המנצח יואב תלמי עוזב את התזמורת הקאמרית הישראלית

תלמי, המנהל האמנותי של התזמורת, הודיע בין השאר כי הוא מתפטר בשל מצבה הכספי הקשה

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6
חגי חיטרון

המנצח יואב תלמי, אשר  מכהן זה כשנה כמנהל המוזיקלי של התזמורת הקאמרית הישראלית, הודיע על התפטרותו. בהודעה לעיתונות מסביר תלמי  כי מצבה הכספי של התזמורת  קשה מאוד וכי הקיצוץ העצום בתקציבה, שנאלץ להסכים לו בעל כורחו, ישפיע ישירות על רמתה האמנותית. תלמי נמנה עם המוזיקאים הוותיקים הבכירים בישראל, והוא בעל ניסיון בינלאומי עשיר.

בהודעתו מזכיר עוד תלמי כי בשל המצב הכספי הקשה,  הנגנים וכל שאר עובדי התזמורת אינם מקבלים את מלוא שכרם, החל מספטמבר האחרון  - והדבר גורם להם תסכול ורוגז רב ומוצדק. "כעסם של הנגנים תועל לאפיקים רבים - חלקם נכונים וחלקם לגמרי לא", ממשיך תלמי, " ולתדהמתי הרבה, לראשונה ב-46 שנות הקריירה האמנותית שלי, נתקלתי במצב שבו המנהל המוסיקלי (תלמי עצמו) - לא המנכ"ל ולא הוועד המנהל - מואשם במצב הכספי שנוצר".

בהמשך מפנה תלמי האשמה כלפי המנכ"ל החדש של התזמורת , אלי עדות, וכותב: "כאילו כדי להוסיף שמן למדורה, התמנה לתזמורת מנכ"ל חדש שהתנהלותו האתית לא מאפשרת לי להמשיך ולנתב את דרכה האמנותית של התזמורת". עוד הוא מציין כי פנה לכל הגורמים במדינה התומכים בגופים תרבותיים, בניסיון להוציא את העגלה מהבוץ: לשרת התרבות, למינהל התרבות ולעיריית תל אביב, אך כל הפניות הושבו ריקם. "נקעה נפשי מהמצב שאליו נקלעתי ואינני מסוגל יותר - נפשית ופיזית - לעמוד בכך".

יואב תלמיצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ