גדי עבאדי מונה למנהל המרכז למוזיקה בירושלים

המרכז מטפח מוזיקאים צעירים מצטיינים. עבאדי יחליף את הד סלע, שהיה המנכ"ל מאז 2005 ופרש ביוזמתו של תחושת מיצוי

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

המוזיקאי והמחנך גדי עבאדי מחליף את הד סלע בכהונת מנכ"ל המרכז למוזיקה ירושלים. המרכז, הפועל מזה 40 שנה, לשם טיפוח מוזיקאים צעירים מצטיינים, הוקם ביוזמת הכנר אייזק שטרן ובתמיכתו הפעילה של ראש העיר אז טדי קולק. כיום נשיא המרכז הוא הפסנתרן מאריי פראיה, ויו"ר חבר הנאמנים הוא עוזי לוי, לשעבר מנכ"ל חברת "מגדל". סלע שימש מנכ"ל המרכז מ-2005, קודמיו בתפקיד היו רם עברון ובני גל־עד.

עבאדי, בן 45, נבחר למשרה מקרב עשרות מועמדים. הוא נגן ויולה, ובעצמו בוגר תוכנית המצטיינים של המרכז. בין השאר השתתף עבאדי באנסמבל הנגנים "קפריזמה". בשנים האחרונות, במקביל ללימודים לתואר שני, שימש גם ראש המגמה למוזיקה בבית הספר התיכון למדעים ולאמנויות בירושלים.

המרכז למוזיקה בירושליםצילום: יעל אנגלהרט

הד סלע, בן 55, מונה בין הישגיו בכהונה את שילוב התזמורת הפילהרמונית הצעירה, הקמת תוכנית לטיפוח נשפנים מצטיינים, והרחבת פעילות המרכז בפריפריה, פעילות שמסגרתה מודרכים כיום כ-100 נגנים צעירים, יהודים וערבים. סיום הכהונה, אמר סלע בתשובה על שאלת "הארץ", היה לגמרי ביוזמתו, ונבע מתחושת מיצוי בתפקיד. עוד הדגיש סלע, לרגל סיכום כהונתו, כי כיום, בכל העולם המערבי, "חיי התרבות נשענים על סיוע ציבורי ועל תרומות פרטיות. העובדה שהשכלנו לרתום תומכים חדשים ולגייס מיליוני שקלים היתה תנאי הכרחי להצלחתנו".

במרכז למוזיקה, הממוקם בפינה יפהפייה של שכונת משכנות שאננים בירושלים, פועל אולפן הקלטות משוכלל גדול, שהקיבולת שלו מאפשרת קיום קונצרטים וכיתות אמן בנוכחות קהל רב. כיתות אמן שצולמו באולפן זה עוד לפני עשרות שנים, בהדרכת חשובי המוזיקאים של המאה ה-20, לרבות ארתור רובינשטיין והנריק שרינג, הן נכסי צאן ברזל של החינוך המוזיקלי המתקדם בארץ. באחדים מהסרטים שמתעדים אותן נראים ונשמעים ילדים שהיו לימים לנגנים מובילים. עם חניכי המרכז נמנים הכנרים גיל שחם, חגי שחם ורועי שילוח, הפסנתרנים יפים ברונפמן, מיכל טל ואסף זוהר, הצ'לן צבי פלסר ורבים אחרים. לדברי סלע, פעולות ואירועים שמביאים גם הכנסות למרכז מממנים לא יותר מ-15% מתקציבו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ