בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לוח קונצרטים 10.6-2.6

תגובות

פסטיבל ישראל ירושלים. ביום שישי ב ב-11:00, באולם ימק"א: מרתון מוצרט (שש שעות), בהשתתפות נגנים רבים וזמרות, בין השאר הפסנתרן גיל שוחט (הוא המנהל המוזיקלי של הפסטיבל כולו), הכנר אנדרס מוסטונן, שמיניית הזמרים "ווקאל" (שתשיר עיבודים לפרקים מתוך סימפוניות). בשבת ב-11:00, ימק"א: מקהלת האקדמיה למוזיקה מוויימאר, גרמניה, ומקהלת האקדמיה הירושלמית יופיעו יחד ולחוד. התוכנית מפתה - מהיינריך שיץ, דרך באך ומנדלסון ועד יחזקאל בראון ויוחנן זראי. הציפיות גבוהות. בשבת ב-21:00 ימק"א: קבוצת הנגנים "מה לה אמרגטס טו", בכלים היסטוריים, עם הזמרת ברכה קול, בשירי לדינו ובשירים ספרדיים מתקופת הרנסאנס. ביום ראשון ב-20:00 באולם הנרי קראון, אירוע מרכזי בפסטיבל: המיסה הגדולה של באך, עם זמרים, תזמורת ומקהלת האקדמיה בוויימאר. מנצח: קונרד יונגנל. 

לאחר תחרות רובינשטיין. הפסנתרן אנתוני ברישבסקי, המנצח בתחרות רובינשטיין, יופיע עם תזמורת קאמרטה בניצוח וכטנג קחידזה, וינגן קונצ'רטו מאת מוצרט או מאת בטהובן (לפי בחירתו). עוד באירוע: קונצ'רטו לשתי קלרניטות מאת קרומר, עם האחים הקלרניטנים גורפינקל, וגם סימפוניית "השעון" של היידן. הערב, 2.6, ב-20:00 באולם הנרי קראון בירושלים, ביום רביעי, 4.6 (מוצאי שבועות) ב-21:00 במוזיאון תל אביב, ביום חמישי, 5.6, ב-20:00, בהיכל התרבות של פתח תקווה. וגם: רסיטל של ברישבסקי יתקיים ביום שישי ב-11:30 באולם הקונסרבטוריון ("שטריקר") בתל אביב. פירוט רסיטלים נוספים שלו ושל זוכים אחרים בפרסים בתחרות, באתר עמותת ארתור רובינשטיין.

Felix Broede

שלושה בצוותא. החלילן נעם בוכמן, הצ'לן הלל צרי והפסנתרן תומר לב ינגנו היידן, מנדלסון (עיבוד לטריו האהוב ברה־מינור) ועוד. בשבת ב-11:11 במועדון צוותא בתל אביב.

הרביעייה הירושלמית. לא להחמיץ: הרביעייה תבצע שתי רביעיות מאת בטהובן ( אופוס 18, מס' 2 ומס' 6) ואת הרביעייה מס' 2 של ברטוק. במוצאי שבת ב-21:00 במוזיאון תל אביב (הרצאה של ענת שרון, 19:45).

הסימפונית ראשון לציון. מנצח: פרי סו. סולנית: הנבלאית אנאיס גודמאר, בקונצ'רטו מאת חינסטרה. עוד בתוכנית, יצירות מאת ורדי, ראוול ודביסי ("הים"). הערב (יום שני, 2.6) וביום רביעי (מוצאי שבועות) בהיכל התרבות של ראשון לציון. 

התזמורת הקאמרית הישראלית. מנצח: יואב תלמי. סולנית: שחר לביא, מצו־סופרן, ב"לילות קיץ" של ברליוז. עוד בתוכנית, הסימפוניה מס' 4 של בטהובן. ביום שני הבא, 9.6, וביום שלישי, 10.6, במוזיאון תל אביב. 

התזמורת הסימפונית חיפה. מנצח המנהל המוזיקלי של התזמורת, ז'ונג צו, שישתתף גם כפסנתרן סולן. בתוכנית: שני קונצ'רטי ברנדנבורגיים של באך (סולנים: מקרב חברי התזמורת, והמנצח) והסימפוניה מס' 4 של מאהלר, זאת עם זמרת סולנית אורחת מסין ושמה טאנג לי. בשבת ב-21:00 באולם קריגר בחיפה, ביום ראשון וביום שני הבא (9.6) באודיטוריום חיפה.

מוטי מילרוד

פסנתר ומיתרים. שומאן בלבד: קשתני אנסמבל "מילניום" (כנרת: יבגניה פיקובסקי, פסנתרנית: מריאנה סורקין) יבצעו רביעיית פסנתר ואת חמישיית הפסנתר, ועם הקלרניטן רון זלקה את "סיפורי אגדה". בשבת ב-11:00 במרכז עדן־תמיר בעין כרם, ירושלים.
מקהלת מורן. המקהלה, בניצוח נעמי פארן, תגיש זר יצירות ישראליות, מהן אמנותיות ומהן עממיות. ביום שישי ב-21:00 באולם קשת אילון, קיבוץ אילון.

מוזיקה יהודית. אירוע זה של המחלקה למוזיקה במכללת לוינסקי כולל יצירות קוליות מאת אנגל, מילנר ואחרים. מבצעים: חזן, נגנים, מקהלת המכללה בניצוח רון זרחי. ביום ראשון ב-19:30, אולם המכללה בקריית המכללות בצפון תל אביב. 

טנגו פלוס. הזמרת סילביה קיגל מופיעה עם התזמורת הקאמרית רמת גן בניצוח אביב רון. היצירות: מאת פיאצולה, גרדל ועוד. במוצאי שבת ב-21:00 בתיאטרון רמת גן. 
תזמורת בארוקדה. סולנים: הזמרת קלייר מגנג'י, הכנר ניתאי צרי, נגן המנדולינה יעקב ראובן. התוכנית: ויוואלדי (קטעים מתוך "העונות"), בוקריני (פנדנגו) ועוד. ביום שלישי הבא (10.6) באולם וייל בכפר שמריהו.

הסימפונית ירושלים. מנצח: גיל שוחט. קונצרט קלאסי־פופי, עם הזמרת קרן פלס, במבחר משיריה. עוד בתוכנית, הסימפוניה החמישית של בטהובן. ביום חמישי, 5.6, ב-20:00, באולם הנרי קראון בבירה.

אריאל בשור

תזמורת סינפונייטה. מנצח: יוסטוס פרנץ. סולנים: זמרות וזמרים חברי סטודיו "מיתר" של האופרה הישראלית, במבחר אריות מאת מוצרט. הערב (שני, 2.6) במשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע.

מעורב. מופע קלאסי־פופי עם הזמרת אפרת רותם ולהקת נגנים, ובראשם רועי זוארץ, יתקיים ביום שלישי הבא (10.6) ב-22:00 במועדון "זאפה" בהרצליה.

לילדים רכים. לבני 5 עד 10: מקהלת "מורן" עם אנסמבל סולני תל אביב מגישה מופע משירי יהודה אטלס. בשבת ב-11:00 במוזיאון תל אביב.

לילדים. ניצה שאול ערכה ומציגה מופע שעיקרו מוזיקה למחזות של שייקספיר. ביום שלישי הבא (10.6) פעמיים, ב-16:30 וב-18:00, באכסדרה של המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

-----------------------------------

משפט ההיסטוריה
האם הדרתו של המלחין היהודי הגרמני יעקב ג'קומו מאירבר מסצנת האופרה הבינלאומית היתה מוצדקת? המלחין והמחנך מיכאל וולפה משיב על כך בשלילה תקיפה, ומציין שבאחרונה החלו להעלות אופרות של מאירבר. וולפה ישוחח על מאירבר ומורשתו, ויחסו הבוגדני של ואגנר אליו, בסיוע הקלטות. בחלק אחר של האירוע תשיר זמרת הסופרן סיון רותם, עם יונתן זק ליד הפסנתר, מבחר שירים שהלחין מאירבר. כל זאת בשבת ב-11 בסינמטק בירושלים. מומלץ בחום.

פסטיבל אבו גוש
הפסטיבל יחל מחר, יום שלישי, ערב חג השבועות. רוב הקונצרטים המרכזיים בו ייערכו בכנסייה הגדולה ("קריית יערים") על הגבעה מעל הכפר, ויופיעו בהם מקהלות ישראליות, זמרים סולנים ישראלים מטובי כוחותינו וגם מקהלה מהולנד. בנוסף: ביום רביעי (חג השבועות) וביום חמישי יהיו גם קונצרטים במתכונת קאמרית, אלה יתקיימו בקריפטה של הכנסייה הצלבנית בכפר אבו גוש עצמו.

אשר למקהלה האורחת: שמה הרשמי הוא "המקהלה הקאמרית ההולנדית" וזו מקהלה מקצועית, הנמנית עם המקהלות האירופיות הוותיקות ביותר (נוסדה ב-1937), וידועה בין השאר מעשרות תקליטורים. כיום מנצחה הקבוע הוא המוזיקאי האסטוני ריסטו יוסט. המקהלה ההולנדית תגיש באבו גוש שתי תוכניות אטרקטיביות: אחת היא תוכנית עשירה של "א־קאפלה" (מקהלה בלבד, בלי ליווי), ובה בין השאר חמישה שירים מאופוס 104 של ברהמס. בשירים אלה, מציינת צילי רודיק בתוכניית הפסטיבל, "באים לידי ביטוי מאפיינים פוליפוניים מתקופת הרנסאנס ומתקופת הבארוק, הם מציגים עומק רגשי ורוחב יריעה, וגם נוסטלגיה והכרה בשנים החולפות ומבט אל עבר סתיו חייו. יצירה זו של ברהמס בנוסף ל'רקוויאם הגרמני' שלו, יכולה להיחשב כאחד משיאי הכתיבה למקהלה ומהווה תרומה חשובה לספרות היצירות למקהלה בכלל". קונצרט זה (ובו גם יצירות מאת מנדלסון, דביסי ועוד) יוגש פעמיים, בראשונה ביום רביעי, 4.6, ב-15:00, ושוב ביום שישי ב-15:00.

בתוכנית אחרת, שבה יחברו אל האורחים מהולנד נגני אנסמבל "בארוקדה" הישראלי, תבוצע בין השאר הקנטטה האלמותית מס' 4 של באך ("ישו שכב בכבלי מוות"), המדגימה את יכולתו המדהימה של באך להקים בניין רב צורות ממוטיב כוראלי מצומצם, פשוט. זאת ביום חמישי, 5.6, ב-18:30 (השירים של ברהמס שצוינו קודם יושרו גם בקונצרט זה). 

קונצרטים מרכזיים אחרים בפסטיבל אבו גוש, בפירוט חלקי:

ביום שלישי: ב-11:30, מקהלת "שחר" עם זמרים סולנים ונגנים, ב"מזמורי צ'יצ'סטר" של ברנשטיין וגם בשירים מאת ג'ון באאז, לאונרד כהן ועוד; ב-15:00, מקהלת הקיבוץ הארצי והזמרת האורחת הצ'כית־צוענית אידה קלרובה, ב"חיי צוענים" של שומאן, לצד שירים מאת ברטוק, קודאי ועוד.

ביום רביעי: ב-11:30, הרקוויאם של פרגולזי ועוד, עם המקהלה הקאמרית רמת גן; ב-18:30, "דיקסיט דומינוס" של הנדל ועוד, עם האנסמבל הקולי הישראלי. 

ביום שישי: ב-11:30, הרקוויאם של מוצרט בביצוע מקהלת האקדמיה הירושלמית. 

בשבת: ב-11:30, הזמרת קרן הדר עם מקהלת מעיין ומקהלת בת קול; ב-15:00, יצירות של ויוואלדי, פרגולזי, מוצרט ובטהובן עם המקהלה הקאמרית ת"א ואנסמבל בארוקדה; ב-18:30: "משיח" של הנדל עם מקהלת הגליל העליון.



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות שאולי פספסתם

*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו