לוח קונצרטים 9.9-3.9

חגי חיטרון
חגי חיטרון

טריו על ההר. האמנים: הפסנתרנית מיכל טל, הכנר נתאי צרי והצ'לנית אלה טובי. המלחינים: קלרה שומאן, ברהמס. ביום ראשון ב–20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

רסיטל בצוותא. ציפיות גבוהות: בסדרת שחריות הפסנתר הקיציות מופיעה הפעם דוראל גולן, בעלת יכולת וירטואוזית מוכחת. רוב תוכניתה מוקדש לשופן, לרבות ארבע הבלדות, והיא תנגן גם קטע מתוך "קרנבל" של שומאן. בשבת ב–11:11 במועדון צוותא בתל אביב.

חליל ופסנתר. האמנים הם נעמה נוימן, בחליל, עם דן דויטש בפסנתר. התוכנית: ואריאציות על "לה פוליה" מאת מארן מארה, הסונטה "ארפג'ונה" של שוברט (עיבוד), "סוויטת איכרים הונגרית" מאת ברטוק. מחר ב–20:00 במרכז למוזיקה ע"ש בלומנטל בת"א.

פסנתר פלוס. הרסיטל של הפסנתרן הצעיר (בן 25) אור ראם כולל יצירות מאת באך, בטהובן, פרוקופייב ושופן וגם יצירה מאת ראם עצמו, והיא קונצ'רטו לפסנתר והרכב קאמרי (זאת בהשתתפות נגנים נוספים). בשבת ב–11:00 במרכז למוזיקה ע"ש בלומנטל בת"א.

כיפת השמיים. "כרמן וחברותיה" היא כותרת של אירוע חינמי שבו ישירו זמרים מצוות האופרה הישראלית קטעים מתוך אופרות. הערב ב"טריבונה" ליד נמל תל אביב.

----------------------------------------------------------------------

אמני צמרת בירושלים

הפסטיבל הבינלאומי השנתי למוזיקה קאמרית, בניהולה המוזיקלי של אלנה בשקירובה (עם עו"ד יחזקאל בייניש כיו"ר ההנהלה ועם חנה מנש בראש צוות ההפקה), ייפתח מחר, בהשתתפות מוזיקאים אורחים ונגנים ישראלים מעולים. ביטולים מצד אמנים — לא רבים: המבטלים הם הפסנתרן סלים עבוד אשקר והטנור הגרמני שטפן ריגאמר. הנה פירוט חלקי של תוכן הקונצרטים הראשונים (כולם מתקיימים באולם ימק"א, כולם מתחילים ב–19:30, אלא אם מצוין אחרת):
מחר: זמר הבס ההולנדי רוברט הול בשירים מאת שוברט, לצד יצירות מאת רודי שטפן (מלחין מראשית המאה ה–20, שמת צעיר במלחמת העולם הראשונה) ושישייה למיתרים של ברהמס (זו המכונה "הנאהבים", בימינו).
ביום שישי ב–12:00: סונטת "האביב" של בטהובן, עם הכנר האוסטרי ריינר הונק ובשקירובה, שירים מאת שומאן מפי רוברט הול, שישייה מלבבת לפסנתר וכלי קשת מאת מנדלסון הצעיר, ועוד.
ביום שישי ב–21:00: אירוע מיוחד, ובו מחרוזת שירי קברט מאת מחברים שונים, מושרים בפי הזמרת הגרמנייה אנגלה דנוקה, עם הפסנתרן הישראלי טל בלשאי, המופיע עם דנוקה בתוכנית זו גם בחו"ל (הוא יוסיף דברי הסבר, במופע) ועם הצ'לן טים פארק.
במוצאי שבת ב–20:15: רביעיית פסנתר של ברהמס (אופוס 60, עם הפסנתרן מרטין הלמשן), עיבוד ל"אמא אווזה" של ראוול, לשני פסנתרים, מבצעים בשקירובה ודוד קדוש.
ביום ראשון: בכורה לרביעיית מיתרים של נועם שריף, ואלסים מתוך "רוזנקווליר" של שטראוס, בעיבוד לכינור ופסנתר, עם הכנר ריינר הונק.
ביום שני: שירי ריכרד שטראוס מפי אנגלה דנוקה, השישייה "זיכרונות מפירנצה" של צ'ייקובסקי, יצירה מסקרנת מאוד של המלחינה הרוסיה סופייה גובאידולינה.
ביום שלישי: סרנדה (טריו, עם חליל) ידועה ומלבבת של בטהובן ושישיית מיתרים של ברהמס, לצד דביסי וקורנגולד.

תגיות:

תגובות