חגי חיטרון

לאחר 30 שנה, מדריכת הזמרים האמריקאית ג'ואן דורנמן פורשת מכהונת המנהלת האמנותית של סדנת האופרה הבינלאומית הקיצית בתל אביב. פייגי צימרמן, יושבת ראש העמותה הישראלית לאמנויות האופרה, ופעילה בתמיכה בסדנה ובגיוס תומכים בה זה שנים רבות, אומרת כי הסדנה תמשיך להתקיים, לרבות בקיץ הקרוב. השינוי: יהיה מנהל אמנותי אחר, במקום דורנמן. גם המנצח פול נדלר לא ישתתף עוד בסדנה. ג'ואן דורנמן, בת 60 פלוס, היא מדריכת זמרים ותיקה ולחשנית ב"מטרופליטן אופרה" בניו יורק. היא מזוהה עם סדנת האופרה בתל אביב מאז הקמתה, הן כמובילה את הפרויקט והן כמי שמשתתפת בו בפועל כמורה בשיעורים היחידניים ובכיתות האמן הפומביות.

הסכם עם מנהל אמנותי חדש, אמרה עוד פייגי צימרמן, אמור להיחתם בימים הקרובים. עוד אמרה כי לאחר שנים כה רבות, ניהול הסדנה בישראל הוא כיום משימה מייגעת, בשביל דורנמן. קיקי קורח, המפיק את הסדנה מטעם עיריית תל אביב, אישר כי יש בעיות שאמורות להיפתר ואמר כי הערפל יתפזר לאחר שיחות שיתקיימו בימים הקרובים.

בסדנת האופרה משתתפים בכל שנה עשרות זמרים צעירים מחו"ל ומישראל, לרבות בעלי קולות פנומנליים, ומשכללים את אמנותם בהדרכת מדריכים מעולים מחו"ל. בכל קיץ מעלה הסדנה גם הפקות אופרה שלמות, מבוימות במתכונת קאמרית צנועה אבל לפעמים מוצלחות מאוד, מהן אופרות שלא הוצגו מעולם בארץ לפני כן. בין השאר, לדוגמה, הוצגה שם לפני שנים אחדות הפקה של "לה רונדינה" מאת פוצ'יני, המועלית עכשיו באופרה הישראלית.

ג'ואן דורנמןצילום: דניאל צ'צ'יק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ