דניאל אורן מונה למנהל המוזיקלי של האופרה הישראלית

אורן יחליף את דייוויד שטרן, שמכהן בתפקיד מאז 2008. הוא ייכנס לתפקידו כבר בעונה הקרובה

נעם בן זאב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעם בן זאב

המנצח הישראלי הבינלאומי דניאל אורן (יליד 1955) הוא המנהל המוזיקלי הבא של האופרה הישראלית, כבר מהעונה הקרובה (2014–2015) — כך הודיעה האופרה ביום ראשון (1 ביוני) בבוקר. שיתוף הפעולה של אורן עם האופרה הישראלית התהדק מאז 2010, מאז הוא מנצח בקביעות בפרויקט ההפקות במצדה: הוא ניצח כבר על שלוש אופרות בפרויקט, ומיועד לנצח גם על ״לה טרוויאטה״ בעוד כשבועיים ו״טוסקה״ בשנה הבאה.

שמו של אורן, שמתמחה בניצוח על אופרות איטלקיות והתפרסם בתחום זה גם באיטליה, עלה מדי פעם כמנהל מוזיקלי פוטנציאלי לאופרה, רעיון שעתה התממש. הוא ינצח במסגרת תפקידו על שתי הפקות שוטפות בכל עונה באופרה, ועל קונצרטים עם תזמורת האופרה — הסימפונית ראשון לציון.

בהודעה לעיתונות מטעם האופרה לא מוזכר אף לא במלה אחת המנהל המוזיקלי הנוכחי של האופרה, דייוויד שטרן, שמונה לתפקיד ב–2008 ואותו יחליף אורן. שטרן בזמנו החליף את המנצח אשר פיש, שכיהן עשור כמנהל המוזיקלי ופרישתו לוותה בטונים צורמים אחרי מה שהוא הגדיר כחילוקי דעות עם מנכ״לית האופרה, חנה מוניץ. עם אורן יגיע מספר המנהלים המוזיקליים בתולדות האופרה, שתציין בעונה הבאה 30 שנה להתחדשותה, לחמישה: יואב תלמי היה המנהל המוזיקלי הראשון, גארי ברתיני בא אחריו, וכאמור פיש ושטרן.

דניאל אורןצילום: אריאל שליט

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ