תחרות רובינשטיין 2014

נבחרו ששת העולים לגמר

השישה — מאוקראינה, רוסיה, לטביה, ארצות הברית, איטליה וקוריאה. כמה מהמתחרים שזכו לאהדת הקהל, כמו הפסנתרן מפולין מרצ'ין קוזיאק, לא עלו

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
חגי חיטרון

ששת העולים לשלבי הגמר של התחרות הבינלאומית ה–14 לפסנתרנים הם: אנתוני ברישבסקי מאוקראינה, סטיוון לין מארצות הברית (יליד טאיוואן), לאונרדו קולפליצ'ה מאיטליה, סאונג־ג'ין צ'ו מקוריאה, אנדריאס אוסוקינס מלטביה ומריה מאזו מרוסיה.

בחירתם של ששת העולים לגמר התקיימה היום (22.5) אחר הצהריים, בתום השלב השני של התחרות שבו ניגנו 16 משתתפים, מתוך 36 שהחלו. יו"ר חבר השופטים, פרופ' אריה ורדי, קרא את שמות ה"מודחים" תחילה, ומסר לידי כל אחד מהם פרס של 500 דולר, על עלייתו לשלב השני.

מריה מאזו מרוסיהצילום: סטנלי ווטרמן

הבחירה משקפת את תוצאותיה של הצבעה חשאית שקיימו השופטים, וכתמיד — הקהל שנשאר להמתין לתוצאות, באולם של מוזיאון תל אביב, הגיב גם בקריאות עידוד ומחיאות כף עם קריאת השמות, וגם בקריאות קולניות של הסתייגות.

אנדריאס אוסוקינס מלטביהצילום: אלכס קנטור

ויכוחים ומחלוקות חריפים על ביצועיהם של המתחרים בלטו גם בקרב אנשי מקצוע שנכחו בקהל, בהם מוזיקאים ומורים לפסנתר. יצוין כי אחדים מן המתחרים שלא עלו לגמר זכו לאהדה רבה מצד רבים בקהל, בהם בין השאר פסנתרן מפולין ושמו מרצ'ין קוזיאק.

לאונרדו קולפליצ'ה מאיטליה. עלה לגמר, גם על פי שיפוט הסטודנטיםצילום: אלכס קנטור

שלב הרסיטלים של התחרות הסתיים אפוא, מעתה מדובר בשלב הגמר, אשר נחלק לשניים: בחלקו הראשון (ביום ששי ובשבת) יתחרו ששת הפינאליסטים בנגינה קאמרית, ובו יחברו אליהם קשתנים ונשפנים ישראלים לביצוע יצירות ממרכז הרפרטואר הקאמרי (בהן אחדות שינוגנו שוב ושוב, משום שמשתתפים אחדים בחרו אותן).

סטיוון לין מארצות הבריתצילום: סטנלי ווטרמן

בחלק השני של הגמר, בשבוע הבא, ינגנו ששת הפינאליסטים קונצ'רטי לפסנתר ותזמורת, תחילה בליווי תזמורת קאמרטה ואחר כך בליווי התזמורת הפילהרמונית הישראלית.

התחרות תסתיים ביום חמישי , 29 במאי, בהיכל התרבות בתל אביב.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ