מנכ״ל קרן התרבות אמריקה־ישראל, לי פרלמן, פורש מתפקידו

פרלמן כיהן בתפקיד מאז פברואר אשתקד ופרש לדבריו עקב מחלוקות עם הוועד המנהל של הקרן. בחוגי תרבות חוששים מהשפעת פרישתו על עתיד הקרן ופעולותיה

נעם בן זאב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעם בן זאב

פחות משנתיים אחרי שמונה למנכ״ל , ובשיא פעילותו האינטנסיבית במסגרת הקרן, נודע אמש (שלישי) על סיום מפתיע של כהונתו. הוא נכנס לתפקידו בפברואר 2013 ופרישתו היא חדשות רעות לתחום התרבות בישראל, ומעוררת דאגה בנוגע לעתידם של קרן התרבות ושל מפעלותיה, שיש להם חשיבות עצומה לנוף המוזיקלי והאמנותי בישראל.

לפרלמן, בן 54, ניסיון עשיר בקשר בין תורמים מהתפוצות בתחום התרבות ובין הקהילה — בתפקידו הקודם ניהל את הקרנות של הארגון החברתי "יוזמות קרן אברהם"; וכן הוא מכיר את תחום התרבות הישראלי מההיבט המחקרי: עבודת הדוקטור שהשלים לאחרונה היא בתחום התיאטרון בישראל, והוא מכהן כעמית מחקר באוניברסיטת תל אביב. כהונתו בקרן התאפיינה בעשייה פוריה ומלאת דמיון — הן בנוכחותו היום־יומית בקרב התלמידים מקבלי המלגות, הן בהשפעה על מוסדות השלטון בתחום החינוך המוזיקלי, והן ביוזמות כמו קונצרטים של תלמידים ברחבי הארץ ובקשרים שאותם רקם בחו״ל.

מסירותו לתחום היתה יוצאת דופן ולכן עולה התמיהה מדוע פרש בשיא. בתשובה לשאלה זו הוא ענה: ״ההחלטה על סיום תפקידי היתה משותפת לי ולוועד המנהל של הקרן, ונבעה ממחלוקות שלא ניתנו לגישור״.

לי פרלמןצילום: דניאל בר און

ההנהלה בניו יורק, באמצעות דוברת הקרן ענת מרומי ענתה על שאלת הארץ על נסיבות העזיבה: ״לי פרלמן עזב את תפקידו בהסכמה משותפת שלו ושל ההנהלה, על מנת לבחון אתגרים מקצועיים חדשים״. אם הדבר מעיד על סכנה לקרן ולקיומה ענתה ההנהלה: ״הדבר אינו מציב בסימן שאלה את עתידה של הקרן שפועלת כבר 75 שנה בעזרתם של עשרות מנהלים לאורך השנים, מאות תורמים ואלפי אמנים, ומציינת את שנת ה-75 בימים אלו ב-50 ארצות עם למעלה מ-150 אירועים״. על השאלה מדוע לא פתחה הקרן בהליך חיפוש מחליף לפרלמן ענתה ״ההנהלה בוחנת בימים אלו את נושא מנוי מנהל חדש והחלטה תתקבל ותתפרסם במהלך הימים הקרובים״.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ