אריאל צוקרמן נבחר למנהל המוזיקלי של התזמורת הקאמרית הישראלית

על התפקיד התמודדו 23 מנצחים, רובם ישראלים. עם כניסתו לתפקיד יעסוק צוקרמן בקביעת תוכנית הקונצרטים של התזמורת לעונה הבאה

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

אריאל צוקרמן נבחר למנהל המוזיקלי של התזמורת הקאמרית הישראלית. צוקרמן, בן 40, שבסיסו בשנים האחרונות באירופה, גדל בישראל ולמד נגינה בחליל אצל אורי שוהם, יוסי ארנהיים ומשה אפשטיין. את הקריירה המקצועית שלו החל כחלילן וניגן בתזמורת נחשבות. ניצוח למד אצל יורמה פאנולה, בשטוקהולם, וב–2004 השלים לימודי ניצוח בבית הספר הגבוה למוזיקה במינכן, אצל ברונו וייל. סמוך לסיום לימודיו שם, התמנה למנהל המוזיקלי של התזמורת הקאמרית הגיאורגית, שבסיסה באינגולשטט, גרמניה, והתמיד שש שנים בכהונה זו. במקביל ניצח על תזמורות רבות, באירופה ובישראל.

אריאל צוקרמןצילום: Felix Broede

לכהונה שצוקרמן זכה בה פנו 23 מנצחים, רובם ישראלים. חברי הוועדה הבוחרת היו פרופ' דב פקלמן (יו"ר), רבקה מילר, דן אורסתיו, שני נגנים חברי התזמורת – אלינא גורביץ' ויוסי אברהמי, והפסנתרן ד"ר תומר לב, כמוזיקאי חיצוני. אריאל צוקרמן יעסוק עם כניסתו לתפקיד בקביעת תוכנית הקונצרטים של התזמורת לעונה הבאה (עונת 2015–2016). במאי השנה ינצח צוקרמן על התזמורת בקונצרט שנקבע עוד לפני בחירתו.

התזמורת הקאמרית הישראלית, שייסד גארי ברתיני לפני 49 שנים (היא נקראה תחילה "האנסמבל הקאמרי") , היא התזמורת הקאמרית הוותיקה בישראל. בשנים האחרונות ידעה משברים כלכליים וניהוליים, מהם דומים לבעיות של תזמורת קאמריות אחרות בארץ. המשבר האחרון בתולדותיה של התזמורת הקאמרית בישראלית היה באפריל אשתקד כאשר המנצח והקומפוזיטור יואב תלמי, מבכירי המוזיקאים הישראלים הוותיקים, שהיה מנהלה המוזיקלי, נפרד מהכהונה תוך פרסום הודעה שנימתה מרה ונכאבת. תלמי כתב בין השאר כי מצבה הכספי של התזמורת קשה מאוד; כי קיצוץ עצום בתקציבה, שנאלץ להסכים לו בעל כורחו, ישפיע ישירות על רמתה האמנותית; וכי לתדהמתו הרבה המנהל המוזיקלי (תלמי עצמו) "מואשם במצב הכספי שנוצר". לפני תלמי כיהן המנצח האוסטרי רוברטו פטרנוסטרו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ