הושלמו הסכמי העבודה החדשים בבית האופרה "מטרופוליטן"

לפני ימים אחדים נודע כי האיגודים המייצגים את חברי מקהלת בית האופרה ואת חברי התזמורת שלה הסכימו במסגרת החוזה החדש לקיצוצי שכר בסך 7%. העונה תיפתח ב-22 בספטמבר ויכללו בה 221 הצגות של 26 אופרות שונות

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

הנהלת ה"מט" הניו יורקי חתמה על הסכמי עבודה חדשים עם כל איגודי העובדים המייצגים את שכיריה, בהם מתקיני תפאורה, ספרים, מאפרים וצלמים. הסכמים אלה מאפשרים את פתיחת העונה החדשה ב-22 בספטמבר, עונה שיהיו בה 221 הצגות של 26 אופרות שונות. לפני ימים אחדים נודע כי האיגודים המייצגים את חברי מקהלת בית האופרה ואת חברי התזמורת שלה הסכימו במסגרת החוזה החדש לקיצוצי שכר בסך 7%. זה היה המהלך המכריע שאיפשר את סיום סכסוך העבודה בבית האופרה.

כדי להגדיל את התשוקה לאופרה ולהאדירה יקרין ה"מט" בכיכר הסמוכה לבית האופרה - מיום שישי עד יום שני - את הסרט "מוכת ירח" מ–1987, בבימויו של נורמן ג'ואיסון, שאחת הסצנות שבו מתרחשת ב"מט", ואת ההפקה של "לה בוהם" מאפריל האחרון. הקרנות אלה, ב-HD, זמינות כמובן בחינם לכל המעוניין מקרב העוברים ושבים.

העונה החדשה תיפתח בהצגת "נישואי פיגארו" של מוצרט, ובהמשכה תועלה בין השאר האופרה "מות קלינגהופר" מאת ג'ון אדאמס. בשנים האחרונות משודרות הפקות ה"מט" בשידור חי באיכות HD לאולמות קולנוע רבים בעולם (לרבות הסינמטק בירושלים), אך "מות קלינגהופר", שעניינה מעשה שהתרחש במציאות - רצח הנוסע היהודי ליאון קלינגהופר בידי טרוריסטים פלשתינאים על ספינת הטיולים החטופה "אקילה לאורו" – לא תשודר. זאת כהתחשבות ב, גישה אנטישמית השוררת לדעתם באופרה זו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ