דוד רדזינסקי בן ה–28 נבחר לכנר ראשון בפילהרמונית

הכנר האמריקאי נבחר לאחר סדרת אודיציות. כנרים ישראלים בכירים מתזמורות אחרות שהשתתפו באודיציות לא העפילו לשלב הגמר

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

הכנר האמריקאי דוד רדזינסקי נבחר לתפקיד כנר ראשון בפילהרמונית, לאחר סדרת אודיציות. כנרים ישראלים בכירים מתזמורות אחרות שהשתתפו באודיציות לא העפילו לשלב הגמר.

רדזינסקי, בן 28, הוא בנו של המלחין יאן רדזינסקי (שהתגורר שנים בעבר בארץ ולמד כאן אצל המלחין לאון שידלובסקי). כמקובל בפילהרמונית, ינגן רדזינסקי בתפקיד הכנר הראשון ("קונצרטמאסטר") ברוטציה עם שני הכנרים הראשונים האחרים, יגאל טונה ואיליה קונובלוב. לדברי חבר הנהלת התזמורת יהושע פסטרנק, היו כ-30 פניות של כנרים מהארץ ומחו"ל להשתתף באודיציות למשרה, בהן פניות של כנרים בכירים מתזמורת ישראליות אחרות וגם של מועמדים מחו"ל. לבסוף השתתפו כ–20. בשלב הראשון ניגנו כולם באנונימיות, מאחורי מסך. בשלב הסופי נשארו ארבעה, בהם שניים מהפילהרמונית וכנר מארה"ב, שניגנו בין השאר קטע מתוך קונצ'רטו, עם התזמורת.

דוד רדזינסקיצילום: Cristian Fatu

רדזינסקי, בעל תואר שני מבית הספר למוזיקה בייל, קונטיקט, שימש בשנת 2012 בתפקיד הקונצרטמאסטר של התזמורת הפילהרמונית של ייל. הוא זכה בתחרויות אחדות, בהן תחרות מטעם התזמורת הסימפונית קולומבוס ב–2001. תזמורות שבהן ניגן: התזמורת הסימפונית של קולומבוס והסימפונית הממלכתית של פולין.

שינוי נוסף לאחרונה בפילהרמונית: יבגניה פיקובסקי, שניגנה בקבוצת הכנרים הראשונים, התקדמה לתפקיד מובילת הכנרים השניים, ברוטציה עם סימון גבריקוב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ