה הזאת".

ביום שישי ב–17:00: עודד זהבי משוחח עם בטי אוליברו על יצירתה "הגולם". הדגמות: אנסמבל "מיתר"; ביום שישי ב-21:00 הקרנת הסרט האילם "הגולם" (מ–1920) על רקע היצירה של אוליברו; בשבת ב–11:30: "מבאך עד ארבו פארט" _ יצירות לקבוצת צ'לנים.



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות שאולי פספסתם

*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו