היצירה הישראלית "כינורות של תקווה" תנוגן הערב בפילהרמונית של ברלין

לציון יום השואה הבינ"ל תנגן התזמורת הברלינאית יצירה חדשה של אוהד בן־ארי עם הנגנים הישראלים גיא בראונשטיין וצבי פלסר. באכסדרת האולם תוצג תערוכת כינורות שהיו שייכים ליהודים שנרצחו

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

נגני כלי מיתר, חברי התזמורת הפילהרמונית הברלינאית, יופיעו הערב (27.1, תחילת האירוע ב–19:00, שעון ברלין) בבירת גרמניה בקונצרט מיוחד לציון יום הזיכרון הבינלאומי לשואת יהודי אירופה. כסולנים יופיעו לצדם שני נגנים ישראלים: הכנר גיא בראונשטיין (עד לא מזמן הנגן הראשי של התזמורת הברלינאית) והצ'לן צבי פלסר.

הקונצרט יתקיים באולם הקאמרי של התזמורת ובאחת היצירות (ה"אדאג'טו " מתוך הסימפוניה החמישית של מאהלר) ינצח סיימון ראטל, מנהלה הקבוע של התזמורת. לצד הנגינה יהיו באירוע קטעי קריאה (מפי קריין), האחד על הכנרת אלמה רוזה ותזמורת הנשים שהפעילה במחנה אושוויץ, האחר הוא קטעים מזיכרונותיו של ניצול השואה, הסופר אלי ויזל.

בין היצירות האחרות שיישמעו: עיבודים מאת אוהד בן ארי ל"נעימה עברית" מאת יוסף אחרון, "כל נדרי" של בלוך, פרק מקונצ'רטו לכינור של באך וגם יצירה חדשה מאת בן־ארי ושמה "כינורות של תקווה". יצירה חדשה זו קושרת את הקונצרט לתערוכה שתתקיים במקביל באכסדרה של האולם ושמה "כינורות של תקווה". יוצגו בה כינורות שהיו שייכים ליהודים שרובם נרצחו בתקופת השואה, ושופצו בידי בונה הכינורות התל אביבי אמנון ויינשטיין, אשר עוסק מזה שנים בניסיון לשחזר את תולדותיהם של הכלים ושל בעליהם, ואף הצליח לעורר התעניינות של מוסדות באירופה ובארצות הברית בממצאים שאסף.

 יש אפשרות להאזין  לקונצרט, שישודר חי באתר : http://streema.com/radios/Kulturradio_RBB

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ